Problém s dualbootem - nevidím windows – OS - GNU / Linux – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Problém s dualbootem - nevidím windows – OS - GNU / Linux – Fórum – Programujte.comProblém s dualbootem - nevidím windows – OS - GNU / Linux – Fórum – Programujte.com

 

Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
9. 8. 2015   #1
-
0
-

Dobrý večer přeji. Dnes jsem vedle Windows 10 instaloval Ubuntu. Protože mi nebyla nabídnuta možnost instalace vedle Windows (nyní už vím, že by se to dalo řešit - pozdě) tak jsem zvolil vlastní instalaci. Měl jsem volné místo, ze kterého jsem vytvořil SWAP 8 GB a 100GB pro Ubuntu. Poté jsem zvolil instalaci. Byl jsem upozorněn, že tyto dva oddíly budou zformátovány, s čímž jsem počítal.

Instalace proběhla v pořádku. Ale vždy se automaticky spustí Ubuntu. Nikde není žádná volba pro start Windows 10. Když spustím boot menu pak jakákoliv volba spustí Ubuntu (nerozumím, proč je jedna z voleb pojmenována opensuse, když ten systém již dlouho nemám - ale i tato volba spustí Ubuntu).

pozn.: Všechny soubory z oddílu, kde jsou Windows jsou pořád na místě. Můžu si prohlížet složky Program Files, Windows, vidím složku s instalací Visual Studia, atd.

Prosím za jakoukoliv pomoc. Jsem docela zoufalý, nevím už moc co mám dělat. Děkuji

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
9. 8. 2015   #2
-
0
-

Pokud by měl někdo nějaký nápad, prosím napište jej. Třeba jsem prostě idiot a něco přehlížím. Ty Windows na svém oddílu pořád jsou, vše je podle mě úplně nezměněné oproti tomu, kdy jsem instaloval ubuntu. Ale

1) Zaráží mě, že z ubuntu mohu prohlížet složky windows. Ale nikdy předtím jsem dual boot neměl, tak to tak asi funguje normálně.

2) Nedávno jsem provedl upgrade z Windows 8.1 na Windows 10. Vlastním instalační dvd Windows 8.1. Pokusil jsem se o "opravu počítače" z mého dvd (není mi jasné, jestli by fungovala, když dvd k Windows 10 nemám). Zobrazilo se mi následující: "Jednotka, na které je nainstalován systém Windows, je zamknutá. Odemkněte jednotku a zkuste to znovu."

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
10. 8. 2015   #3
-
0
-

Matne si vzpominam, ze co se objevilo na zakladnich deskach UEFI, tak se mi to taky nikdy nepovedlo nainstalovat soubezne. Ale zkousel jsem jen win7 - ten ma nekdy jeste porad legacy boot. Tj. byl hlavne problem s tim, ze linux se nainstaloval s uefi bootem a w7 jsou bez nej. Musel jsem se do toho pak dostavat prepinanim legacy/uefi v biosu. Abych se toho zbavil, stacilo smazat uefi adresar nekde v /boot. U tebe mozna budes muset i zmenit ze ktereho sektoru se bootuje. (to by melo jit z linuxu v pohode)

Proste, w7 mam jen samostatne a linux mi bezi ve virtualu ci na pocitacich bez OS.

No jeste mozna mrknout na toto:

http://linuxbsdos.com/2014/05/30/dual-boot-ubuntu-14-04-and-windows-7-on-a-pc-with-uefi-firmware/

Treba si netrefil spravnej oddil, kam nacpat ten bootloader

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.113.92.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #4
-
0
-

#1 Libor
Jo - kdyby sis prvně zjistil informace o formátování disku. Tak se nauč copak je to partition - jak se s oddíly (partitiony) nakládá atp. Tedy máš základní záznam o všech oddílech - pokud jsi nesmazal oddíl s Windows, pak v Master Boot Record (onom základním záznamu o všech oddílech) máš stále kýženou informaci. Každý OS pak má bootloader - bootování si také dohledej (proces zavádění a spouštění OS). Nyní máš partition s Ubuntu označený k bootování a tak BIOS pouští bootloader Ubuntu. Ovšem BIOS nesvede přepínat mezi oddíly - pokud si jej jako já nepřepíšeš. Lze však přepsat MBR - aby neukazovalo přímo na oddíly, alebrž aby pouštělo globální bootloader, kterýžto nabídne uživateli možnost nějak přepínat mezi oddíly - většinou přímo graficky, kdy člověk jen zvolí záznam, který chce načíst - VBR. Opět Google - VBR je Volume Boot Record - tedy právě zavaděč každého oddílu - každého jednotlivého OS. Pokud tedy do MBR nainstaluješ grafický zavaděč, pak budeš moci graficky přepínat mezi VBR - po načtení globálního zavaděče z MBR. Takovým globální zavaděčem je kupříkladu GRUB. Ten svede spustit syslinux atp. - svede tedy bootovat i přímo Linux - bývá tedy rovnou instalován s Ubuntu. Jen jej nemáš nainstalován jako globální - máš jej ve VBR - kde nemá přístup k dalším oddílům. Pak tedy stačí přenést jej z VBR do MBR a bude moci nakládat se všemi oddíly.

grub-install --boot-directory /boot /dev/sda

Kde sda je zařízení (proto složka dev - devices) - solid disk a - pevný disk pořadového označení A - první disk - master disk. Kdežto sda1 již ukazuje na VBR - partition jedna. Opět Google - myšlenka UNIXu vše je soubor a jak přistupovat k diskům - mountování atp. V onom příkazu máš boot directory. To poněvadž jak jsem psal - GRUB umí jak přepínat mezi oddíly, tak zavádět UNIX/Linux. A v /boot máš překvapivě vše k zavedení takového OS. (Jinak bys mohl GRUB nainstalovat kamkoliv jinam - avšak jen /boot je dostupná při bootování, krom pár jiných.)

Ovšem přesně proto nesnáším, když si někdo instaluje alternativní OS jen proto, aby mohl machrovat. Mít skutečný zájem o tento svět, tak by ses vše zmíněné dávno učil pro svou zvědavost. Celý internet je prošpikovaný informacemi, ze kterých bys to dokupy dal dočista sám, jako já a tisíce dalších.

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #5
-
0
-

#3 KIIV
Co to plácáš? No pardon, avšak po 7 letech s UNIXy a Linuxy mi takovýto výpliv přijde směšný... :S Jde o čistě logický problém - UEFI s tím nesouvisí! Pokud máš záznam v MBR nasměrovaný na partition 2 dejme tomu, tak jak by to mohlo pouštět OS bootloader z VBR partitionu 1? Navíc Windows má vlastní zavaděč - kterýžto vše umí pořešit sám - ať již Windows činí bootování jakkoliv. GRUB buď přímo nabootuje UNIX/Linux, či spustí bootloader kýženého OS. Stačí GRUB, či jiný globální zavaděč, nacpat do MBR. Tak tedy děkuji za pobavení...

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
10. 8. 2015   #6
-
0
-

#5 Matěj Andrle
jak jsem napsal: "Matne si vzpominam"

Proste jsem to zkousel parkrat pred hromadou let, ani jednou to neslo nijak rozjet a na netu ani zminka jak to provest. Tak sem se prestal pokouset, vyvodil par zaveru, ktery treba nejsou spravne. S linuxem si mimochodem hraju uz kolem 15 let, dual booty fungovaly krasne dokud se neobjevilo UEFI. Mit ten navod, co sem tu hodil, mozna by to treba i slo. Zkouset nebudu, uz mam vse stejne na virtualech a dedikovanejch serverech.

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.113.92.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #7
-
0
-

#6 KIIV
Však jak jsem psal - nezáleží na tom, KDO pustí MBR. Jo kdybys napsal, že nemáš MBR, avšak cosi dočista jiného, pak bych se mýlil. Takto sem akorát zanášíš zmatek s technologií zavádění počítače, což nijak neřeší problém zavádění MBR a VBR. PC vždy musí zavést nějaký hlavní záznam, kterýžto bude mít vládu nad diskem. Buď tento záznam spustí nějaký program (globální zavaděč třeba), anebo oddíl s vlajkou boot. Můžeš tedy přepínat vlajky, anebo do MBR vecpat cosi, co bude panovat nad VBR. Můj postup bude tedy navždy fungovat, dokud bude existovat systém hlavního záznamu disku a hlavního záznamu oddílu. Vlastně to ani není můj postup - tak to zkrátka vždy fungovalo.

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #8
-
0
-

#4 Matěj Andrle

Díky za informace. Pokusím se udělat co potřeba.

Pozn.:

"Ovšem přesně proto nesnáším, když si někdo instaluje alternativní OS jen proto, aby mohl machrovat. Mít skutečný zájem o tento svět, tak by ses vše zmíněné dávno učil pro svou zvědavost. Celý internet je prošpikovaný informacemi, ze kterých bys to dokupy dal dočista sám, jako já a tisíce dalších."

1) To poslední, po čem bych chtěl je machrovat před ostatními. To s Ubuntu vážně jde? Nemyslím si.
2) Zatím jsem pracoval jen se systémy Windows/ Ubuntu/ OpenSuse. Problémy, které jsem měl jsem dosud vždy vyřešil. Ale uspořádání oddílu mě nikdy nijak nefascinovalo. Podle vás pravděpodobně jsem osoba, která by měla někde zalézt s počítačem a jiné ty "vyšší" věci nechat na ostatních.
3) Jsem student, půjdu do prvního ročníku na VŠ studovat informatiku (teď byste mě asi nejradši od studia odrazovali jak jen můžete). Některé věci jsem zatím nestihl pobrat, ale snažím se jak jen můžu. Dosud jsem měl vždy jen jeden systém na jednom počítači a s instalací nikdy problém nebyl. Chtěl jsem zkusit něco nového, něco praktičtějšího.

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #9
-
0
-

#8 Libor
No nejde - proto to nesnáším... Jen většině když poradím, tak za chvíli "přispívají" znovu a znovu. Toto považuji za naprostou základnu - jak chcete instalovat alternativní OS, když neumíte nakládat s jeho zaváděním? To zkrátka znát musíte. Toto NENÍ problém instalace - OS je nainstalovaný v pořádku, jinak by nebootoval... Jedná se mi jen o to, že UNIX/Linux nemá sloužit jako Windows. Nemá se ani jako Ubuntu snažit Windows "vyrovnat". UNIX vždy existoval absolutně mimo rovinu Windows. Dle mého správným důvodem k přechodu je touha po odlišném nakládání s PC (než nabízí Windows). Nikoliv "lepší", "hezčí", "výkonnější", ... Pakliže zmíněné naplňujete, pak se rád omluvím i přispěji k vašemu rozvoji.

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
10. 8. 2015   #10
-
0
-

#8 Libor
Kazdopadne na experimentovani bych doporucil davat to do virtualboxu... Nainstalujes linux, nainstalujes pridavky pro hosta, zapnes bezesvy rezim a mas vsechny okna v jednom (jak linux, tak windows) a nemusis ani rebootovat. Pripadne mi krasne fungovalo i dva monitory a na druhem nahodit virtual box na full screen. Programovat na windows je priserny, ale kdyz v tom bezi linux a okna jsou jako moje, tak se to da uz prezit

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.113.92.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #11
-
0
-

#10 KIIV
Tož - GPT... (Což je stále master záznam a jsou pro něj globální zavaděče.)

#1 Libor
KIIVa nemusíš poslouchat. Je naprosto v pohodě instalovat to naostro, když si předem sepíšeš všechny oddíly a nastavíš instalaci na správný. Pak můžeš podělat jen ten oddíl...

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #12
-
0
-

#11 Matěj Andrle

Díky za čas, který mi věnujete.

No já si chtěl nainstalovat ubuntu, protože jsem našel pěkný a dlouhý text o unixu a chtěl jsem si některé věci sám vyzkoušet. Prostě jsem se do toho až moc hnal, příště budu poučen a první si všechno nastuduju.

Díval jsem se do oddílu, kde mám Ubuntu a v /boot je Grub. Tak se pokusím postupovat dál podle návodu (Omlouvám se všem v tomto vlákně, je mi trapně protože máte pravdu, měl jsem méně pospíchat a něco si předtím přečíst.

#10 KIIV
O virtualboxu jsem mockrát slyšel ale nikdy jsem nic do virtual boxu nedával. Určitě si o tom v budoucnu zjistím více.

pozn.: pamatuji si vás, jak jsem před dlouhou dobou chtěl pomoci s něčím z C, protože jsem se ho začal učit. Ještě jednou děkuji, stejně jako za pomoc u tohoto příspěvku
 

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #13
-
0
-

#8 Libor
Vždyť jsem napsal přesně, jak se to má s Ubuntu, tak nevím proč vás vzrušuje, že je v /boot složka grub... Stačí přenést GRUB z VBR do MBR - tedy grub-install... (V /boot/grub jest samotný program - jeho spuštění však nesmí být ve VBR, avšak musí se spouštět z MBR - tedy /dev/sda - nikoliv /dev/sda(číslo oddílu).)

A onen příkaz vypíše všechna OS, kterážto nalezl - s detekcí Windows by neměl být problém, ovšem když-tak doporučuji osprober.

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
10. 8. 2015   #14
-
0
-

#12 Libor
jo to ja si mel taky nejprve obnovit znalosti :) Nastesti jsem programator, ne technicka podpora.

Hlavne jsem ocenil mit linux ve virtualu v praci. Porad prepinat systemy jen proto, ze musim sepsat dokumentaci a ta nejde v nicem krom ms office, bylo otravny. Ted to je proste vse v jednom.

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.113.92.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #15
-
0
-

#13 Matěj Andrle

Ano, napsal jste to presne. Jenom kdyz napisu:

grub-install --boot-directory /boot /dev/sda

pak se mi zobrazi: unrecognized option '--boot-directory'

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
10. 8. 2015   #16
-
0
-

#15 Libor
grub-install --help

nebo:    man grub-install

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.113.92.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #17
-
0
-

#15 Libor
Pardon:

grub-install --boot-directory=/boot /dev/sda

Popř. vyhledejte nejaktuálnější podobu - ustavičně se ty parametry mění. může být --home-directory atp.

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #18
-
0
-

#17 Matěj Andrle

Zadal jsem grub-install --

a protoze boot-directory nefungovalo, stiskl jsem tab. Jedina moznost, ktera mi byla nabidnuta a obsahuje directory byla /root-directory jenze po pokusu o prislusne zadani se mi pise ze neni mozne vytvorit /boot/boot
Asi to zkusim znovu

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #19
-
0
-

#18 Libor
Root může být - to jsem také měl. "grub-install --root-directory=/boot /dev/sda" Nefunguje?

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #20
-
0
-

#19 Matěj Andrle

Doslovně co mi zadání přesně toho textu vypíše:

mkdir: adresář "/boot/boot" nelze vytvořit: operace zamítnuta

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #21
-
0
-

#20 Libor
A zadáváte ono =? Pokud již samotný grub-install cpe GRUB do /boot, pak tento option asi nepotřebujete - tak vynechte...

grub-install /dev/sda

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
10. 8. 2015   #22
-
0
-

hlavne musis jako root nebo se sudo

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.113.92.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #23
-
0
-

#21 Matěj Andrle

bez = proběhlo a píše to jiné chyby.

sed: boot/grub/device.map nelze načíst. Adresář nebo soubor neexistuje
grep: boot/grub/device.map : Adresář nebo soubor neexistuje
/dev/sda does not have any corresponding BIOS drive
 

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #24
-
0
-

#23 Libor
sudo grub-install --root-directory=/boot /dev/sda

sudo grub-install /dev/sda

Anebo se vzdávám - manuál radí?

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #25
-
0
-

#24 Matěj Andrle

Děkuji za pomoc...

Zkusil jsem sudo grub-install /dev/sda    a vystup:

Installation finished. No error reported. Contents of the device.map :

(fd0)     /dev/fd0
(hd0)    /dev/sda

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #26
-
0
-

#25 Libor
To není dobré - mělo by to psát /dev/sda(partition) OS. Schválně jukni do konfiguráku v /dev/grub - zda tam jsou všechny OS... (Ubuntu a Windows)

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #27
-
0
-

#25 Libor
Každopádně to vlastně ještě musíte zakončit:

update-grub

To by mohlo detekovat OS.

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
liamlim0
Newbie
10. 8. 2015   #28
-
0
-

#26 Matěj Andrle

hmm teď jsem se díval do /dev a grub tam nemám

pozn.: přihlásil jsem se. pořád to jsem já

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #29
-
0
-

#28 liamlim
Chce to nastavit root directory. --root-directory=ddd vážně nefunguje? Co manuál? (--help/man ddd)

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #30
-
0
-

#28 liamlim
https://help.ubuntu.com/community/Grub2/Installing

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
liamlim0
Newbie
10. 8. 2015   #31
-
0
-

#27 Matěj Andrle

dobře. zadal jsem update-grub   z adresáře dev
 

libor@libor-Lenovo-Z580:/dev$ update-grub
debconf: DbDriver "passwords" warning: could not open /var/cache/debconf/passwords.dat: Operace zamítnuta
Searching for GRUB installation directory ... found: /boot/grub
Searching for default file ... found: /boot/grub/default
Testing for an existing GRUB menu.lst file ...

Could not find /boot/grub/menu.lst file. Would you like /boot/grub/menu.lst generated for you? (y/N)  

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #32
-
0
-

#31 liamlim
Vše je systémové - vše sudo. Tak se jako sudo přihlaš - "sudo -i"... Nemá cenu updatovat GRUB, když není v /boot... Dle mnou nalezeného návodu skutečně stačí jen příkaz "grub-install /dev/sda" - tak nevím...

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
liamlim0
Newbie
10. 8. 2015   #33
-
0
-

#32 Matěj Andrle

root@libor-Lenovo-Z580:~# grub-install --root-directory=/boot /dev/sda
Probing devices to guess BIOS drives. This may take a long time.
Installing GRUB to /dev/sda as (hd0)...
Installation finished. No error reported.
This is the contents of the device map /boot/boot/grub/device.map.
Check if this is correct or not. If any of the lines is incorrect,
fix it and re-run the script `grub-install'.

(fd0)    /dev/fd0
(hd0)    /dev/sda
root@libor-Lenovo-Z580:~#


edit.: V ubuntu mi vynechává kurzor myši. kolikrát se na několik sekund ztratí a pak se objeví. Přepokládám že to s problémem nesouvisí tak to vyřeším později

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #34
-
0
-

#33 liamlim
No vidíš - pohoda - jen /boot/boot zredukuj na /boot - nestrkej tam ten option jak jsem psal. A pak "update-grub".

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
liamlim0
Newbie
10. 8. 2015   #35
-
0
-

#34 Matěj Andrle

Teď se omlouvám, ale radši se zeptám, jestli dobře rozumím. V /boot   mám složku Grub. Ale také v ní mám složku boot. a v té boot je také grub. a já mám zredukovat /boot/boot a mít dvakrát Grub v /boot?

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #36
-
0
-

#35 liamlim
sudo -i

rm -r /boot/boot

grub-install /dev/sda

update-grub

Výsledek: /boot/grub

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
liamlim0
Newbie
10. 8. 2015   #37
-
0
-

#36 Matěj Andrle

root@libor-Lenovo-Z580:~# update-grub
Searching for GRUB installation directory ... found: /boot/grub
Searching for default file ... found: /boot/grub/default
Testing for an existing GRUB menu.lst file ...

Could not find /boot/grub/menu.lst file. Would you like /boot/grub/menu.lst generated for you? (y/N)Asi y že? Vse predtim jsem presne provedl

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #38
-
0
-

#37 liamlim
Ano - očividně vše šlape jak má. To se holt omlouvám - dříve se musel bootovací adresář specifikovat, nyní netřeba.

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
liamlim0
Newbie
10. 8. 2015   #39
-
0
-

#38 Matěj Andrle


Vůbec se neomluvejte. Já se omlouvám.. Jsem vděčný za pomoc

Tak mám:
 

Could not find /boot/grub/menu.lst file. Would you like /boot/grub/menu.lst generated for you? (y/N) y
Searching for splash image ... none found, skipping ...
Found kernel: /boot/memtest86+.bin
Found kernel: /boot/vmlinuz-3.19.0-25-generic.efi.signed
Found kernel: /boot/vmlinuz-3.19.0-25-generic
Found kernel: /boot/memtest86+.bin
Updating /boot/grub/menu.lst ... done

root@libor-Lenovo-Z580:~#

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #40
-
0
-

#39 liamlim
Já Ubuntu viděl naposledy před 5 lety. Vše k němu od té doby radím zpaměti. Jen o něco lépe jsem na tom s Debianem. (Rovněž si nepotrpím na GRUB.) Ovšem i tak si myslím, že toho znám více, než spousta z těch, kteřížto daná OS používají každý den... :S

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #41
-
0
-

#39 liamlim
cat /boot/grub/grub.config

cat /boot/grub/menu.lst

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #42
-
0
-

#41 Matěj Andrle

Tak znovu pisu neprihlaseny. Bohuzel jsem restartoval pocitac driv nez jsem stihl zadat zminene prikazy. Nenabootoval jsem vubec nikam videl jsem cernou obrazovku s par znaky ktere vypadaly jako adresy. Nabootoval jsem tedy z CD Ubuntu. A ted mam pochybnosti jestli budu moct napravit svou chybu...

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #43
-
0
-

#42 Libor
chroot... A vypiš dané soubory.

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #44
-
0
-

#43 Matěj Andrle

mzslite chroot v terminalu -otaznik-

pry chybi operandy.

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #45
-
0
-

#44 Libor
sudo -i

mount /dev/sda(partition s Ubuntu) /mnt

chroot mnt

mount proc

mount sys

mount dev

Tuším. Partition s Ubuntu:

fdisk -l

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #46
-
0
-

#44 Libor

jestli jsem mel yobrayit soubor menu.lst tak k nemu se dostanu i tak. ten obsah je

# menu.lst - See: grub(8), info grub, update-grub(8)
#            grub-install(8), grub-floppy(8),
#            grub-md5-crypt, /usr/share/doc/grub
#            and /usr/share/doc/grub-legacy-doc/.

## default num
# Set the default entry to the entry number NUM. Numbering starts from 0, and
# the entry number 0 is the default if the command is not used.
#
# You can specify 'saved' instead of a number. In this case, the default entry
# is the entry saved with the command 'savedefault'.
# WARNING: If you are using dmraid do not use 'savedefault' or your
# array will desync and will not let you boot your system.
default        0

## timeout sec
# Set a timeout, in SEC seconds, before automatically booting the default entry
# (normally the first entry defined).
timeout        3

## hiddenmenu
# Hides the menu by default (press ESC to see the menu)
hiddenmenu

# Pretty colours
#color cyan/blue white/blue

## password ['--md5'] passwd
# If used in the first section of a menu file, disable all interactive editing
# control (menu entry editor and command-line)  and entries protected by the
# command 'lock'
# e.g. password topsecret
#      password --md5 $1$gLhU0/$aW78kHK1QfV3P2b2znUoe/
# password topsecret

#
# examples
#
# title        Windows 95/98/NT/2000
# root        (hd0,0)
# makeactive
# chainloader    +1
#
# title        Linux
# root        (hd0,1)
# kernel    /vmlinuz root=/dev/hda2 ro
#

#
# Put static boot stanzas before and/or after AUTOMAGIC KERNEL LIST

### BEGIN AUTOMAGIC KERNELS LIST
## lines between the AUTOMAGIC KERNELS LIST markers will be modified
## by the debian update-grub script except for the default options below

## DO NOT UNCOMMENT THEM, Just edit them to your needs

## ## Start Default Options ##
## default kernel options
## default kernel options for automagic boot options
## If you want special options for specific kernels use kopt_x_y_z
## where x.y.z is kernel version. Minor versions can be omitted.
## e.g. kopt=root=/dev/hda1 ro
##      kopt_2_6_8=root=/dev/hdc1 ro
##      kopt_2_6_8_2_686=root=/dev/hdc2 ro
# kopt=root=UUID=b4ceac37-9704-43cc-b6f5-87c34d3a78e1 ro

## default grub root device
## e.g. groot=(hd0,0)
# groot=b4ceac37-9704-43cc-b6f5-87c34d3a78e1

## should update-grub create alternative automagic boot options
## e.g. alternative=true
##      alternative=false
# alternative=true

## should update-grub lock alternative automagic boot options
## e.g. lockalternative=true
##      lockalternative=false
# lockalternative=false

## additional options to use with the default boot option, but not with the
## alternatives
## e.g. defoptions=vga=791 resume=/dev/hda5
# defoptions=quiet splash

## should update-grub lock old automagic boot options
## e.g. lockold=false
##      lockold=true
# lockold=false

## Xen hypervisor options to use with the default Xen boot option
# xenhopt=

## Xen Linux kernel options to use with the default Xen boot option
# xenkopt=console=tty0

## altoption boot targets option
## multiple altoptions lines are allowed
## e.g. altoptions=(extra menu suffix) extra boot options
##      altoptions=(recovery) single
# altoptions=(recovery mode) single

## controls how many kernels should be put into the menu.lst
## only counts the first occurence of a kernel, not the
## alternative kernel options
## e.g. howmany=all
##      howmany=7
# howmany=all

## specify if running in Xen domU or have grub detect automatically
## update-grub will ignore non-xen kernels when running in domU and vice versa
## e.g. indomU=detect
##      indomU=true
##      indomU=false
# indomU=detect

## should update-grub create memtest86 boot option
## e.g. memtest86=true
##      memtest86=false
# memtest86=true

## should update-grub adjust the value of the default booted system
## can be true or false
# updatedefaultentry=false

## should update-grub add savedefault to the default options
## can be true or false
# savedefault=false

## ## End Default Options ##

title        Ubuntu 14.04.3 LTS, kernel 3.19.0-25-generic.efi.signed
uuid        b4ceac37-9704-43cc-b6f5-87c34d3a78e1
kernel        /boot/vmlinuz-3.19.0-25-generic.efi.signed root=UUID=b4ceac37-9704-43cc-b6f5-87c34d3a78e1 ro quiet splash
quiet

title        Ubuntu 14.04.3 LTS, kernel 3.19.0-25-generic.efi.signed (recovery mode)
uuid        b4ceac37-9704-43cc-b6f5-87c34d3a78e1
kernel        /boot/vmlinuz-3.19.0-25-generic.efi.signed root=UUID=b4ceac37-9704-43cc-b6f5-87c34d3a78e1 ro  single

title        Ubuntu 14.04.3 LTS, kernel 3.19.0-25-generic
uuid        b4ceac37-9704-43cc-b6f5-87c34d3a78e1
kernel        /boot/vmlinuz-3.19.0-25-generic root=UUID=b4ceac37-9704-43cc-b6f5-87c34d3a78e1 ro quiet splash
initrd        /boot/initrd.img-3.19.0-25-generic
quiet

title        Ubuntu 14.04.3 LTS, kernel 3.19.0-25-generic (recovery mode)
uuid        b4ceac37-9704-43cc-b6f5-87c34d3a78e1
kernel        /boot/vmlinuz-3.19.0-25-generic root=UUID=b4ceac37-9704-43cc-b6f5-87c34d3a78e1 ro  single
initrd        /boot/initrd.img-3.19.0-25-generic

title        Ubuntu 14.04.3 LTS, memtest86+
uuid        b4ceac37-9704-43cc-b6f5-87c34d3a78e1
kernel        /boot/memtest86+.bin
quiet

### END DEBIAN AUTOMAGIC KERNELS LIST

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #47
-
0
-

#46 Libor

a konfigurak je

#
# DO NOT EDIT THIS FILE
#
# It is automatically generated by grub-mkconfig using templates
# from /etc/grub.d and settings from /etc/default/grub
#

### BEGIN /etc/grub.d/00_header ###
if [ -s $prefix/grubenv ]; then
  set have_grubenv=true
  load_env
fi
if [ "${next_entry}" ] ; then
   set default="${next_entry}"
   set next_entry=
   save_env next_entry
   set boot_once=true
else
   set default="0"
fi

if [ x"${feature_menuentry_id}" = xy ]; then
  menuentry_id_option="--id"
else
  menuentry_id_option=""
fi

export menuentry_id_option

if [ "${prev_saved_entry}" ]; then
  set saved_entry="${prev_saved_entry}"
  save_env saved_entry
  set prev_saved_entry=
  save_env prev_saved_entry
  set boot_once=true
fi

function savedefault {
  if [ -z "${boot_once}" ]; then
    saved_entry="${chosen}"
    save_env saved_entry
  fi
}
function recordfail {
  set recordfail=1
  if [ -n "${have_grubenv}" ]; then if [ -z "${boot_once}" ]; then save_env recordfail; fi; fi
}
function load_video {
  if [ x$feature_all_video_module = xy ]; then
    insmod all_video
  else
    insmod efi_gop
    insmod efi_uga
    insmod ieee1275_fb
    insmod vbe
    insmod vga
    insmod video_bochs
    insmod video_cirrus
  fi
}

if [ x$feature_default_font_path = xy ] ; then
   font=unicode
else
insmod part_msdos
insmod ext2
set root='hd0,msdos6'
if [ x$feature_platform_search_hint = xy ]; then
  search --no-floppy --fs-uuid --set=root --hint-bios=hd0,msdos6 --hint-efi=hd0,msdos6 --hint-baremetal=ahci0,msdos6  b4ceac37-9704-43cc-b6f5-87c34d3a78e1
else
  search --no-floppy --fs-uuid --set=root b4ceac37-9704-43cc-b6f5-87c34d3a78e1
fi
    font="/usr/share/grub/unicode.pf2"
fi

if loadfont $font ; then
  set gfxmode=auto
  load_video
  insmod gfxterm
  set locale_dir=$prefix/locale
  set lang=cs_CZ
  insmod gettext
fi
terminal_output gfxterm
if [ "${recordfail}" = 1 ] ; then
  set timeout=30
else
  if [ x$feature_timeout_style = xy ] ; then
    set timeout_style=hidden
    set timeout=0
  # Fallback hidden-timeout code in case the timeout_style feature is
  # unavailable.
  elif sleep --interruptible 0 ; then
    set timeout=0
  fi
fi
### END /etc/grub.d/00_header ###

### BEGIN /etc/grub.d/05_debian_theme ###
set menu_color_normal=white/black
set menu_color_highlight=black/light-gray
if background_color 44,0,30,0; then
  clear
fi
### END /etc/grub.d/05_debian_theme ###

### BEGIN /etc/grub.d/10_linux ###
function gfxmode {
    set gfxpayload="${1}"
    if [ "${1}" = "keep" ]; then
        set vt_handoff=vt.handoff=7
    else
        set vt_handoff=
    fi
}
if [ "${recordfail}" != 1 ]; then
  if [ -e ${prefix}/gfxblacklist.txt ]; then
    if hwmatch ${prefix}/gfxblacklist.txt 3; then
      if [ ${match} = 0 ]; then
        set linux_gfx_mode=keep
      else
        set linux_gfx_mode=text
      fi
    else
      set linux_gfx_mode=text
    fi
  else
    set linux_gfx_mode=keep
  fi
else
  set linux_gfx_mode=text
fi
export linux_gfx_mode
menuentry 'Ubuntu' --class ubuntu --class gnu-linux --class gnu --class os $menuentry_id_option 'gnulinux-simple-b4ceac37-9704-43cc-b6f5-87c34d3a78e1' {
    recordfail
    load_video
    gfxmode $linux_gfx_mode
    insmod gzio
    insmod part_msdos
    insmod ext2
    set root='hd0,msdos6'
    if [ x$feature_platform_search_hint = xy ]; then
      search --no-floppy --fs-uuid --set=root --hint-bios=hd0,msdos6 --hint-efi=hd0,msdos6 --hint-baremetal=ahci0,msdos6  b4ceac37-9704-43cc-b6f5-87c34d3a78e1
    else
      search --no-floppy --fs-uuid --set=root b4ceac37-9704-43cc-b6f5-87c34d3a78e1
    fi
    linux    /boot/vmlinuz-3.19.0-25-generic.efi.signed root=UUID=b4ceac37-9704-43cc-b6f5-87c34d3a78e1 ro  quiet splash $vt_handoff
    initrd    /boot/initrd.img-3.19.0-25-generic
}
submenu 'Advanced options for Ubuntu' $menuentry_id_option 'gnulinux-advanced-b4ceac37-9704-43cc-b6f5-87c34d3a78e1' {
    menuentry 'Ubuntu, with Linux 3.19.0-25-generic' --class ubuntu --class gnu-linux --class gnu --class os $menuentry_id_option 'gnulinux-3.19.0-25-generic-advanced-b4ceac37-9704-43cc-b6f5-87c34d3a78e1' {
        recordfail
        load_video
        gfxmode $linux_gfx_mode
        insmod gzio
        insmod part_msdos
        insmod ext2
        set root='hd0,msdos6'
        if [ x$feature_platform_search_hint = xy ]; then
          search --no-floppy --fs-uuid --set=root --hint-bios=hd0,msdos6 --hint-efi=hd0,msdos6 --hint-baremetal=ahci0,msdos6  b4ceac37-9704-43cc-b6f5-87c34d3a78e1
        else
          search --no-floppy --fs-uuid --set=root b4ceac37-9704-43cc-b6f5-87c34d3a78e1
        fi
        echo    'Loading Linux 3.19.0-25-generic ...'
        linux    /boot/vmlinuz-3.19.0-25-generic.efi.signed root=UUID=b4ceac37-9704-43cc-b6f5-87c34d3a78e1 ro  quiet splash $vt_handoff
        echo    'Loading initial ramdisk ...'
        initrd    /boot/initrd.img-3.19.0-25-generic
    }
    menuentry 'Ubuntu, with Linux 3.19.0-25-generic (recovery mode)' --class ubuntu --class gnu-linux --class gnu --class os $menuentry_id_option 'gnulinux-3.19.0-25-generic-recovery-b4ceac37-9704-43cc-b6f5-87c34d3a78e1' {
        recordfail
        load_video
        insmod gzio
        insmod part_msdos
        insmod ext2
        set root='hd0,msdos6'
        if [ x$feature_platform_search_hint = xy ]; then
          search --no-floppy --fs-uuid --set=root --hint-bios=hd0,msdos6 --hint-efi=hd0,msdos6 --hint-baremetal=ahci0,msdos6  b4ceac37-9704-43cc-b6f5-87c34d3a78e1
        else
          search --no-floppy --fs-uuid --set=root b4ceac37-9704-43cc-b6f5-87c34d3a78e1
        fi
        echo    'Loading Linux 3.19.0-25-generic ...'
        linux    /boot/vmlinuz-3.19.0-25-generic.efi.signed root=UUID=b4ceac37-9704-43cc-b6f5-87c34d3a78e1 ro recovery nomodeset
        echo    'Loading initial ramdisk ...'
        initrd    /boot/initrd.img-3.19.0-25-generic
    }
}

### END /etc/grub.d/10_linux ###

### BEGIN /etc/grub.d/20_linux_xen ###

### END /etc/grub.d/20_linux_xen ###

### BEGIN /etc/grub.d/20_memtest86+ ###
### END /etc/grub.d/20_memtest86+ ###

### BEGIN /etc/grub.d/30_os-prober ###
### END /etc/grub.d/30_os-prober ###

### BEGIN /etc/grub.d/30_uefi-firmware ###
### END /etc/grub.d/30_uefi-firmware ###

### BEGIN /etc/grub.d/40_custom ###
# This file provides an easy way to add custom menu entries.  Simply type the
# menu entries you want to add after this comment.  Be careful not to change
# the 'exec tail' line above.
### END /etc/grub.d/40_custom ###

### BEGIN /etc/grub.d/41_custom ###
if [ -f  ${config_directory}/custom.cfg ]; then
  source ${config_directory}/custom.cfg
elif [ -z "${config_directory}" -a -f  $prefix/custom.cfg ]; then
  source $prefix/custom.cfg;
fi
### END /etc/grub.d/41_custom ###

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #48
-
0
-

#46 Libor
Ubuntu tam očividně je - alespoň to by se bootovat mělo. Ovšem netuším, zda nabíhá GRUB. Tak po chrootu to zkus znovu nainstalovat a tentokrát update-grub.

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #49
-
0
-

#48 Matěj Andrle

co je to ten chroot -otaznik-

ubuntu nebootovalo. byla cerna obrayovka s nejakymi adresami

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #50
-
0
-

#49 Libor
Což se jeví jako GRUB...

Znovu:

sudo -i

mount /dev/sda(partition s Ubuntu) /mnt

chroot mnt

mount proc

mount sys

mount dev

Tuším. Partition s Ubuntu:

fdisk -l

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #51
-
0
-

#45 Matěj Andrle

Tohoto jsem si puvodne nevsiml. udelal jsem vse co jsem mel ale na terminalu u vetsinz nebyl yadnz vzstup. }omlouvam se za y a z ale kdyz na to myslim pisu hroyne pomalu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #52
-
0
-

root@ubuntu:~# chroot mnt
chroot: cannot change root directory to mnt: No such file or directory
root@ubuntu:~# mount /dev/sda6
mount: /dev/sda6 already mounted or /mnt busy
mount: according to mtab, /dev/sda6 is already mounted on /mnt
root@ubuntu:~# chroot mnt
chroot: cannot change root directory to mnt: No such file or directory
root@ubuntu:~# chroot /mnt
root@ubuntu:/# mount proc
root@ubuntu:/# mount sys
root@ubuntu:/# mount dev
root@ubuntu:/# fdisk -l

Disk /dev/sda: 1000.2 GB, 1000204886016 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 121601 cylinders, total 1953525168 sectors
Units = sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 4096 bytes
I/O size (minimum/optimal): 4096 bytes / 4096 bytes
Disk identifier: 0xad4c0715

   Device Boot      Start         End      Blocks   Id  System
/dev/sda1   *        2048   204802047   102400000    7  HPFS/NTFS/exFAT
/dev/sda2       204802048   790739547   292968750    7  HPFS/NTFS/exFAT
/dev/sda3       790740990  1005582335   107420673    5  Extended
Partition 3 does not start on physical sector boundary.
/dev/sda5       790740992   810270719     9764864   82  Linux swap / Solaris
/dev/sda6       810272768  1005582335    97654784   83  Linux
root@ubuntu:/#

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #53
-
0
-

#51 Libor
Tož - tak jak? A v tom chrootu se podíváme na několik věcí. Tedy ještě před ním zkoukni, zda fdisk píše boot flag u partitionu s Ubuntu. Je-li bootovací vlajka jinde, pak známe problém. Máš-li GUI, hodí se i Gparted. Každopádně pak v chrootu to bude chtít správně nainstalovat GRUB...

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #54
-
0
-

#53 Matěj Andrle

v minulem prispevku je hvezdicka u boot u jineho oddilu

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #55
-
0
-

#54 Libor
u oddilu kde je nainstalovanz windows

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #56
-
0
-

#52 Libor
A máme vítěze... Zaprvé - prvně musíš mountovat, pak teprve chrootovat. Zadruhé bootovací vlajka je mimo. Takže tu bych v Gparted, či parted změnil na Ubuntu - /dev/sda6. Je to jinak humus - takovéto rozdělení disku - to se ti bude kousat jak babce umělé zuby (jsem zubní technik). Tak konečně vykonej chroot - vše ve správném pořadí.

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #57
-
0
-

#56 Matěj Andrle

Vse jsem vykonal podle posloupnosti prikazu

sudo -i

mount /dev/sda(partition s Ubuntu) /mnt

chroot mnt

mount proc

mount sys

mount dev

Tuším. Partition s Ubuntu:

fdisk -l

zkusim to znovu udelat uplne stejne

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #58
-
0
-

#57 Libor
Adresář mnt neexistuje: mkdir?

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #59
-
0
-

#58 Matěj Andrle

ja myslel ze se zapomnelo na /mnt tak jsem to potom zkusil s tim a nic neprotestovalo

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #60
-
0
-

#59 Libor

prislo mi ye jestli mnt je adresar pak by tam lomitko melo byt i kdyz v navodu od vas neni

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #61
-
0
-

#60 Libor
No ano - píši obecně - mnt jakože mountpoint... Tak vy neznáte ani mountování? To je pak těžká domluva. Bez chrootu, mountování atp. - netuším jak vás navést na výsledek - u sebe bych to měl již dávno v richtiku.

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #62
-
0
-

#61 Matěj Andrle

boot flag je tedy uz na sda6 kde mam ubuntu

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #63
-
0
-

#61 Matěj Andrle

v tom pripade jsem to nakonec provedl spravne ne.. mountovani neznam. nikdy jsem to zatim nepotreboval. ale rad si o tom prectu a naucim se neco noveho

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #64
-
0
-

#63 Libor
mount device mountpoint

Například:

mount /dev/sda6 /mnt

chroot /mnt

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #65
-
0
-

#64 Matěj Andrle

ano, to mam.

root@ubuntu:/# mount proc
mount: proc already mounted
root@ubuntu:/# mount sys
mount: sysfs already mounted or /sys busy
mount: according to mtab, sysfs is already mounted on /sys
root@ubuntu:/# mount dev
mount: udev already mounted or /dev busy
mount: according to mtab, udev is already mounted on /dev
root@ubuntu:/#

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #66
-
0
-

#65 Libor
Opět se tu projevil rozdíl 5 let mezi mými znalostmi a současným stavem. Tak ono to již vše mountuje samo - to nebývalo. (alerady mounted) Každopádně jsi tam - jsi zase na Ubuntu, jako bys bootoval z MBR... Tak opět zkusíme nainstalovat GRUB. Dle mého může pouze chybět "update-grub" - anebo to již napravila změna vlajky. No tak zatím zkus znovu instalaci a tentokráte přidej update...

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #67
-
0
-

#66 Matěj Andrle

Hotovo

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #68
-
0
-

#67 Libor
A vypsalo to třeba, že to našlo Windows? No tak mne již nic jiného nenapadá. Zkus restart a když-tak znovu chroot a tentokrát fakt netuším, co s tím... (Jestli po restartu alespoň naběhne konzole GRUBu, tak je vyhráno.)

___

Jo, jestli to nedetekovalo Windows, tak zkus ten osprober - Google.

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #69
-
0
-

#67 Libor
Pošli mi MBR:

dd if=/dev/sda of=/ddd/eee/MBR.txt bs=512 count=1

Leteckaposta, ci tak. Tedy to /.../MBR.txt

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #70
-
0
-

#68 Matěj Andrle

Tak jo. Jeste jednou dekuju za pomoc. zkusil jsem restart a dostal jsem se automaticky do boot menu. byly tam 4 moznosti. 1 moznost byla bootovat z dvd a vsechny ostatni vedly zpet do boot menu. znovu jsem nabootoval z dvd.

premyslel jsem a na windows ani ubuntu nemam zadna nezalohovana data. Jestli by nebylo lepsi yformatovat cely pevny disk a znovu nainstalovat windows.

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #71
-
0
-

#70 Libor
Tož - MBR prosím.

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #72
-
0
-

#71 Matěj Andrle

root@ubuntu:/# dd if=/dev/sda of=/ddd/eee/MBR.txt bs=512 count=1
dd: failed to open ‘/ddd/eee/MBR.txt’: No such file or directory
root@ubuntu:/#

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #73
-
0
-

#72 Libor
jej ddd/eee asi nema byt    ja to kopiroval

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #74
-
0
-

#72 Libor
/ddd/eee - tím myslím někam - prostě někam to ulož a odtamtud mi to pošli... Třeba /janek/synek/papez.txt - je to naprosto jedno. Potřebuji jen vidět prvních 512 bytů tvého disku.

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #75
-
0
-

#74 Matěj Andrle

Porad se neco pocita a soubor MBR.txt se neustale zvetsuje. uz ma 1.8 GB

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #76
-
0
-

#75 Libor
Ctrl + C = konec

Nechápu - co jsi zadal? (Celý výpis prosím.)

______

Každopádně mi pošli co máš - neumíš-li vytáhnout jen prvních 512 - já ano, poradím si...

______

No mohl bys to alespoň pustit krátce - aby se to blížilo řádu kB a ne GB... (Stačí mi 512 byte.)

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #77
-
0
-

#76 Matěj Andrle

ja asi nezadal ukonceni. ted to zkusim spravne. omlouvam se a dekuji za trpelivost.

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #78
-
0
-

\EBH\90м\00|\8E\C0\8Eؾ\00|\BF\00\B9\00\FC\F3\A4Ph\CB\FB\B9\00\BD\BE\80~\00\00| \85\83\C5\E2\F1\CD\88V\00U\C6F\C6F\FF\00\00 \00\00\00\00\FA\90\90\F6€u\B2\80\EAY|\00\001\C0\8E؎м\00 \FB\A0@|<\FFt\88\C2R\BE}\E84\F6€tT\B4A\BB\AAU\CDZRrI\81\FBU\AAuC\A0A|\84\C0u\83\E1t7f\8BL\BE|\C6D\FFf\8BD|\C7\00\C7D\00f\89\\C7D\00pf1\C0\89Df\89D \B4B\CDr\BB\00p\EB}\B4\CDs
\F6€\84\EA\00\E9\8D\00\BE|\C6D\FF\00f1\C0\88\F0@f\89D1҈\CA\C1\E2\88\E8\88\F4@\89D1\C0\88\D0\C0\E8f\89f\A1D|f1\D2f\F74\88T
f1\D2f\F7t\88T \89D ;D}<\8AT \C0\E2\8AL
\FE\C1ъl Z\8At \BB\00p\8E\C31۸\CDr*\8CÎH|`\B9\00\8E\DB1\F61\FF\FC\F3\A5a\FF&B|\BE\85}\E8@\00\EB\BE\8A}\E88\00\EB\BE\94}\E80\00\BE\99}\E8*\00\EB\FEGRUB \00Geom\00Hard Disk\00Read\00 Error\00\BB\00\B4\CD\AC<\00u\F4\C3\00\00\00\00\00\00\00\00\00\00\00L\AD\00\00\00 !\00\FE\FF\FF\00\00\00\00\005 \00\FE\FF\FF\FE\FF\FF\005 \\B2\EC"\00\FE\FF\FF\FE\FF\FF\FE\BF!/8\CE \00\00\00\00\00\00\00\00\00\00\00\00\00\00\00\00U\AA

ale obavam se ze to neni moc srozumitelne. toto je obsah MBR.txt

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #79
-
0
-

Mel bych byt znovu chrootly.

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #80
-
0
-

#79 Libor
Tak odvolávám - nalezl jsem GRUB signaturu. Prosím, zašli mi to v binární podobě - je tam GRUB a rád bych si početl, jak je nastaven... (Tato textová podoba je mi k ničemu - málem jsem si GRUBu ani nevšiml - potřebuji byty.)

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #81
-
0
-

#79 Libor

Co osprober? (návod na Google)

__________

Možná ještě:

sudo grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #82
-
0
-

#81 Matěj Andrle

dobre. zkusim najit. jen si nejsem jistz co vlastne hledam. osprober je nejaky program hadam ktery se nejakym zpusobem zpusti a ja mam najit ten zpusob

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #83
-
0
-

#82 Libor
OSprober detekuje určitá OS. Možná postačí jen:

sudo grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg

Jinak Google: grub osprober

A nalezneš postup, jak detekovat Windows a strčit jej do grub.cfg. (Ač mám za to, že by to mělo být grub.config - no Google...)

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #84
-
0
-

tak jsem zkusil zminene
 

root@ubuntu:/# grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg
Generating grub configuration file ...
Warning: Setting GRUB_TIMEOUT to a non-zero value when GRUB_HIDDEN_TIMEOUT is set is no longer supported.
Found linux image: /boot/vmlinuz-3.19.0-25-generic
Found initrd image: /boot/initrd.img-3.19.0-25-generic
done
root@ubuntu:/#

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #85
-
0
-

#84 Libor

Ale ne Windows - tak OSprober. Mělo by to fungovat takto: Pustíš osprober (apt-get install osprober) a pak vygeneruješ grub.cfg.

http://wiki.ubuntu.cz/grub2

______

Jinak zmíněná nastavení změníš v /etc/default/grub -> tam máš konfigurák na timeout atp. (Což může být nastaveno tak, že se pouští GRUB neviditelně - to by chtělo alespoň pro testovací účely změnit.) Viz Google - GRUB default settings.

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #86
-
0
-

GRUB_DEFAULT=0
GRUB_HIDDEN_TIMEOUT=0
GRUB_HIDDEN_TIMEOUT_QUIET=true
GRUB_TIMEOUT=10
GRUB_DISTRIBUTOR=`lsb_release -i -s 2> /dev/null || echo Debian`
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash"
GRUB_CMDLINE_LINUX=""

toto je obsah souboru /etc/default/grub

ostatni radky jsou komenty. podle me je spravne u GRUB HIDDEN TIMEOUT nastaveno 0 ne

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #87
-
0
-

#86 Libor
QUIET = false

A smazat "quiet splash" - původní nastavení uložte s příponou .old, ať to můžete zase vrátit. Dle mého by po update-grub již GRUB mohl nabíhat, načež bych vás navedl, jak ručně z něj zavést Linux. Pak by bylo z části vyhráno. Co osprober v chroot?

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #88
-
0
-

#87 Matěj Andrle

nez neco udelam tak k tomu osprober. nejak jsem celou dobu hledal a nevim jak ho spustit. jeste porad. zkousim pokracovat

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #89
-
0
-

#88 Libor
https://launchpad.net/ubuntu/+source/os-prober

Nyní uprav ono nastavení GRUBu a updatuj GRUB - pak by mohla nabíchat minimálně konzole GRUBu - z ní již svedu OS bootovat ručně.

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #90
-
0
-

#89 Matěj Andrle

Nemam opravneni zmenit ten soubor. Zatim jsem vzdy jako root prihlasoval pres terminal. a nevim jak otevrit grub jako root.

pozn. ted si reknete jak to muzu nevedet ale bohuzel..

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #91
-
0
-

#90 Libor
sudo -i

nano /ddd/eee

Popř. jiný editor - vi(m)/ku/qem/...

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #92
-
0
-

#91 Matěj Andrle

hotovo

GRUB_DEFAULT=0
GRUB_HIDDEN_TIMEOUT=0
GRUB_HIDDEN_TIMEOUT_QUIET=false
GRUB_TIMEOUT=10
GRUB_DISTRIBUTOR=`lsb_release -i -s 2> /dev/null || echo Debian`
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT=""
GRUB_CMDLINE_LINUX=""

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #93
-
0
-

#92 Libor
Veskrze. Ještě zkuste os-prober a update-grub. Pak zříme, zda se objeví alespoň GRUB CMD...

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #94
-
0
-

#93 Matěj Andrle

k tomu osprober... zadal jsem zminene apt-get install prober a myslim ze je nainstalovan. jen nevim jak se spousti a co s nim mam udelat. jake parametry mu dat, atd.

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #95
-
0
-

#94 Libor
os-prober tuším - viz find... (popř. Google - já Ubuntu neviděl 5 let)

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #96
-
0
-

#94 Libor

kdyz zadam do terminalu jen os-prober tak se asi neco provede protoze zadna chybova hlaska neni ale nevim co protoze hned se znovu objevi znak vyzivajici k zadavani  - mozna se mu rika prompt

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #97
-
0
-

#96 Libor
man (os-prober)

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #98
-
0
-

#97 Matěj Andrle

root@ubuntu:/# man os-prober
No manual entry for os-proberOK zkusim najit jak se spousti os-prober protoze ho podle me uz mam. jinak by byla nejaka chybova hlaska

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #99
-
0
-

#98 Libor
https://ask.fedoraproject.org/en/question/24177/how-do-i-add-other-operating-systems-to-grub2/

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #100
-
0
-

podle toho co jsem nasel ten os-prober  nenapise nic ale asi neco udela

zadal jsem

root@ubuntu:/# grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg
Generating grub configuration file ...
Warning: Setting GRUB_TIMEOUT to a non-zero value when GRUB_HIDDEN_TIMEOUT is set is no longer supported.
Found linux image: /boot/vmlinuz-3.19.0-25-generic
Found initrd image: /boot/initrd.img-3.19.0-25-generic
done
root@ubuntu:/#

podobne jak je na odkazovanych strankach ale s grub namisto grub2

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #101
-
0
-

#100 Libor
No jenže to má detekovat Windows... Tak nic - po rebootu to alespoň už hodí GRUB?

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #102
-
0
-

Porad to same. jsem v boot menu a vsechny moznosti vedou znovu k boot menu. Co me napada... Rikal jste ze mam na nic usporadane oddily. Protoze jsem nabootoval z dvd mohl bzch teoreticky vsechny oddily spojit do jednoho a rozdelit tak, aby to bylo optimalni ne /otaznik/

Samozrejme pocitam s tim ze bych prisel o vsechna data jenze ta mam bezpecne zalohovana. Jde mi o to jestli po tomto postupu budu moct nainstalovat windows a ubuntu vedle sebe. Jestli tedy zmizi vsechny stopy po tom nastaveni od ted.

Dalsi z poslednich veci ktere bych rad vedel... Nema nekdo napad jak je mozne ze jedna z moznosti v Boot Menu /taky lze vyvolat F12 po startu/ je opensuse /otaznik/ prave kvuli tomu se bojim aby nejake stopy nezustaly v pocitaci.

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #103
-
0
-

#102 Libor
Tak potom doporučuji skutečně smazat disk. Rozdělit jej na 4 primární oddíly a do prvního nacpat Windows (ten si z primárního udělá extended - můžete rovnou dát extended), do druhého SWAP, do třetího Linux (instalovat až po Windows) a do čtvrtého dát data (když naformátujete NTFS, můžete tento oddíl sdílet s Windows - nejlepší je nechat jen místo pro 4. oddíl a vytvořit jej z Windows - tím to bude dokonale sdílené). Windows potřebuje tak 20 - 30 GB, Linux 4 - 8 GB a SWAP 2x RAM...

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #104
-
0
-

#103 Matěj Andrle

Prosim tedy o pomoc s touto posledni casti. Rikal jste, ze rozdeleni co mam je na nic. S tim nemam zkusenosti. Jak byste rozdelil 1TB disk /otaznik/

Na swap bych dal 8GB
Na Windows 300GB
Na Ubuntu 300GB
Na data zbytek /otaznik/

nechtel bych abych to mel zase tak spatne rozdelene jako predtim

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #105
-
0
-

#104 Libor
Windows potřebuje tak 20 - 30 GB, Linux 4 - 8 GB a SWAP 2x RAM...

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #106
-
0
-

#104 Libor
U Windows velmi záleží na externích programech - pokud se jedná třeba jen o Office balíček, pak stačí i 16 GB - ovšem je zbytečně obtížné nadále zvětšovat oddíl. Tak co vše chcete instalovat na Windows? (+ počítejte se zvetšováním při instalaci aktualizací) Ubuntu s Unity bude chtít 8 GB, Ubuntu s XFCE třeba jen 3 GB - LXDE 4 atp.

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #107
-
0
-

#105 Matěj Andrle

Aha, takze pri dualbootu instalace aplikaci probiha na ten spolecny disk /otaznik/. Kazdopadne asi to jdu provezt

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #108
-
0
-

#107 Libor
Ne. Proto doporučuji na Windows těch 20 GB pro standardní používání. Daty myslím videa, hudbu, dokumenty, ...

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #109
-
0
-

#108 Matěj Andrle

OK. diky. zkousim to pomoci gparted ale u oddilu s linuxem je znak zamku a nejdou odstranit. u ostatnich uz mam napsano : unallocated

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #110
-
0
-

#109 Libor
Nemůžeš si podřezat větev, na kteréžto stojíš. Asi jsi v chrootu, anebo to máš namountované jinak. Každopádně z instalačního DVD prvně vymaž celý disk. Pak vytvoř extended oddíl jedna, pak SWAP dva, primary tři a zbytek nech na vytvoření NTFS oddílu z Windows.

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #111
-
0
-

#110 Matěj Andrle

Muzu se zeptat jak mam smazat cely disk /otaznik/

Ja myslel ze na to je potreba prvni smazat oddily. coz neudelam pokud mam u linuxoveho zamek

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #112
-
0
-

#111 Libor
Nesmíte mít namountováno a u extended oddílů v některých programech je třeba prvně smazat pododdíly.

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #113
-
0
-

#112 Matěj Andrle

Tak zatim mam 1 linux swap oddil, oddil pro windows ntfs, spolecny oddil ntfs a pro linux taky ntfs - jaky format je pro linux idealni /ot/

pozn. toto jsou zakladni veci ale nechci zase neco pokazit. uz toho mam dost

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #114
-
0
-

#113 Libor
Jak jsem psal - sdílený oddíl bych formátoval až z Windows - jen nech na konci disku místo pro ten oddíl na data. Pro Linux je běžný EXT4 - ovšem vždy záleží na typu práce. S EXT4 můžeš dělat běžné úkony. (žurnálování atp.)

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #115
-
0
-

Tak píšu z Windows 8.1

Během instalace na Oddíl, který jsem určil pro Windows mi bylo sděleno něco s tabulkou MBR a že je vyžadováno GPT. Musel jsem tedy oddíly smazat a vytvořit nový pro Windows. Teď bych to viděl tak, že zkusím najít něco jako Gparted pro Windows a vytvořím si oddíly na Ubuntu. Nebo zkusím spustit instalaci a tato možnost mi možná bude sama nabídnuta.

Každopádně velké díky za pomoc.

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #116
-
0
-

#115 Libor
Windows umí vytvářet oddíly sám od sebe - stačí Google - create partition windows (číslo verze)

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.136.151.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #117
-
0
-

#116 Matěj Andrle

Tak, dualboot funguje jak má. Můžu si vybrat při startu ubuntu nebo windows. Obě možnosti jsem vyzkoušel a fungují dobře. Jediný problém, který potřebuji vyřešit je ten, že se ubuntu si automaticky vzalo 8 GB na odkládací prostor (to je asi swap) a všechno volné místo pro sebe.

Je nějak možné bezpečně zmenšit oddíl s ubuntu tak na těch 50 GB abych měl většinu místa volného? Já se obávám že ne ale tak to je jedno. Jestli to nejde tak drbat do toho už nebudu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
10. 8. 2015   #118
-
0
-

#117 Libor

abych to vyjádřil přesněji. Windows si při instalaci ze svého oddílu ukrojilo ještě na 3 malé oddíly. To nešlo ovlivnit. Ubuntu při instalaci (kdy jsem zvolil možnost pro intalaci vedle Windows abych nedopadl jak minule) rozdělilo volné místo na dva oddíly.

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #119
-
0
-

#117 Libor
Gparted... SWAP stačí 2x RAM (všechny) a Ubuntu dle Desktopu. XFCE 3, LXDE 4, GNOME 4 - 5, Unity 8 a ostatní dle ofic. stránek - uvádím pouze desktopy, kteréžto jsem alespoň před rokem ještě "používal" - spíše k nim přispíval...

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.136.186.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
10. 8. 2015   #120
-
0
-

#118 Libor
Psal jsem ti jasně, ať první oddíl naformátuješ jako extended - věděl jsem totiž, že to Windows dělá. Dále pak z něj vytvoříš alokaci partitionu z místa na konci disku - formát NTFS... No a co vím, tak velikost SWAPu se nastavit při instalaci dá - ovšem co už.

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.136.186.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
11. 8. 2015   #121
-
0
-

#118 Libor
Vyřešeno?

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
liamlim0
Newbie
11. 8. 2015   #122
-
0
-

#121 Matěj Andrle

diky, vse je v poradku. 

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
11. 8. 2015   #123
-
0
-

#122 liamlim
Uzavři toto téma...

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

Podobná vlákna

Windows problém — založil win

Problem s OS Windows xp — založil Jakub

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý