Dá se předělat ovladač pro tiskárnu pro windows 7 – Funkcionální programování – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Dá se předělat ovladač pro tiskárnu pro windows 7 – Funkcionální programování – Fórum – Programujte.comDá se předělat ovladač pro tiskárnu pro windows 7 – Funkcionální programování – Fórum – Programujte.com

 

mihal
~ Anonymní uživatel
2 příspěvky
23. 7. 2015   #1
-
0
-

Potřeboval bych přejít na win7. Ale mám speciální čb tiskárny riso a ovladače pro ně jsou pouze pro winxp.

Pro novější typy těchto tiskáren jsou na stránkách výrobce ke stažení ovladače i na win7.

Když jsem je zkusil jen tak ze srandy nainstalovat, a poslal jsem tisk, vytisklo se, ale s jiným rastrováním.

porty mají rs232 a LPT

Potřeboval bych někoho, kdo by si s tím poradil, jestli by to tedy šlo nějak sladit, nevím.

samozřejmě za finanční odměnu.

Mám RISO RP3700 a polofunkční jsou pro modely RZ5/RZ3/RZ2xx. http://www.riso.co.uk/drivers.html

Nahlásit jako SPAM
IP: 109.81.209.–
peter
~ Anonymní uživatel
3981 příspěvků
23. 7. 2015   #2
-
0
-

V nejhorsim by slo mozna nainstalovat linux a jeho drivery a vsechno to preposilat na pomocny pc. To muze byt treba nejake rapsberry-pi nebo tak. A kdyz by nebyl, linux ma jeste xwin, pod tim by mohl ten ovladac chodit. Ikdyz, mozna problem 32/64 bit.
Ted nove jsem cetl nejaky clanek o virtualnich prostredich na jednom pc nebo serveru. Tam by to slo posilat taky.
Ze bys mel proste minipocitac/minisystem xp/linux jen pro tisk, ktery by prijimal data jen z konkretnich ip adres nebo konkretni hlavickou (jen tisk). Tim padem by se tam virus nemel dostat a nevadilo by tedy, ze to jsou xp. Pokud by se tam virus dostal, tak ale muze odesilat vse, co vytisknes nekam ven :)

Co se tyce rastru, to bude asi problem nastaveni ovladace. Si s tim pohrat, proste. Pripadne se zeptat vyrobce. Nevim, zda ti nekdo tady na forku poradi... Ale treba jo, vydrz (tyden-mesic).

Nahlásit jako SPAM
IP: 2001:718:2601:1f7:c49a:f3...–
mihal
~ Anonymní uživatel
2 příspěvky
23. 7. 2015   #3
-
0
-

toto problém neřeší, na kompu z kterého chci posílat tisk bude win7 a tento potřebuje ovladače pro tiskárnu ve win7

Nahlásit jako SPAM
IP: 109.81.209.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý