Linuxová klávesnice – OS - Windows – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Linuxová klávesnice – OS - Windows – Fórum – Programujte.comLinuxová klávesnice – OS - Windows – Fórum – Programujte.com

 

Toto vlákno bylo označeno za vyřešené — příspěvek s řešením.
Matěj Andrle+1
Grafoman
18. 1. 2015   #1
-
0
-

Dobrý den,
mohu tu nějak mít klasickou linuxovou klávesnici? Nechce se mi učit se zkratky k levému Altu - když by stačila kombinace 2 kláves... Popř. nějakou zcela vlastní - nějaký nastavovač? Totiž rád bych si udělal kombinace pro českou pomlčku, české uvozovky...
Děkuji.

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.136.144.–
Kit+15
Guru
19. 1. 2015   #2
-
0
-

#1 Matěj Andrle
Česká klávesnice ve Windows je hodně mizerná, proto většina známých programátorů si ji přepíná na anglickou a tím si systematicky ničí prstoklad. Obávám se, že dokud s tímto žalostným stavem něco neudělá samotný Microsoft, situace se nezmění.

Nahlásit jako SPAM
IP: 46.174.34.–
Komentáře označují místa, kde programátor udělal chybu nebo něco nedodělal.
Matěj Andrle+1
Grafoman
19. 1. 2015   #3
-
0
-

#2 Kit
Jako vždy odpovídáš zcela mimo... :D Samotný důvod vzniku tohoto tématu je nedostatečnost lokalizace východního bloku ve Windows - načež nepotřebuji, abys to tu zahlcoval naprosto jasnými fakty! Naopak se tu pídím po možnosti, jak si tu zařídit vše, co bylo onomu komunistickému bloku upřeno pro uzavření hranic... Nějaký způsob, jak nabourat klávesnici by mi velice ulehčil život. Kupříkladu to psaní pomlček, uvozovek... Leč především všech znaků, kterých se dá v UNIXu/Linuxu dosáhnout.

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.136.144.–
Kit+15
Guru
19. 1. 2015   #4
-
0
-

#3 Matěj Andrle
BTW: Opravdu si myslíš, že ti nadávání a křik pomůžou?

Nahlásit jako SPAM
IP: 37.48.38.–
Komentáře označují místa, kde programátor udělal chybu nebo něco nedodělal.
Matěj Andrle+1
Grafoman
19. 1. 2015   #5
-
0
-

#4 Kit
Ukaž nadávku, ukaž křik! Opět mimo... :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.136.144.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
20. 1. 2015   #6
-
0
-

Ja uz na windowsech prakticky neprogramuju, takze mi je uplne jedno, ze pravej alt ma znaky uplne zmatene poschovavany po klavesnici, zatimco linux je ma tam, kde anglicka klavesnice...

Kazdopadne, kdybych to resil ted, tak bych si vyrobil z jednoho arduina Pro Micro a par tlacitek extra usb klavesnici

(Momentalne mam na kazdym windowsu linux ve virtualu, zapnu bud bezesvy rezim nebo Xming + presmerovani treba konsole do nej, a zase pracuju na linuxu, jen se mi okna zobrazujou ve win). Akorat ten Xming ma nevyhodu, kdyz nestihnu pustit pravej alt pred tim, nez po nejakem specialnim znaku zmacknu mezeru, tak mi to dela jakysi neviditelny znak, co neni ani trochu mezera a musim je pak likvidovat (primo v linuxu to nedela)

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.113.95.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
peter
~ Anonymní uživatel
3981 příspěvků
20. 1. 2015   #7
-
0
-

Nelibi se ti klavesnice, jakou mas? Kup si jinou. Dneska levna klavesnice stoji kolem 200. Prijde mi to tema zbytecne. Taky je samozrejme mozne koupit si ruzne programovatelne klavesnice. Mi osobne je to fuk, spis nesnasim windows klavesnice. ctrl, alt hodne pouzivam i ve hrach a kazdou chvili zavadim o win tlacitko, ktere co udela? Prepne z hry do win. Coz muze byt kriticky problem pri souboji, kdyz tam clovek 3s nemuze nic delat.

Nahlásit jako SPAM
IP: 2001:718:2601:1f7:d837:59...–
peter
~ Anonymní uživatel
3981 příspěvků
20. 1. 2015   #8
-
0
-

A to pomijim, ze zacne swapovat s diskem jako silenej.

Nahlásit jako SPAM
IP: 2001:718:2601:1f7:d837:59...–
Matěj Andrle+1
Grafoman
20. 1. 2015   #9
-
0
-

#8 peter
Tak ty jsi tuplem mimo... :D Kdo se tu baví o HW? Jak mi HW nahradí linuxové ovladače??? Bavím se tu zcela jasně o lepší lokalizaci v ovládání klávesnice... (Tedy globálnímu nabourání klávesnice - rozšíření českého layoutu atp.)

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.136.182.–
peter
~ Anonymní uživatel
3981 příspěvků
20. 1. 2015   #10
-
0
-

No, tatka si doma udelal takovou hracku, co vyvola stisk tlacitka. Ma to vazane tak, ze kdyz dostane signal z dalkoveho ovladace, prepni kanal a ten kanal je nejake konkretni cislo, tak to simuluje soucasne stisk esc na ovladaci. Docili tim zmizeni takove otravne info hlasky, diky ktere nejdou pak prepinat kanaly. Ta hlaska na tv neni videt, protoze se zakerne zobrazuje na jinem monitoru :)

Taky je neco jako klavesove zkratky.

Viry dokazi simulovat stisk klaves, treba simulovat usb klavesnici, kdyz je zasunuta usb flaska. Cili si myslim, ze udelat si programek, ktery ti pozmeni vyznam klaves by asi nemuselo byt obtizne. Nevim, proc chces nabouravat hw, kdyz hw je chip vylisovany, pravdepodobne. Chces tam neco vypalovat laserem do chipu?
mno, a kdyz by selhal ten program, muzes mezi klavesnici a pc dat mezikonektor s nejaky vlastnich chipem, kterej meni vyznam klaves.

Ja jen, ze mi to prijde vicemene nesmyslne, co vymyslis. Klavesnice funguje tak, ze odesila binarni kod stisknute klavesy. Nic vic. Neni tam zadne slozite hw. Ten kod se ziskava pres multiplexer. Ten samy chip se pouziva treba pro rizeni svetel krizovatky.

Nahlásit jako SPAM
IP: 2001:718:2601:1f7:d837:59...–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
20. 1. 2015   #11
-
0
-

#10 peter
na to bacha, klavesnice technicky vzato posila stale stejne kody a az pak system se stara o preklad na spravne znaky (podle layoutu a funkcnich klaves a tak dale). S tim sem mel docela problem, kdyz sem si hral s tim arduinem pro micro a posilal kody klaves - treba # sem nakonec resil pomoci "drzeni pravyho altu" + x - ale samozrejme to nebude fungovat na anglicky klavesnici a tak dale :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.168.56.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Matěj Andrle+1
Grafoman
20. 1. 2015   #12
-
0
-

Ano - po 20 příspěvcích se konečně dostáváme k mé otázce!!!! :D Zázrak! Ano - chci vědět, jaký software mi umožní linuxové ohandlování klávesnice, či si dokonce navolit vlastní layout!

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.136.182.–
Kit+15
Guru
20. 1. 2015   #13
-
0
-

#11 KIIV
A co L-Alt 35?

Nahlásit jako SPAM
IP: 147.229.242.–
Komentáře označují místa, kde programátor udělal chybu nebo něco nedodělal.
Matěj Andrle+1
Grafoman
20. 1. 2015   #14
-
0
-

#13 Kit
Ne už jste zase mimo! :D Před tím jste se dobrali k mé otázce - a už jste zas mimo - tady je to těžké... :D

Tak odtud to zkusíme znovu:

Dobrý den,
mohu tu nějak mít klasickou linuxovou klávesnici? Nechce se mi učit se zkratky k levému Altu - když by stačila kombinace 2 kláves... Popř. nějakou zcela vlastní - nějaký nastavovač? Totiž rád bych si udělal kombinace pro českou pomlčku, české uvozovky...
Děkuji.

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.136.182.–
peter
~ Anonymní uživatel
3981 příspěvků
20. 1. 2015   #15
-
0
-

Ma, mi prijde, ze ty ses dost mimo :) Nicmena muzes zkusit forum na jakpsatweb.cz , jestli se nejak rozumne domluvis s moderatory. Ja bych je nejraci vsechny asi smazal, aby se tam dalo rozumne diskutovat :)

"klasickou linuxovou klávesnici" - co to je? co si ty pod tim predstavujes? prijdu do obchodu, koupim nejlevnejsi klavesnici, obvykle ma furu jakychsi tlacitek navic od starych klavesnic
"kratky k levému Altu - když by stačila kombinace 2 kláves" - co tim myslis? Co znamena zkratky k levemu altu? ve win ani linuxu jsem nikdy s klavesnici problem nemel.

Jestli ty si nepletes nahodou klavesnici (hw) s obluznym sw? V linuxu je nejake nastavovani klavesove sady. Pripadne si muzes udelat vlastni ovladac klavesnice, jestli ti nestaci nastaveni klavesovych zkratek v linuxu.

Mi prijde z tveho dotazu, ze neumis do linuxu pridat dalsi klavesovou sadu, abys mohl prepinat mezi ceskou a anglickou klavesnici. Pripadne nevis, jak zobrazit seznam klaves. Protoze pomlcka dlouha a i kratka je v EN i CZ klavesnici (aspon u win to tak mam). Jen jsou na jinem miste.
EN /? CZ -_
EN -_ CZ =%

Nahlásit jako SPAM
IP: 2001:718:2601:1f7:d837:59...–
Matěj Andrle+1
Grafoman
20. 1. 2015   #16
-
0
-

#15 peter
Celou dobu se bavím o driveru! Tedy chci znak stříšky atd. - vše co se dá v Linuxu bez Alt + ddd udělat... + kdyby to šlo, tak nějak přepínat mezi českou pomlčkou, českými uvozovkami...

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.136.182.–
Kit+15
Guru
20. 1. 2015   #17
-
0
-

#16 Matěj Andrle
BTW: Kdybys tady tak nekřičel a nenadával, možná by ti někdo i poradil.

Nahlásit jako SPAM
IP: 147.229.242.–
Komentáře označují místa, kde programátor udělal chybu nebo něco nedodělal.
Řešení
q
~ Anonymní uživatel
219 příspěvků
20. 1. 2015   #18
-
+1
-
Zajímavé
Kit +
Vyřešeno Nejlepší odpověď

Třeba Microsoft Keyboard Layout Creator? Osobně s ním nemám zkušenost.

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.156.159.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
20. 1. 2015   #19
-
0
-

Takto se odpovídá - jeden krátký POST o řešení přímo od Microsoftu a hotovo! (Děkuji.)

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.136.182.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
20. 1. 2015   #20
-
0
-

#18 q
Tak ono to nefunguje! :D Nastavil jsem ten svůj layout a nic... Uvidím po restartu, či tak - ale zatím vskutku nic.

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.136.182.–
peter
~ Anonymní uživatel
3981 příspěvků
20. 1. 2015   #21
-
0
-

Mozna bys mohl pokladat srozumitelnejsi otazky. Zkus tu otazku bez dalsiho komentovani, predlozit treba mamce nebo sestre. Jestli se zacnou na neco vyptavat, tak ta otazka je zarucene nesrozumitelna a urcite se budou ptat i lidi na forku. :) Jinak hodne stesti, ja mit takove potreby, tak zkusim google nebo si to naprogramuji v delphi nebo jinak, mozna qt designer.

Nahlásit jako SPAM
IP: 2001:718:2601:1f7:d837:59...–
Kit+15
Guru
20. 1. 2015   #22
-
0
-

#21 peter
Po Matesovi nemůžeš chtít, aby byl normální :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 147.229.242.–
Komentáře označují místa, kde programátor udělal chybu nebo něco nedodělal.
Matěj Andrle+1
Grafoman
20. 1. 2015   #23
-
0
-

#21 peter
`!@#$%^&*()_+„“– Spokojenost!

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.136.182.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

C# klavesnice — založil H12

Klavesnice — založil Turbo1

Klavesnice — založil Ladík

Výběr klávesnice — založil Petr

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý