Datamodeler – Oracle – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Datamodeler – Oracle – Fórum – Programujte.comDatamodeler – Oracle – Fórum – Programujte.com

 

Filip
~ Anonymní uživatel
121 příspěvků
30. 4. 2015   #1
-
0
-

Zdravím, mám tohle zadáni: 

Půjčovna stavebních strojů
Naše firma se zabývá půjčováním stavební techniky již více než 15 let. Všechny údaje uchováváme v listinné podobě, což je mnohdy velmi nepřehledné. Vzhledem k tomu, že se naše firma značně rozrostla, je tento stav neudržitelný, a proto bychom chtěli vytvořit informační systém, který by elegantně a přehledně řešil problematiku výpůjček.
Naše firma půjčuje pouze stroje, které sama vlastní. Jedná se však o značné množství typů a modelů, které jsou našim zákazníkům k dispozici. Typ slouží ke kategorizaci modelů. Kategorie mohou mít své pod kategorie. Jako příklad lze uvést jeřáby, které se dělí na statické jeřáby a mobilní jeřáby. Do dané kategorie může spadat více modelů. Model je však vždy jen v jedné kategorii. Model má vždy svůj název a výrobce. Specifikace modelů může být různá. Není možné obecně stanovit, které atributy jsou u modelů sledovány. Jednou to může být rychlost jindy nosnost, výška atd. Přesto bychom chtěli specifikaci modelů uchovávat v databázi.
Naše firma má po republice několik poboček. Pobočky sídlí na dané adrese. Mají svého vedoucího a otvírací dobu, které se může pobočku od pobočky lišit. Jednotlivé stroje, které jsou určené k půjčování, jsou vždy přiřazeny konkrétní pobočce. Každý stroj lze jednoznačně identifikovat pomocí evidenčního čísla. Každý vlastnosti každého stroje jsou popsány prostřednictvím modelu. U strojů evidujeme rok výroby a datum poslední revize. Někdy je vhodné doplnit stroj poznámkou.
Ceny za vypůjčení jsou rozděleny podle délky výpůjčky na cenu za den, týden a měsíc. Každý model je zpravidla půjčován za jinou cenu. Ceny na pobočkách za stejný model se mohou drobně lišit.
Naše stroje si půjčují jak fyzické, tak právnické osoby. U fyzických osob evidujeme jméno, příjmení, adresu, datum narození, rodné číslo a telefon nebo e-mail. U právnických osob evidujeme název firmy, IČO, adresu, telefonní a e-mailový kontakt.
Když dochází k výpůjčce, chceme vědět, kdo si půjčil který stroj. Zajímá nás, kdy si ho půjčil, kdy ho má vrátit a kdy ho skutečně vrátil. Zákazník platí již při vypůjčení. Za pozdní vrácení může být doúčtováno penále. Stejně tak může být žádán poplatek za poškození stroje. V případě, že je stroj vrácen dříve, vrátíme zákazníkovi peníze, které přeplatil.
Očekáváme, že celý systém bude uživatelsky přívětivý, logický, přehledný a především bude uchovávat všechna požadovaná data.

a tady mám model databáze, chtel bych vás pozádat jestli byste se na to nemohl nekdo podívat a rict jeslti je to dobre nebo spatne, diky

Připojen obrázek.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.71.12.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý