Obnova dat - Win7 nefunkční – OS - Windows – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Obnova dat - Win7 nefunkční – OS - Windows – Fórum – Programujte.comObnova dat - Win7 nefunkční – OS - Windows – Fórum – Programujte.com

 

Franceq+1
Stálý člen
26. 5. 2015   #1
-
0
-

Zdravím zdejší komunitu!

Mám starý mininotebook s win7, které se rozbily a nefungují, nejdou opravit ani spustit v nouzovém režimu, neexistuje žádný bod obnovy do kterého by to šlo vrátit nebo nějaká image systému. Problém je, že v něm jsou data, o které majitel nechce přijít. Takže moje otázka zní, co s tím. Hardwarově to asi jakš takš funguje, protože je tam dual boot linuxu a ten se rozjede bezproblému (respektive žádný zřejmý problém nebyl zatím pozorován). 

Úloha zní jasně - na win7 byla data (obrázky a podobný koniny) a ta data je potřeba nějak obnovit a zazálohovat. Ocením jakoukoliv pomoc. 

S pozdravem Frantz

PS: Nepiště prosím do diskuze zbytečné příspěvky o včasném zálohováním a podobně, to problém nevyřeší. Notebook navíc není můj.

Nahlásit jako SPAM
IP: 147.32.91.–
z_moravec
~ Redaktor
+3
Posthunter
26. 5. 2015   #2
-
0
-

#1 Franceq
Když linux funguje, tak ti zazálohuj z něj. Příp. vytáhni disk z notebooku, zapoj  ho do jiného PC a data zkopíruj.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.76.38.–
Spát lze čtyři hodiny denně, spát déle je nemístný přepych.
Thomas Alva Edison
peter
~ Anonymní uživatel
4002 příspěvků
26. 5. 2015   #3
-
0
-

Jo, presne, proc si to nekopirujes pres ten linux? On ma taky pristup na disk a umi cist win partinion. Pripojuje se to pres mount.
Pak je tu ta moznost dat disk do jineho pc.
Jako treti nabootovat s usb nebo cd linux a opet kopirovat pres linux.

Jedine, co by mohlo tak jako vadit je, ze pri kopirovani pres druhy system bude mit nejake poznamky o pravech a uzivatelich a jestli to chces skutecne kopirovat.
Doufam, ze win7 to nema nijak sifrovane nebo zablokovane.

Nahlásit jako SPAM
IP: 2001:718:2601:1f7:f9a7:2c...–
Franceq+1
Stálý člen
26. 5. 2015   #4
-
0
-

Ahá, já jsem nepředpokládal, že se z jednoho systémů dá dostat na části disku, který má vyhrazený jinej systém - že je to nějak ošetřené, tak pokud to jde nějak rozumě, tak si to už dogooglím(snad) přinejhorším tu budu zase otravovat. 

Děkuji

Nahlásit jako SPAM
IP: 147.32.91.–
z_moravec
~ Redaktor
+3
Posthunter
26. 5. 2015   #5
-
0
-

#4 Franceq
Návod je např. tady:

http://linuxconfig.org/how-to-mount-partition-with-ntfs-file-system-and-read-write-access

Pro tebe bude stačit tu partici namountovat read-only

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.76.38.–
Spát lze čtyři hodiny denně, spát déle je nemístný přepych.
Thomas Alva Edison
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

Podobná vlákna

Obnova dat — založil JMM

Obnova dat s TXT — založil Kenvelo

Zaloha dat, obnova — založil peter

Zalohovani mysql - obnova dat — založil rainbof

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý