Menší prográmek AI – Java – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Menší prográmek AI – Java – Fórum – Programujte.comMenší prográmek AI – Java – Fórum – Programujte.com

 

Emanuel
~ Anonymní uživatel
3 příspěvky
11. 7. 2015   #1
-
0
-

Ahoj všichni, 

Nejdřív, nejsem vůbec zdatný programátor, za druhé, ale rád zkouším nové věci a posouvám své hranice :)

Zajímalo by mě jestli by (s javou mám asi největší zkušenosti) šlo napsat nějaký "malý" prográmek, mělo by to jednoduše demonstrovat AI, jde mi o dvě věci:

Napsat něco a aby si to program uložil

A může pak skrze ten program nějak vyhledávat na internetu?

Uvedu příklad:

Do programu do kategorie "mám rád" zapíšu : jablko

Do programu do kategorie "moje činnosti" zapíšu: vaření, pečení

Program prohledá internet a najde "jak upéct jablečný koláč"

Zajímá mě jestli to vůbec skrz javu takhle půjde, doteď jsem se spíš věnoval takovému klasickému, program podle zadání, něco sčítá, něco přidává, tohle mě napadlo, ale nejsem si jistý, jestli to přes javu půjde a popřípadě jak(nechci návody, chci jen rady)

Mockrát díky všem!

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.208.189.–
ondrej39+1
Věrný člen
11. 7. 2015   #2
-
0
-

#1 Emanuel
Samozřejmě, že je možné to udělat i v Javě, ale spíš než s Javou to má více společného s obecným vývojem UI (statové stromy, neuronové sítě, shlukování, fuzzy logika,...).

Nahlásit jako SPAM
IP: 46.39.172.–
Inject all the dependencies!
Emanuel
~ Anonymní uživatel
3 příspěvky
11. 7. 2015   #3
-
0
-

Tak neuronové sítě už nějakou chvíli čtu, protože skoro vždy jsem na ně narazil, když jsem hledal něco pod AI, mi jde spíš o to, jestli tohle vůbec java zvládne a jestli někdo nezkoušel něco podobného, aby mi poradil se odrazit a vydat směrem jak na to :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.208.189.–
Kit+15
Guru
11. 7. 2015   #4
-
0
-

#3 Emanuel
Když neuronovou síť zvládne i PHP, tak Java levou zadní.

Nahlásit jako SPAM
IP: 194.228.13.–
Komentáře označují místa, kde programátor udělal chybu nebo něco nedodělal.
ondrej39+1
Věrný člen
11. 7. 2015   #5
-
0
-

#3 Emanuel
UI lze udělat (skoro - je možné, že v některém to nejde, ale všechny programovací jazyky opravdu neznám) v každém programovacím jazyku. Akorát v některém snáz a v jiném naopak, méně snadno.

Pokud si vůbec musíš pokládat otázku, zda daný jazyk daný úkol zvládne, pak možná pro tebe lepší variantou, než se pouštět do něčeho tak komplexního jako náznak vlastní umělé inteligence, bude si o daném jazyku zjistit více informací, více se ho naučit.

Nahlásit jako SPAM
IP: 46.39.172.–
Inject all the dependencies!
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 36 hostů

Podobná vlákna

VB programek — založil GbiQ

Kratky programek — založil NOFEAR7

Prográmek na heslo — založil TOP SECRET

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý