Nezávislost masek a vrstev – Photoshop – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Nezávislost masek a vrstev – Photoshop – Fórum – Programujte.comNezávislost masek a vrstev – Photoshop – Fórum – Programujte.com

 

tyrpeek
~ Anonymní uživatel
2 příspěvky
7. 11. 2015   #1
-
0
-

Ahoj, potřeboval bych udělat efekt lupy, ve smyslu že mám stejný obrázek ve dvou vrstvách, jeden z nich je upravený. První překrývá ten druhý, část druhého je vidět pouze ve skle lupy, jejíž obrázek je vrstva třetí. To je poměrně jednoduchý udělat přes masky vrstev. Ale mám problém, že bych potřeboval zajistit, že když s lupou pohnu, tak v jejim skle uvidim zase jinou část toho druhýho obrázku. Napadlo mě, že by to šlo, kdybych nějak zamknul masku vrstvy k jiné vrstvě nezávisle na té své, ale nevím jestli tl vůbec jde. Nevěděl by někdo jak na to? Díky, snad to pochopíte :D

Zasláno z mobilního telefonu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 109.81.211.–
ondrej39+1
Věrný člen
7. 11. 2015   #2
-
0
-

#1 tyrpeek
Aby na sobě vrstva a maska nebyly závislé se dá změnit kliknutím na symbol zámečku mezi vrstvou a maskou.

Připojen obrázek.

Efekt, který chceš, je také možné nasimulovat, ale nejspíš nebude zcela 100%. Odemkni si tu vazbu mezi vrstvou a maskou a zkus si s tím pohrát.

Nahlásit jako SPAM
IP: 79.141.243.–
Inject all the dependencies!
tyrpeek
~ Anonymní uživatel
2 příspěvky
7. 11. 2015   #3
-
0
-

#2 ondrej39
Odemknutý to mám, zkoušel jsem všechny různý kombinace odemknutí zamknutí, jaká vrstva bude kde, u jaký bude jaka maska atd atd, ale prostě se mi to nedaří. Je to úkol do školy, takže nějakým způsobem to musí jít, i teoreticky bych věděl jak na to, ale nevím, jestli to tímhle způsobem, kterej bych udělal, photoshop vůbec umí:/

Nahlásit jako SPAM
IP: 109.81.211.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý