JS a načtení většího xml – JavaScript, AJAX, jQuery – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

JS a načtení většího xml – JavaScript, AJAX, jQuery – Fórum – Programujte.comJS a načtení většího xml – JavaScript, AJAX, jQuery – Fórum – Programujte.com

 

Toto vlákno bylo označeno za vyřešené — příspěvek s řešením.
25. 1. 2015   #1
-
0
-

Zdravím,

předem upozorňuji na to, že s js jsem nikdy nepracoval. Chtěl bych se zeptat jak si poradí js s větším xml (cca 3mb) ? Potřebuji ho načíst a pak v něm vyhledávat, tak by mě zajímalo, jak a jestli vůbec to dá.

Děkuji

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.78.89.–
peter
~ Anonymní uživatel
3981 příspěvků
26. 1. 2015   #2
-
0
-

Nezkousel jsem to. Zkus to a podej zkusenosti.

Myslim, ze by s tim mohl mit prohlizec problem. Obcas si takto nacitam ebook, text prevedeny na html (jen pridane br), nahore mam pak asi 4 radky css, kdy dam sede pozadi, cerny text, velke pismo a comic font, aby se to prijemne cetlo. Ty knizky maji kolem 800k. Zobrazit FF vic dela problemy, tusim az od 3 MB. Ale neni nadseny ani z tech 800k.
Nejlepsi jsou chybove hlasky z php. Ted, co je udelali formou tabulky misto textu v PRE treba, tak kdyz se mi pokazi cyklus, tak mi to generuje v php treba 10-100MB kodu a FF na tom spolehlive hapne a zavre vsechna okna, protoze ma nejak chybne nastavene uzirani pameti.

Kdyz to nepujde po dobrem, muzes v php z toho udelat js pole. To by mohlo vygenerovat o poznani mene kodu a navic to nezobrazujes. Pripadne muzes udelat zobrazeni jen vybrane casti, zbytek bude schovany v js poli pred uzivatelem.

Nahlásit jako SPAM
IP: 2001:718:2601:1f7:ad9f:b4...–
Matěj Andrle+1
Grafoman
26. 1. 2015   #3
-
0
-

#1 Edelstadt
Nech to na server - AJAX + JSON... (Samozřejmě pokud žádný nevlastníš, tak si musíš vybrat nějaký málo vytížený, či tak.) Moje zkušenost: Mě vše jelo. Bratrovi nikoliv. Kamarádovi to neustále neodpovídalo, pročež nemohl pracovat. A učitelce to hodilo modrou smrt... :D (Snad ne kvůli mě.)

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.136.164.–
peter
~ Anonymní uživatel
3981 příspěvků
26. 1. 2015   #4
-
0
-

Kdybys googloval ty konverze, tak se to jmenuje JSON, napriklad, knihoven existuje vic.
google=convert xml to javascript array php

Nahlásit jako SPAM
IP: 2001:718:2601:1f7:ad9f:b4...–
26. 1. 2015   #5
-
0
-

Měl jsem napsat i podrobnosti, tisíceré omluvení. Právě že nechci dělat nic, to by bylo závislé na serveru (to už mám v python/flasku), ale potřebuju víceméně statickou stránku, která by fungovala i offline. Jde mi totiž o přenositelnost a taly offlinovost(krásná čeština je) - chtěl bych něco, co bude fungovat kdekoli a to i bez netu, tudíž pokud to napíšu v pythonu, jave, atd., tak to bude viset na OS, pokud z toho udělám stránku na serveru, tak zase na připojení. Dostal jsem právě radu udělat z toho static stránku s js, která by jen vyhledávala v xml (upřímně, tehdá ještě nikdo netušil jak moc velký soubor to bude)

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.78.89.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
26. 1. 2015   #6
-
0
-

#5 Edelstadt
Největší zhovadilost, co jsem kdy viděl... :D Ať server generuje Luu, či tak něco. (LISP, Perl, ...) A to pak interpretuj offline...

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.136.164.–
26. 1. 2015   #7
-
0
-

Tak jsem asi vážně *****....Ted mě zrovna napadlo jak bych mohl xml a) zkrátit, b) rozdělit. Dost částí xml se totiž opakuje (a vím, dokážu idenfikovat které), tudíž bych to buď rozsekal na cca 70 souborů a nebo to nechal v jednom. Každopádně bych to i tak zkrátil zhruba na 1/10, takže tak na 300kb, a to už by mělo fungovat snad i bez problémů

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.78.89.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
26. 1. 2015   #8
-
0
-

#7 Edelstadt
Tak vytvořte vlastní jazyk... Namarkujte tokeny indikující různá include atp. No a sestavte program, co to následně bude interpretovat. Pročež si můžete vytvořit libovolný formát, ve kterém nějak uložíte komprimovaná data. Třeba $1 bude označovat include části 1, $2 include části 2 atp. Já s oblibou vytvářím algoritmus na generování nekonečného čísla a následně ukládám jen informaci o počtu opakování, pozici atp. Tím pro mne string o 4 znacích obsahuje sekvenci znaků v rozsahu klidně 300 - 1 000...

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.136.164.–
peter
~ Anonymní uživatel
3981 příspěvků
26. 1. 2015   #9
-
0
-

A konverze toho xml na js pole nepripada v uvahu? Ono, 3MB ma to xml, ale JS kod muze mit treba 500k, coz uz je unositelne. Navic by na to sla pouzit komprese (coz bych nedoporucil, kdyz s tim chces jeste nejak pracovat).
A neslo by to treba prevest na csv? Nebo rozsekat na vic souboru?

Nahlásit jako SPAM
IP: 2001:718:2601:1f7:ad9f:b4...–
26. 1. 2015   #10
-
0
-

Rozsekal jsem to, ted jeste napsat šablonu a script. Rozkouskovaný to možná bude mít i výhodu snadnějších úprav a hledání chyb. Kdyby se náhodou chtěl někdo připojit na js, budu jen rád. V js jsem ještě nic netvořil

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.78.89.–
Řešení
peter
~ Anonymní uživatel
3981 příspěvků
27. 1. 2015   #11
-
0
-
Vyřešeno Nejlepší odpověď
Nahlásit jako SPAM
IP: 2001:718:2601:1f7:2827:7b...–
27. 1. 2015   #12
-
0
-

#11 peter
Jo, to bude přesně ono asi. Děkuji mnohokráte!

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.78.89.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 3 hosté

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý