Tipy jak nahradit packu u větráku? – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Tipy jak nahradit packu u větráku? – Offtopic – Fórum – Programujte.comTipy jak nahradit packu u větráku? – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

Matěj Andrle+1
Grafoman
19. 8. 2015   #1
-
0
-

Poradil jsem si vecpáním papírků do plastové kóje pro větráček. Ovšem toto řešení se mi moc nelíbí - kóje není vůbec postavena tak, aby se v ní větráček nehýbal. Je to jen takový rámeček s 2 pacičkami na silné přitisknutí větráčku k CPU. Když jsem ztratil tuto možnost přicvaknout pevně větráček, dalo by se stejného efektu docílit jinak? (Napadá mne do rámečku navrtat šroub, či tak.)

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
19. 8. 2015   #2
-
0
-

Jedna fotka za 1000slov...

Packou myslis lopatku vetraku? Vetrakem myslis chladic? Si vubec neumim predstavit pridelavani jen vetraku na CPU...

Kazdopadne, jestli se nezlomilo nic na desce, tak kup novej vetrak, ci se jen zeptej v nejakym pc shopu, jestli nemaji podobnej ramecek nekde v odpadu

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.47.3.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Matěj Andrle+1
Grafoman
19. 8. 2015   #3
-
0
-

#2 KIIV
Kdyby se dal sehnat rámeček/větráček, tak bych se neptal. Obešel jsem již zastavárny, elektra, ... Jasně píši, že mi chybí (spodní) packa na rámečku. Pročež chci do rámečku navrtat šroub. (Ovšem úchyt chladiče na tom asi držet nebude - leda bych jej našrouboval v otvoru pro packu.)

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
19. 8. 2015   #4
-
0
-

Tipy jak nahradit packu u větráku?

no proste novej chladic nebo stahovaci paska a doufat, ze vydrzi ty teploty

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.47.3.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Matěj Andrle+1
Grafoman
19. 8. 2015   #5
-
0
-

#4 KIIV
"Je to jen takový rámeček s 2 pacičkami na silné přitisknutí větráčku k CPU."

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
19. 8. 2015   #6
-
0
-

#4 KIIV
S papírky mi to vydrželo přes měsíc a půl. Zdá se, že to tedy chladí dostatečně. (Již mi to od té doby nikdy nespadlo.) Ovšem řeším manipulaci, nárazy atp. A taktéž dlouhodobé vystavení zvýšené teplotě. Chtěl jsem třeba právě vědět, zda páska přes celý větrák nezpůsobí více potíží (již jen hluk) -> copak to nezruší funkčnost odvodu tepla?

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
19. 8. 2015   #7
-
+1
-
Zajímavé

Pokud ten pasek das mezi procesor a chladic, tak asi ano. Jen pro jistotu, mam na mysli takovyto stahovaci pasek:

Připojen obrázek.

Ale kdyby neco, jsou i ocelove

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.47.3.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
19. 8. 2015   #8
-
0
-

Ještě mne napadá přidrátovat a nebo přilepit. Lepidlo by muselo být pružné, něco jako Chemoprén.

hu

Nahlásit jako SPAM
IP: 2001:67c:1222:800:c5bc:5a...–
Kit+15
Guru
19. 8. 2015   #9
-
0
-

#8 hlucheucho
Existují dokonce lepidla, která slouží přilepení chladiče k CPU.

#6 Matěj Andrle

Nikdy jsem si nevšiml, že by se větráček dotýkal přímo CPU. Vždy byl mezi nimi chladič.

Větráček se nemusí dotýkat chladiče. Běžně ten standardní (uřvaný) větrák nahrazuji větším a pomalejším, který připevním někde v blízkosti.

Nahlásit jako SPAM
IP: 2a00:1028:83a0:37a6:207:e...–
Komentáře označují místa, kde programátor udělal chybu nebo něco nedodělal.
Matěj Andrle+1
Grafoman
19. 8. 2015   #10
-
0
-

#9 Kit
Chladič je součástí větráčku! A potřebuji tedy celý větráček pořádně přitisknout k CPU - to současný papírkový systém nevykonává - ten jen udržuje větráček v jakž-takž stabilní poloze přilnuvše k větráku. Proto neužívám "chladič" - neb dle mého celé zařízení je spíše větráček. Pokud to tak není, pak se omlouvám za desinformaci. Každopádně to nehodlám rozdělávat - chci to celé řádně silně přilnout k CPU - což zařizovala ona spodní packa. (Poučení - při stěhování vyndat větráček.)

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.136.187.–
Kit+15
Guru
19. 8. 2015   #11
-
0
-

#10 Matěj Andrle
Od kdy je chladič součástí větráčku? Potřebuješ chladič přitisknout k CPU nebo větráček ke chladiči? Větráček se totiž CPU vůbec nedotýká.

Pro informaci:

  • Větráček je plastový rámeček, uvnitř kterého se točí vrtulka. Odvádí přebytečné teplo prouděním vzduchu
  • Chladič je kovové (nejčastěji hliníkové) těleso s žebrováním. Odvádí přebytečné teplo vedením v kovu nebo v tzv. heatpipe

Nahlásit jako SPAM
IP: 2a00:1028:83a0:37a6:207:e...–
Komentáře označují místa, kde programátor udělal chybu nebo něco nedodělal.
19. 8. 2015   #12
-
+1
-
Zajímavé
Kit +

Většinou je chladič udělaný tak aby na něj bylo možné přimontovat větráček s minimem dalších součástek a větráček foukal mezi žebra chladiče. Takže spíš je větráček součástí chladiče - větráček se funkčně bez chladiče obejde, chladič bez větráčku bude sice fungovat (bude odvádět teplo), ale o hodně hůř. Chladič musí být dobře přitlačen k CPU a styčná plocha bývá často namazána tepelně vodivou pastou aby byl tepelný odpor přechodu CPU - chladič co nejmenší. Větráček bývá upevněn tak, aby se nepřenášely vibrace - nedotýká se chladiče ani jiných částí desky a bývá pružně uložen (gumové průchodky a pružinky na šroubech které jej drží).

V některých počítačích na chladiči CPU větráček vůbec není a je na chladič nasměrován proud vzduchu z větráku zdroje.

hu

Nahlásit jako SPAM
IP: 2001:67c:1222:800:c5bc:5a...–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 5 hostů

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý