Digitální váha/rs232/keyboard emulator – Číslicová technika – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Digitální váha/rs232/keyboard emulator – Číslicová technika – Fórum – Programujte.comDigitální váha/rs232/keyboard emulator – Číslicová technika – Fórum – Programujte.com

 

Martin
~ Anonymní uživatel
1600 příspěvků
2. 7. 2015   #1
-
0
-

Dobrý den,

říkal jsem si, že bych zde mohl přijít k něčemu užitečnému.

Potřeboval bych, aby mi digitální váha (DIGI DS-700E), která je připojena pomocí rs 232 psala svý hodnoty tak, jak já píši na klávesnici. Problém je v tom, že jsme zkoušel různé programy. Nic však nefungovalo. Je však jasné, že počítač o přístroji ví (OnLineScale.exe zrcadlí hodnoty nameřené na váze).

P.s. Váha zřejmě nedisponuje tlačítkem pro odeslání odnoty (print)

Za rady mockrát předem děkuji, případně se omlouvám za špatně zvolenou diskuzi.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.146.176.–
3. 7. 2015   #2
-
0
-

Potřebuješ znát komunikační protokol pro komunikaci s váhou. Bývá v manuálu. A pak trochu vlastního úsilí: napíšeš si program, který bude v pravidelných intervalech číst hodnotu z váhy a s přečtenou hodnotou dělat co potřebuješ. Jde naprogramovat i to "vyťukání" na klávesnici. Možná by ta data šla předávat šikovněji, třeba pomocí souboru, soketem....

hu

Nahlásit jako SPAM
IP: 2001:67c:1222:800:ad8b:d0...–
Martin
~ Anonymní uživatel
1600 příspěvků
3. 7. 2015   #3
-
0
-

Díky za info. Váha komunikuje přes RS 232 (COM1). Jelikož ani pořádně nevím, co je to komunikační port, sám si utilitku naprogramovat nedokáži. Pokud se někomu něco takového válí na harddisku z dřívějších experimentů, nebo ví o nějakém programu, který si sám umí říct o hodnotu (jelikož váha neumí posílat) a dokáže nasimulovat psaní textu, moc by mi to pomohlo. Mějte se

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.146.176.–
3. 7. 2015   #4
-
0
-

Programů, které čtou hodnotu z periferie jsem dělal několik. Pravděpodobně žádný z nich s váhou kompatibilní nebude. Pokud nedokážeš sám naprogramovat, buď to zkus sehnat u autorizovaného prodejce a nebo zaplatit někomu, kdo to naprogramuje.

hu

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.86.81.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý