Problém s kabelem – Sítě – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Problém s kabelem – Sítě – Fórum – Programujte.comProblém s kabelem – Sítě – Fórum – Programujte.com

 

Pavel
~ Anonymní uživatel
383 příspěvků
6. 5. 2015   #1
-
0
-

Dobrý den,

mám problém s UTP kabelem. Na jedné straně mám MikroTik router, nad ním patch panel (krátký kabel z mikrotiku do patch panelu) a z patch panelu mi vede kabel dlouhý cca 80 metrů do místnosti, kde se nachází počítač. Na MikroTiku se mi často stávalo to, že se dané rozhraní stále přepínalo up&down, nebral jsem na to ohled, internet fungoval. Nyní se mi ale stalo to, že dané rozhraní již nenaběhlo. Tak jsem tedy vyzkoušel kabel zkoušečkou, porty 1-8 svítily na obou koncích zkoušečky. Kabel zapojený do MikroTiku ale nesvítí, když propojím notebook s tím portem na MikroTiku, tak funguje bez problému. Také jsem vyzkoušel to, že jsem měl na obou koncích kabelu zařízení (jeden počítač v místnosti s PC a na druhém konci byl port zapojený do notebooku místo MikroTiku. Na nich notebooku i PC jsem rozjel webservery. Z PC jsem se bez problému připojil k webserveru na notebooku, ale příkaz ping nefungoval. Z druhé strany se mi nepodařilo připojit se na webserver ani otestovat ping. Když jsem samozřejmě připojil na zkoušku notebook s PC přímo krátkým kabelem, tak mi fungovalo obojí. Tak se chci zeptat, zdali nevíte, čím by ten problém mohl být způsobené. Vůbec na nic nemohu přijít. Děkuji za odpovědi.

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.113.118.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

Problém v C — založil Robin

Problem — založil Ghosta

Problém — založil pali6

Problem — založil roonill

Problem s LIKE — založil Lordest

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý