Interpretovatelné IDE/engine? – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Interpretovatelné IDE/engine? – Offtopic – Fórum – Programujte.comInterpretovatelné IDE/engine? – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

Matěj Andrle+1
Grafoman
5. 2. 2015   #1
-
0
-

Dobrý den,
Nvidia s OpenGL nějak nekamarádí, pročež jediné pro mne vhodné IDE LÖVE nemohu použít. (Zkoušel jsem to zprovoznit skoro týden! Chce to prý mesa, namísto nvidia -> jenže nvidia mi nedovoluje instalovat mesa... :D) V .NET programovat nechci - to by si každý musel instalovat rozsáhlé prostředí .NET. Právě, že bych rád použil LISP/Luu/... Tak když nemohu mít nainstalovaný engine/IDE, doufám, že by mohlo být nějaké interpretovatelné. Jsem v Arch Linuxu a chci vytvořit jednoduchou 2D hru - maximálně falešné 3D. Znám dobře jen DirectX, OpenGL se mi nedaří zprovoznit a tak nevím v čem bych mohl vykreslovat. (Tedy já osobně rád Frame Buffer, leč chci to přenositelné - to je proč nechci .NET...) Zkoušel jsem Zerobrane Studio a to funguje, jen ne jak bych potřeboval. Totiž jak píši - krom DirectX nevím, v čem hru psát, pročež bych rád právě engine/šablonu/visuální programování - zkrátka abych se mohl starat jen o logiku a z grafiky řešil jen sprity, barvy, layout, ... (Chci něco menšího než Unity - to je jako brát raketomet na bakterii!)
Děkuji.

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.136.187.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

3d engine — založil jamesextreme

Herní engine — založil Big_Ping

3D game engine — založil Jarda

Herní Engine — založil Mihulik

Unreal Engine 4 — založil PeePus

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý