Co vy a Linux? – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Co vy a Linux? – Offtopic – Fórum – Programujte.comCo vy a Linux? – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

6. 2. 2007   #1
-
0
-

Konecne jednou za cas nejaka poradna anketa.. Mno jsem zvedavej jak dopadne :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Majkee0
Newbie
6. 2. 2007   #2
-
0
-

Slackware ,do nedavna na widlich ale uz tomu bude tyden co se ucim na Linuxu.Pocity a zazitky sou celkem fajn az na to ze sem pul tejdne musel byt v terminalu a az potom se mi podarilo nahodit xka.Rozhodne linux doporucuju ale pokud ste spise hraci nebo mene zdatni useri of PC tak zustante na widnows ;]

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
6. 2. 2007   #3
-
0
-

Mno takhle jsem to zrovna nemyslel (http://programujte.com/ankety.php?akce=view&anketa=78 ;-)
Ale jinak s tim nazorem (az na ty mene zdatne usery - Wokna jsou proste jen a jen pro hrace) plne souhlasim :-) Doufam jen ze se to tu nezvrtne v nejaky boj Linux x Wokna...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Michal Zima0
Super člen
6. 2. 2007   #4
-
0
-

Majkee píše:#
# Pocity a zazitky sou celkem fajn az na to ze sem pul tejdne musel byt v terminalu


Prosím tě, co máš proti terminálu (správněji CLI)? Já ho miluju - kdybych mohl a nebyl bych vázán některými aplikacemi na X.org, tak jsem jenom v něm - všechno je tak krásně efektivní a hlavně černobílé (ne samozřejmě vše, ale vetšina) - člověka z toho vůbec nebolí oči. :-) Navíc máš vše pod kontrolou - v GUI jaksi přicházíš o ten hlavní kontakt..

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Mandriva Linux 2007.1, KDE 3.5, Opera 9.22, vim 7.0...
olgo0
Věrný člen
6. 2. 2007   #5
-
0
-

do tizdna by som mal mat druhy disk => slackware. manual uz je napoly precitany. takze prechod je viac ako na plane.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
"Boze, dopraj mi, prosim ta, petdesiat rokov prace a zabavy, a potom nahlu smrt v spanku." J. Grisham
tomáš polz0
Návštěvník
6. 2. 2007   #6
-
0
-

Tak linux už bohužel (pro mého učitele programového vybavení) patří , vývoj a pro práci je to pravé .jinak k těm hrám takdoporučuji zkusit wine (např jed academy , mafia na něm funguje celkem svižně)
jinak temrinál neodsuzuj , podle mého je to velmi užitečné pro správu , rychle přesně víš ,co to udělá a vidíš i okamžitě chybovou hlášku kdeřto v gui ti zůstane i leccos skryto

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
6. 2. 2007   #7
-
0
-

tommassino píše:#
# Tak linux už bohužel (pro mého učitele programového vybavení) patří , vývoj a pro práci je to pravé .jinak k těm hrám takdoporučuji zkusit wine (např jed academy , mafia na něm funguje celkem svižně)


hmm mafia mi na Wine nemaka... Instalace se nechce spustit a kdyz jsem zkopiroval slozku s jiz nainstalovanou mafii, nechtelo to taky.. Proc jen se herni vyvojari nechteji rozloucit s directx a woknama, a skusit pro zmenu neco prenositelnejsiho :'-(

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
myth
~ Anonymní uživatel
55 příspěvků
6. 2. 2007   #8
-
0
-

ano xHIRE svata pravda - command line. Nebyt skype-u tak som len na nom. I ked ako vies uz som sa pokusil najst nieco ako skype pre prikazovy riadok, a nic take neexistuje. skoda.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Martin0
Grafoman
7. 2. 2007   #9
-
0
-

plánuju (stále) :) přechod na Suse. už brzo to ale udělám jen až bude čas zálohuju disk a bude to

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
tomáš polz0
Návštěvník
7. 2. 2007   #10
-
0
-

To Zelenáč:na to potřebuješ skopčit jednu windows dll
Posílám ti ji mailem ;-)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
sn3d0
Věrný člen
7. 2. 2007   #11
-
0
-

Co sa tyka Linuxu tak ja ho mam velmi rad z dovodu ze je POSIX pozitivny ;)

Terminal je jedna z najlebsich veci co kedy clovek v IT vymyslel.A to myslim uplne vazne.Terminal nieje len v Linuxe na PC(x86 architektura). S terminalom sa clovek stretne na roznych vykonovych serveroch, ci embended zariadeniach ako accesspointy ci rozne meracie zariadenia az po riadiace sytemy. Jeho myslienka je jednoducha, a dokonale plni svoj ucel. Vdaka temrinalom dnes technici mozu operativne spravovat mnozstvo zariadeni na dialku.Terminal sam o sebe nieje tak narocny na systemove prostriedky ako nejaky okenny manager.

Nezhodujem sa vsak s myslienkou ze Windows je len pre hracov.Poznam X systemov ktore bezia na Windowsoch.Cesky Oscar ma urcitu vrstvu postaveny na Windows serveroch, SAP tusim tiez ma nieco malo z Windowsami, v Accenture radi vyuzivaju Windows servre(ved su to Amici:) a myslim ze tam sa nehraju :) Vecsina prezentacnych vrstiev roznych velkych systemov je postavena na Windowsoch.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
shutdown -h now
Pinkava Pavel0
Stálý člen
7. 2. 2007   #12
-
0
-

Plne souhlasim. Na linuxu frcim uz docela dlouho. Ted jsem po 5-ti letech presel ze Slackwareu na Arch linux. Musim teda rict ze jsem velmi spokojen a Slackware mi bude do urcite miry chybet. Mam ho teda na druhym PC, ktery vice mene vuziva sestra a je take spokojena. Co se tyce konzole..no comment, souhlasim s xHirem. Na win se urcite nevratim (mam par svych duvodu), jelikoz nemam potrebu parit a kdyz se chci odreagovat zaparim si Frozen-bubble nebo Enemy territory a nebo UT2004. Takze me vlastne nic nechybi. V linuxech programuji, posloucham hubdu, vyuzivam OpenOffice ke "kancelarskym" cinostem, obcas si neco "zaparim", sem tam zkusim neco novyho a tak trochu se "bavim" i samotnou konfiguraci systemu (v CLI ovsem). Takze moje potreby Linux naplnil.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Něco tak nepatrného, jako je mávnutí motýlích křídel, může způsobit uragán, který zasáhne celý svět. -- teorie chaosu --
7. 2. 2007   #13
-
0
-

To tommassino: dik, urcite skusim ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Majkee0
Newbie
9. 2. 2007   #14
-
0
-

Abych uvedl svou myslenku "trapeni pul tejdne v terminalu" tak to "trapeni" bylo hlavne proto ze sem videl linux poprve.Ale bylo to dost poucujici naucil sem se za tu kratkou dobu neco o Unix/Linuxech a terminalu :] rozhodne hodne vyuzivam terminal jako user hlavne na svuj domaci server :].A hlavne kompiluju pres terminal presneji kdyz se mi moc nechce tak pres Xterm :]

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
marek0
Stálý člen
9. 2. 2007   #15
-
0
-

no tak ja som som fedoru 5 nic moc tak kubuntu a to je cista windowsacka klikacka a teraz mam backtrack a ten sa mi paci....aj ked sa este vela musim ucit v konzole :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Alan0
Věrný člen
9. 2. 2007   #16
-
0
-

pin2k píše:#
# Plne souhlasim. Na linuxu frcim uz docela dlouho. Ted jsem po 5-ti letech presel ze Slackwareu na Arch linux. Musim teda rict ze jsem velmi spokojen a Slackware mi bude do urcite miry chybet. Mam ho teda na druhym PC, ktery vice mene vuziva sestra a je take spokojena. Co se tyce konzole..no comment, souhlasim s xHirem. Na win se urcite nevratim (mam par svych duvodu), jelikoz nemam potrebu parit a kdyz se chci odreagovat zaparim si Frozen-bubble nebo Enemy territory a nebo UT2004. Takze me vlastne nic nechybi. V linuxech programuji, posloucham hubdu, vyuzivam OpenOffice ke "kancelarskym" cinostem, obcas si neco "zaparim", sem tam zkusim neco novyho a tak trochu se "bavim" i samotnou konfiguraci systemu (v CLI ovsem). Takze moje potreby Linux naplnil.


jj, Frozen Bubble je nejlepší pařba co sem hrál :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
PSP user|Web developer|C4D user||Maya Lamer|Photoshop User|Guitar player
bortak
~ Anonymní uživatel
75 příspěvků
10. 2. 2007   #17
-
0
-

ja uz taky napul jedu na linu a napul na widlich a jedine co me stve je ze si nemuzu na linu spustit nejaky exace z widli docela by me zajimalo proc se nekdo nerozhodne a neslouci widle s linem myslim ze by to bylo mnohem prijemnejsi nez se furt prepinat z jednoho oska na druhy

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
10. 2. 2007   #18
-
0
-

bortak píše:#
# ja uz taky napul jedu na linu a napul na widlich a jedine co me stve je ze si nemuzu na linu spustit nejaky exace z widli docela by me zajimalo proc se nekdo nerozhodne a neslouci widle s linem myslim ze by to bylo mnohem prijemnejsi nez se furt prepinat z jednoho oska na druhy


Co treba autorsky prava??? Taky nechapu, proc kazit Tucnaky slucovanim s Microsrot Widlema... Mohl bych se zeptat, jaky execka to tak nutne potrebujes spoustet?? Vsadim se, ze dokud si jel 100% na Wokna, tak si zadny prograwmy pro Linux nepotreboval.. Proc by to tedy nemohlo byt i naopak???

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
10. 2. 2007   #19
-
0
-

To Al: tak to Frozzen Bubble budu taky muset zkusit :-D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
14. 5. 2007   #20
-
0
-

Jedu uz mesic na Susiku a jsem cim dal vice spokojen! Ze zacatku jsem na nej nadaval, ale pozdeji jsem zmenil nazor! Jedu jeste na widlich, ale to jen proto, abych mohl stahovat z MEGAUPLOADU, protze na IE existuje toolbar a muzu tahat, tady v LINUXU to neumim ninak obejit. Kdyby nekdo vedel, dejte TIP, urcite pomuzete nejenom mne.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
14. 5. 2007   #21
-
0
-

PS. At zije GNOME

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jakub0
Věrný člen
14. 5. 2007   #22
-
0
-

Už asi tejden mám Linux a zatim jsem spokojenej.Hry už stejně nehraju tak my tu ani nechybí.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
Jan Sedlák0
Expert
14. 5. 2007   #23
-
0
-

Já bych na Linux tak ráááád přešel... mám doma nainstalované SUSEčka a zatím si je nemůžu vynachválit... ale proto, že jsem opravdu náruživý počítačový hráč, ještě přechod neplánuji. Widle budu používat dále, i když jenom na hraní. Ano, zkoušel jsem wine, ale moc toho nerozjede... a k těm hrám, co se dělají na Linux... já třeba doma mám sběratelskou edici Obliviona, a něco takového bych na Linuxech nerozjel...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Alan0
Věrný člen
14. 5. 2007   #24
-
0
-

no já ted pařím jenom UT2004,a to je v linuxu jako doma:D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
PSP user|Web developer|C4D user||Maya Lamer|Photoshop User|Guitar player
Pinkava Pavel0
Stálý člen
14. 5. 2007   #25
-
0
-

To Garret Raziel: Mno, myslím, že poslední Cedega už podporuje i Oblivion. Ovšem toto je komerční produkt. Ale proč nedat 400,- jako podporu pro vývoj :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Něco tak nepatrného, jako je mávnutí motýlích křídel, může způsobit uragán, který zasáhne celý svět. -- teorie chaosu --
Tommz.0
Stálý člen
14. 5. 2007   #26
-
0
-

Zajímavé je, že každý by nejraději přešel na čistej terminál, ale brání mu v tom takové maličkosti jako třeba Skype atd. ;-) Přestaňte machrovat, používat terminály je hloupost. Člověk tak akorát ztratí efektivitu a ergonomičnost systému. Když už něco potřebuju v terminálu, tak si spustím třeba xterm a je to. Terminál je dobrý tak akorát na nastavování základních systémů, dávkové spouštění aplikací nebo pro správu serveru ...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
14. 5. 2007   #27
-
0
-

tommz9 píše:#
# Zajímavé je, že každý by nejraději přešel na čistej terminál, ale brání mu v tom takové maličkosti jako třeba Skype atd. ;-) Přestaňte machrovat, používat terminály je hloupost. Člověk tak akorát ztratí efektivitu a ergonomičnost systému. Když už něco potřebuju v terminálu, tak si spustím třeba xterm a je to. Terminál je dobrý tak akorát na nastavování základních systémů, dávkové spouštění aplikací nebo pro správu serveru ...


OMG, kdo tu mluví o "terminálu"?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dan Stahar0
Newbie
15. 5. 2007   #28
-
0
-

Hmm tak já winy kvůli těm hrám...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Tommz.0
Stálý člen
15. 5. 2007   #29
-
0
-

To Zelenáč: Tak třeba xHire, nebo myth ...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
petrph
~ Anonymní uživatel
21 příspěvků
15. 5. 2007   #30
-
0
-

To Zelenáč:No protože na Linuxu fakt moc programů nejni. Jasně, na DVDčko distribuce to vypadá fantasticky, editory, překládače, přehrávače, internet, e-mail, síťové věci...Ale jestli si s počítačem nehrajete, ale pracujete, tak brzo zjistíte že na Linuxu nechodí skoro nic - ekonomický programy, fakturace, mzdy, účta vyučovací programy, Word a Excel (OpenOffice ho nenahradí když záleží přesně na designu, vzorcích,formulářích), Photoshop(dto), mám pokračovat ?
Když máte štěstí tak se povede emulovat, když ne tak halt pracujete na Widlích a na Linux si jdete jen odpoledne pohrát...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
olgo0
Věrný člen
15. 5. 2007   #31
-
0
-

Zajímavé je, že každý by nejraději přešel na čistej terminál, ale brání mu v tom takové maličkosti jako třeba Skype atd. ;-) Přestaňte machrovat, používat terminály je hloupost. Člověk tak akorát ztratí efektivitu a ergonomičnost systému. Když už něco potřebuju v terminálu, tak si spustím třeba xterm a je to. Terminál je dobrý tak akorát na nastavování základních systémů, dávkové spouštění aplikací nebo pro správu serveru ...


teba by som posadil za tento moj srot pekne by si si zap*coval na iXska.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
"Boze, dopraj mi, prosim ta, petdesiat rokov prace a zabavy, a potom nahlu smrt v spanku." J. Grisham
tmp
~ Anonymní uživatel
2 příspěvky
15. 5. 2007   #32
-
0
-

Garret Raziel píše:#
# Já bych na Linux tak ráááád přešel... mám doma nainstalované SUSEčka a zatím si je nemůžu vynachválit... ale proto, že jsem opravdu náruživý počítačový hráč, ještě přechod neplánuji. Widle budu používat dále, i když jenom na hraní. Ano, zkoušel jsem wine, ale moc toho nerozjede... a k těm hrám, co se dělají na Linux... já třeba doma mám sběratelskou edici Obliviona, a něco takového bych na Linuxech nerozjel...



Nainstaluj si Firefox a doplňek Megaupload 3 :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
tmp
~ Anonymní uživatel
2 příspěvky
15. 5. 2007   #33
-
0
-

To Garret Raziel: sorry, špatná citace :)

doli& píše:#
# Jedu uz mesic na Susiku a jsem cim dal vice spokojen! Ze zacatku jsem na nej nadaval, ale pozdeji jsem zmenil nazor! Jedu jeste na widlich, ale to jen proto, abych mohl stahovat z MEGAUPLOADU, protze na IE existuje toolbar a muzu tahat, tady v LINUXU to neumim ninak obejit. Kdyby nekdo vedel, dejte TIP, urcite pomuzete nejenom mne.




Nainstaluj si Firefox a doplňek Megaupload 3 :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
15. 5. 2007   #34
-
0
-

petrph píše:#
# To Zelenáč:No protože na Linuxu fakt moc programů nejni. Jasně, na DVDčko distribuce to vypadá fantasticky, editory, překládače, přehrávače, internet, e-mail, síťové věci...Ale jestli si s počítačem nehrajete, ale pracujete, tak brzo zjistíte že na Linuxu nechodí skoro nic - ekonomický programy, fakturace, mzdy, účta vyučovací programy, Word a Excel (OpenOffice ho nenahradí když záleží přesně na designu, vzorcích,formulářích), Photoshop(dto), mám pokračovat ? #
#Když máte štěstí tak se povede emulovat, když ne tak halt pracujete na Widlích a na Linux si jdete jen odpoledne pohrát...


Vidím, že o tom nic nevíš... Prostě ztracenej připad :'-(

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Sedlák0
Expert
15. 5. 2007   #35
-
0
-

Ale ono je to taky o něčem jiným. Já už asi cca 9 let požívám Widle, ty aktuální mám zhruba tři čtvrtě roku a včera jsem se rozhodl, že budu sepisovat všechny chyby, který mě hlásí a pak udělám samostatnej topic, aby Widláři věděli. Celkově shrnuto, po standartím používání, starání se o systém, čištění je ten systém po třičtvrtě roku takovej, že se skoro nedá použít a v dohledné době plánuji reinstall. Ale mám kamaráda, zarytýho Widlaře, kterýmu systém po roce normálního provozu a užívání (stará se o to snad míň, než já) jede jako nově naistalovanej, problémy nemá, chyby mu to nehází... on by nikdy na Přechod nepomyslel.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

Podobná vlákna

Linux — založil bbtrash

Linux — založil 700

Na co linux? — založil liskX

C++ a linux — založil vird

Linux — založil kak

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý