SDL2 ogl 3.0+ – C / C++ – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

SDL2 ogl 3.0+ – C / C++ – Fórum – Programujte.comSDL2 ogl 3.0+ – C / C++ – Fórum – Programujte.com

 

prgrmr232
~ Anonymní uživatel
8 příspěvků
26. 10. 2015   #1
-
0
-

znáte někdo nějaký dobrý návod(nebo něco na ten způsob) na moderní ogl s sdl2? nejlépe neobjektově orientovaný... děkuji

Nahlásit jako SPAM
IP: 2a00:1028:9193:2d5a:a943:...–
27. 10. 2015   #2
-
0
-

moderní - neobjektově neodporuje si to?

hu

Nahlásit jako SPAM
IP: 2001:67c:1222:800:adc6:8e...–
Hajrus0
Newbie
27. 10. 2015   #3
-
0
-

Návodů je spousta. Stačí jen chtít hledat. Když zadaš do googlu, určitě něco najdeš. Z osobní zkušenosti ale vím, že těch českých moc není. Nejlepší je studovat z oficiální dokumentace opengl. Přečíst si nějakou teorii a ono ti to pak samo zapadne do hlavy. Nic méně nevím, co máš proti OOP :) A pokud to nechceš jen z důvodu, že ti to je nejasné, tak bych se do programování 3D grafiky rozhodně nepouštěl :) Můžeš kopírovat kód ostatních lidí a můžeš se pak ukájet nad jejich dílem :) Ale ono to tak není :) většina tutoriálů uplatňuje své způsoby a ostatní se nimi řídí a nemají vůbec tušení, co to tam mají napsané.. Potom když chtějí něco jinak píšou na fóra, ať jim to někdo opraví :)

Dle mého názoru programování 3D grafiky není jednoduchá věc. Vyžaduje to vysokou dávku inteligence a vlastní tvořivosti, než tutoriálů. Rozhodně bych se do toho nepouštěl hned "hr". Ale nejlepší co můžeš udělat je studovat z oficiálních dokumentací.

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.45.224.–
prgrmr232
~ Anonymní uživatel
8 příspěvků
27. 10. 2015   #4
-
0
-

Proti OOP nemám vůbec nic, jen lidé, co takové tutoriály píšou v tom dělají moc velký zmatek. Chci jen pochopit hezky krok po kroku oč jde a to mi při náhledu na procedurálně napsaný kod zabere polovinu času :)

Je mi jasné, že to nebude, jako se učit lyžovat... Na programování 3D grafiky se připravuji celkem dlouhou dobu a byl bych rád schopen aplikovat moje nápady v praxi. Stačí mi jen vytvořit okno v SDL a pak si hrát s ogl... a tohle je problém :(

Nahlásit jako SPAM
IP: 2a00:1028:9193:2d5a:c8d4:...–
prgrmr232
~ Anonymní uživatel
8 příspěvků
27. 10. 2015   #5
-
0
-

Nakonec jsem se k něčemu prokousal skrze sdl dokumentaci :) Každopádně budu rád za každou radu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 2a00:1028:9193:2d5a:c8d4:...–
Hajrus0
Newbie
28. 10. 2015   #6
-
0
-

Má rada je odstoupit od SDL :) Dělal jsem s ním a mnohem lepších výsledků dosáhneš použitím jiných frameworků. Doporučuji GLFW. Je tam vše co potřebuješ a pro začátky je dle mého názoru lepší použít toto. Dokumentace je k tomu přibalena velice srozumitelně i spříklady. Zkus se na to podívat.

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.45.224.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 29 hostů

Podobná vlákna

SDL2 — založil lukas.balaz

Nejde program v OGL — založil Adam

SDL, OGL a glRotatef — založil entity

Probme s Display Listami(OGL) — založil eraser17

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý