Tranzistor test – Číslicová technika – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Tranzistor test – Číslicová technika – Fórum – Programujte.comTranzistor test – Číslicová technika – Fórum – Programujte.com

 

PAYCZ
~ Anonymní uživatel
6 příspěvků
23. 5. 2015   #1
-
0
-

Ahoj, dnes jsem se nudil tak jsem začal programovat v assembleru a napadlo mě že bych mohl si udělat tranzistor tester ale bohužel v proteus simulátoru si to dělá co chce nevím jeslí tam nemám někde chybu popřípadě když tam chyba nebude tak bych byl vděčný za nějaký lepší simulátor

schema+projekt z MPLAB (program v Assembléru)https://www.dropbox.com/sh/6456fxoxb9b2qc8/AADi1wXuJB62lUGw6bggTIQ1a?dl=0

Nahlásit jako SPAM
IP: 176.74.156.–
remmidemmi0
Věrný člen
23. 5. 2015   #2
-
+1
-
Zajímavé

tranzistor tester, jo? A jak bude ten tranzistor testovat? Z počítače bude nějaký výstup na hardware desku se napájecími zdroji a snímáním napětí a prodů? To by šlo, ale je to dost složité zařízení.... určitě to není na sobotní odpoledne.

Pro začátek by jsi to mohl zkusit takto:

vezmeš napájecí zdroje, které mají HP-IB (nebo-li IEEE 488) k tomu voltmetry se stejným rozhraním. vše připojíš na PC přes HP-IB interface a napíšeš program, který bvude přes HP-IB nastavovat zdroje a číst data z voltmetrů. A k těm zdrojům a voltmetrům připojíš ten testovaný tranzistor.

Pak už jen načtená data zobrazíš do grafu.  Když se ti tohle povede a jestli umíš s hardware, tak si můžeš udsělat vlastní bednu, ve které budou tvoje zdroje a tvoje voltmetry a bude to mít jediné rozhraní k PCčku. Případně můžeš do bedny vestavět nějaké jednodeskové PCčko a budeš mít skutečný tranzistor tester.

Nahlásit jako SPAM
IP: 109.81.210.–
PAYCZ
~ Anonymní uživatel
6 příspěvků
23. 5. 2015   #3
-
0
-

Bude to normální dps a bude to provádět tak že zkusí průchod napětí  nejprve EBC a pak BCE tím pádem do PICu půjde napětí a zjistí jestli neni proražený a zároveň ukáže EBC.

Vím že to je hodně primitivní šel jsem na to od lesa podívej se na ten odkaz určitě to pochopíš :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 176.74.156.–
Kit+15
Guru
24. 5. 2015   #4
-
0
-

#3 PAYCZ
Díval jsem se na schéma v prvním odkazu a napadla mne jen jedna otázka: WTF? Vždyť tam nemáš ani měřicí svorky, tranzistory máš podivně zapojené, žádné nastavování měřicích proudů, ...

Nahlásit jako SPAM
IP: 2a00:1028:83a0:37a6:221:5...–
Komentáře označují místa, kde programátor udělal chybu nebo něco nedodělal.
PAYCZ
~ Anonymní uživatel
6 příspěvků
24. 5. 2015   #5
-
0
-

#4 Kit
testuje to jen průchod a kde je báze collector a emitro

Nahlásit jako SPAM
IP: 176.74.156.–
Kit+15
Guru
24. 5. 2015   #6
-
0
-

#5 PAYCZ
A jak rozlišuješ kolektor od emitoru?

Nahlásit jako SPAM
IP: 2a00:1028:83a0:37a6:221:5...–
Komentáře označují místa, kde programátor udělal chybu nebo něco nedodělal.
PAYCZ
~ Anonymní uživatel
6 příspěvků
24. 5. 2015   #7
-
0
-

jsou 4ři základní rozhraní tranzistoru (EBC,CBE,ECB,BCE) použil jsem dvě z nich EBC A BCE ale když ty dvě další otočím získám zas EBC, BCE což znamená že když dám tranzistor obráceně tak PIC neurčí žádný tranzistor pokuď to ale otočím může určit o jaký typ rozhraní se jedná pokuď ale neurčí ani teď žádný tranzistor znamená to že je proraženy 

Nahlásit jako SPAM
IP: 176.74.156.–
Kit+15
Guru
24. 5. 2015   #8
-
0
-

#7 PAYCZ
Pořád mi není jasné, proč nepoužiješ mikrořadič k vyšším cílům, než jako náhradu jedné ledky, která ti zjistí totéž...

Nahlásit jako SPAM
IP: 2a00:1028:83a0:37a6:221:5...–
Komentáře označují místa, kde programátor udělal chybu nebo něco nedodělal.
remmidemmi0
Věrný člen
25. 5. 2015   #9
-
0
-

mikrořadič ... myslíš nějaké UÍNO ? :) A bez uína to dneska neumíš, viď? Koukni, před dávnými léty, když tvoje duše byla ještě na hoiubách, tak u firmy Rohde und Schwarz vymysleli tester tranzistorů zvaný Semitest - na fotce. Ten umí testovat tranzistory NPN, PNP a také diody a také varikapy (víš co to je varikap?) nejen ve stejnosměrném režimu, ale dokonce i ve vf režimu až do 100 MHz. A ta krabička na fotce měří 13x13x5 cm , uvnitř je měřáček, baterka 9V, přepínače, patice pro tranzitory. A vůbec žádný UÍNO. tenkrát žádný uína ještě nebyly.

Co myslíš, dokázal by jsi TY dneska takovouhle krabičku udělat bez UÍNA ?

Připojen obrázek.

Nahlásit jako SPAM
IP: 109.81.210.–
Kit+15
Guru
25. 5. 2015   #10
-
0
-

#9 remmidemmi
Takovou krabičku bez uína mám. Dělal jsem ji ve 12 letech, kdy žádná uína nebyla a neměl jsem ani ten měřák - musel jsem si ho vyrobit.

Nahlásit jako SPAM
IP: 147.229.242.–
Komentáře označují místa, kde programátor udělal chybu nebo něco nedodělal.
remmidemmi0
Věrný člen
1. 6. 2015   #11
-
+1
-
Zajímavé
Kit +

a že to byly krásný časy, co?  Zlatá doba elektroniky :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 109.81.210.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

Podobná vlákna

Just test — založil Danstahr

AND vs TEST — založil Ato

Test — založil Zdeny

C++ test — založil Mortimer

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý