Mono - z pěkného projektu se stala rozmazaná *** – .NET – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Mono - z pěkného projektu se stala rozmazaná *** – .NET – Fórum – Programujte.comMono - z pěkného projektu se stala rozmazaná *** – .NET – Fórum – Programujte.com

 

Matěj Andrle+1
Grafoman
30. 1. 2015   #1
-
0
-

Dobrý den,
po nucené odmlce v bytí UNIXovým uživatelem jsem se vrátil do svého oblíbeného OS a seznal 2 nepříjemností. Snad je to Arch Linuxem, nebo nevím, leč MonoDevelop mi nechce otevírat projekty z VS. Přitom je kompilovat umí - musím je akorát ručně přetáhnout do uvnitř vytvořeného řešení. Možná je to i tím, že se to nějak sloučilo s projektem Xamarin, poněvadž mne MonoDevelop vítá s nápisem Xamarin Studio uprostřed uvítací obrazovky... Každopádně mi to znepříjemňuje život - lze s tím cosi udělat - importovat VS řešení? No a ta hlavní věc - z fontu "Segoe UI" - 21.6F mám nepříjemně rozmazanou vyblitinu. (Písmo jako by mělo problém s rozlišením - je roztáhlé, že se nevejde do boxu, kde se vejít má a s tím souvisí, že je vyblité a rozmazané - jak píši - jakoby roztáhlé.) Navíc to znamená, že NumericUpDown nemá výšku...  Co s tím mám dělat?
Děkuji.

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.136.187.–
q
~ Anonymní uživatel
219 příspěvků
31. 1. 2015   #2
-
0
-

Xamarin Studio je překopaný MonoDevelop, ale je to samostatný projekt. MD by si měl poradit s VS05/08/10, ale netuším, jak na tom je XS.

Segoe UI je font MIcrosoftu a pravděpodobně licence neumožňuje distribuci, takže ho na Linuxu nemáš, ani ho nemůžeš k programu přibalit.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.211.51.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
31. 1. 2015   #3
-
0
-

#2 q
Dobrá, budu i zde muset přesvědčovat, že vím co dělám! Ano, občas nevím základní věci (rekurze mezi ně rozhodně nepatří - za tím si stojím), leč vysvětlovat mé jsoucno, myšlení, ... Zkrátka když píši, že to nejde, tak to vážně nejde. Mohu dát klidně OpenSans a nevím co, ono to přesto dává jediný font - který není podobný Sans rodině ani omylem! Tak pošlu ještě screen... (Na webu ta samá aplikace ukazuje správný font!)

Připojen obrázek.

Jak vidíte, je tam Xamarin - takže se mi to nezdá! Dle mého se to muselo sloučit, poněvadž takto MonoDevelop nikdy nevypadal! To velké tlačítko run jsem viděl jedině v Xamarin projektu! A vedle máte mou apku - na změnu fontu vůbec nereaguje... (WindowsForms) Ta samá aplikace byla vytvořena původně v MonoDevelop! Pak importovaná do VS a tam to jelo jak má. Nyní návrat do Linuxu - bum, MonoDevelop mi najednou nechce otevírat VS projekty - tak to vytvořím a přetáhnu ručně a bum - toto...

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.136.186.–
Kit+15
Guru
31. 1. 2015   #4
-
+1
-
Zajímavé

#3 Matěj Andrle
To bude tím VS. Kdybys ho nepoužil, tak by se ti ti to určitě nestalo.

Nahlásit jako SPAM
IP: 46.174.34.–
Komentáře označují místa, kde programátor udělal chybu nebo něco nedodělal.
Matěj Andrle+1
Grafoman
31. 1. 2015   #5
-
0
-

#4 Kit
No samozřejmě, že je to kvůli VS - o tom celé vlákno je! :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.136.186.–
q
~ Anonymní uživatel
219 příspěvků
31. 1. 2015   #6
-
0
-

#3 Matěj Andrle
Odpovídám na základě dostupných informací. Nevidím ti do hlavy a nesedím u tvého PC. Nechceš se dát raději na kuchařinu, nebo tak něco, abys to mohl konzultovat s rodiči, kteří ti pravděpodobně rozumí?

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.211.51.–
m4r100
Návštěvník
31. 1. 2015   #7
-
0
-

#5 Matěj Andrle
Jak ti napsal q: "MD by si měl poradit s VS05/08/10", takze jestli si ten projekt jednou otevrel v nejakem novejsim VS, tak ti uz pravdepodobne nepujde otevrit v MD.

Kde tam je napsane Xamarin Studio? Ja tam vidim jenom Xamarin Inc. a to je spravne, protoze MD zacali vyvijet vyvojari, kteri potom zalozili spolecnost Xamarin, ale nechali MD open source a jenom do neho prispivaji. A dalsi vec je, ze Xamarin Studio pro linux neexistuje. 

S temi fonty tam budes mit urcite spatne neco ty (i kdyz na tom screenu teda nevidim co je za problem, vsechno vypada normalne). 

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.112.137.–
ondrej39+1
Věrný člen
1. 2. 2015   #8
-
0
-

#1 Matěj Andrle
Osobně nechápu tu nutnost si házet klacky pod nohy, Matěji. Proč vyvíjet v MonoDevelop, když VS je na C# bezkonkurenčně nejlepší volba? Nehledě na to, že MS dnes již uvolnil zcela zdarma dřívější placenou Professional Verzi pod názvem Visual Studio Community.

Co jsem se díval na tvé příspěvky, programování si zbytečně, ale úplně zbytečně komplikuješ a děláš z něho disciplínu, kterou vůbec není.

Nahlásit jako SPAM
IP: 46.39.172.–
Inject all the dependencies!
Matěj Andrle+1
Grafoman
1. 2. 2015   #9
-
0
-

#8 ondrej39
Ukaž mi VS v Linuxu a já vydechnu naposledy! :D (A virtualizovat OS, kterýžto navíc nenávidím, vskutku nehodlám.)

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.136.153.–
ondrej39+1
Věrný člen
1. 2. 2015   #10
-
0
-

#9 Matěj Andrle
Nejde o to, co máš rád, nebo nenávidíš, ale opravdu má smysl se trápit s něčím, když své problémy můžeš vyřešit prostě použitím něčeho jiného?

Tvůj tvrdohlavý přístup je podobný, jako by ses měl zúčastnit závodu Ferrari aut, přičemž by ti auto na závod vypůjčili. Ty ale Ferrari nemáš rád, a tak závod odjedeš ve svém Volkswagenu a pochopitelně s takovým vozem nemáš naději závod vyhrát.

Neříkám, že MONO je špatné vývojářské prostředí, ale s VS se měřit nemůže.

Nahlásit jako SPAM
IP: 46.39.172.–
Inject all the dependencies!
Matěj Andrle+1
Grafoman
1. 2. 2015   #11
-
0
-

#10 ondrej39
Nevíš vůbec nic! MonoDevelop používám od první verze - jakož i Xamarin Studio a NIKDY jsem neměl problém.  (Narozdíl od VS.) Tak kvůli jedinému nyní nebudu instalovat Windows. Navíc když jsem konzolový člověk. Pro mě je UNIX a DOS. Linux a Windows prostě neumím efektivně používat atd. Jak nemám možnost někam cpát příkazy, tak jsem na dně... :D A právě proto co píšeš, jsem si našel Arch. Linux je na tom obecně lépe v mnohých ohledech a Arch se ukázal jako nejmenší zlo. (Docela jsem si to tu oblíbil - není to sice tak minimalistické, jak píší, leč vskutku je to svižné, mladé, ...) Očividně není problém ve fontu, jak se mi tu kdosi snažil namluvit. (Na jeho nastavení zkrátka nereaguje.) A jak jsem psal - projekt byl vytvořen přímo z MonoDevelop, tak nemá důvod být jakkoliv "porouchán"...

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.136.153.–
ondrej39+1
Věrný člen
1. 2. 2015   #12
-
0
-

#11 Matěj Andrle
Tvoje problémy bych občas fakt chtěl mít. To ti povím.

Nahlásit jako SPAM
IP: 46.39.172.–
Inject all the dependencies!
Matěj Andrle+1
Grafoman
1. 2. 2015   #13
-
0
-

#12 ondrej39
Kdyby šel autismus předávat, rád bych ti jej přenechal...

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.136.153.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 5 hostů

Podobná vlákna

C# MONO — založil Tomas

Unity 3D - Mono Develop — založil Matěj Andrle

Mono - Beep (pcspeaker?) — založil Matěj Andrle

GTK, Glade, Mono — založil Miro1701

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý