Jak zrušit aktivaci "non-gui" při odpojení z RDP – OS - Windows – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Jak zrušit aktivaci "non-gui" při odpojení z RDP – OS - Windows – Fórum – Programujte.comJak zrušit aktivaci "non-gui" při odpojení z RDP – OS - Windows – Fórum – Programujte.com

 

ingiraxo+15
Grafoman
20. 1. 2015   #1
-
0
-

Ahoj,
mám takový problém a nějak se mi nedaří ho vyřešit.

Potřeboval bych, aby po odpojení od cílového PC přes RDP se zanechala session (to jsem už nejak vyřešil) a zároveň ponechalo GUI.

Problém je ten, že pokud se odpojím z RDP, tak na cílovém PC se nastaví nějaka non-gui verze. Jde tomu nějak zabránít? Potřeboval bych, aby "gui verze" běžela stále i po odpojení z RDP.

Ze začátku mi dělala problém minimalizace RDP okna, kdy se na cílovém PC aktivovalo non-gui, to už jsem vyřešil, ale pro odpojení z RDP jsem nikde nenašel řešení :-(

Díky za nějaký rady

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.168.183.–
Moje aplikace: http://ophite.cz
Tutoriály na: C#
z_moravec
~ Redaktor
+3
Posthunter
21. 1. 2015   #2
-
0
-

O jaký systém jde? Co používáš jako RDP klienta?

S takovým chováním jsem se nikdy nesetkal, pokud dobře chápu popsaný problém.

Nahlásit jako SPAM
IP: 147.251.29.–
Spát lze čtyři hodiny denně, spát déle je nemístný přepych.
Thomas Alva Edison
ingiraxo+15
Grafoman
21. 1. 2015   #3
-
0
-

#2 z_moravec
Windows7 a integrovanej RDP klient. Problém je, že pokaždý vytvoří novou session a při zavření okna se ukončí i session, takže zkusim použít nějakej externí RD app, která nevytváří session ale použije aktuální a uvidim.

V každým případě pokud je nějak možný to co jsem psal udělat s klasickým RDP tak rady přijímám stále :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.168.183.–
Moje aplikace: http://ophite.cz
Tutoriály na: C#
z_moravec
~ Redaktor
+3
Posthunter
21. 1. 2015   #4
-
0
-

#3 ingiraxo

Podívej se do gpedit.msc jak máš nastavený timeout, může tam být nízká hodnota, pokud ano, tak ho deaktivuj.

Computer Configuration --> Administrative Templates --> Windows Components --> Remote Desktop Services --> Remote Desktop Session Host --> Session Time Limits

Nahlásit jako SPAM
IP: 46.39.183.–
Spát lze čtyři hodiny denně, spát déle je nemístný přepych.
Thomas Alva Edison
ingiraxo+15
Grafoman
21. 1. 2015   #5
-
0
-

#4 z_moravec
tohle jsem už dělal, ale to je pouze timeout, to se nijak nevztahuje na ukončení RDP - neřeší to můj problém

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.168.183.–
Moje aplikace: http://ophite.cz
Tutoriály na: C#
z_moravec
~ Redaktor
+3
Posthunter
21. 1. 2015   #6
-
0
-

#5 ingiraxo
Je ten počítač v AD? Pokud jo, tak se podívej na jeho nastavení, mohlo by to být některou politikou.

Dál jsem ješte vygooglil tuto úpravu v regeditu:

HKLM:Software\Policies\Microsoft\Windows NT\Terminal Services\fReconnectSame = 1

Nahlásit jako SPAM
IP: 46.39.183.–
Spát lze čtyři hodiny denně, spát déle je nemístný přepych.
Thomas Alva Edison
ingiraxo+15
Grafoman
21. 1. 2015   #7
-
0
-

#6 z_moravec
neni v AD, je to čistě druhý PC v síti též s Win7

fReconnectSame snad není dostupný ve win7 ani, by měl být jen pro win servery

problém je ve vytvoření speciální session pro RDP její ukončení při zavření RDP okna, myslim si, že tenhle protokol je takto dělanej a nepůjde to změnit, aby nevytvářel novou session, ale použil aktuální, která již běží (uživatelskou)

zkusim vnc nebo jiný RD a uvidim

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.168.183.–
Moje aplikace: http://ophite.cz
Tutoriály na: C#
z_moravec
~ Redaktor
+3
Posthunter
21. 1. 2015   #8
-
0
-

Toto určitě není standardní chování, RDP používám na cca 300 PC se systémy od winXP po win8.1 a ani na jednom systému to nedělá (pokud to vysloveně nechci).

Nahlásit jako SPAM
IP: 46.39.183.–
Spát lze čtyři hodiny denně, spát déle je nemístný přepych.
Thomas Alva Edison
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý