Ahoj,
potřebuji poradit který kód je efektivnejší na MCU bez FPU. Konkrétně mám jádro MSP430.
float z;
int a = 3, b = 15;
z = (float)a+b/2.0;
z = (a*10+b*5)/10;
float z, a = 3, b = 15;
z = a+b/2;
Danou operaci provádím s hodnotama v cca 50 strukturách a tohle dělení dělám pouze u 20% z nich. Proto se mi víc zamlouvá uložení ve formátu int a případné násobení 10 - požaduji pouze 0.1 přesnost.
TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Stálý člen

Nahlásit jako SPAM
IP: 109.235.7.–
Guru
God of flame
Zjistit počet nových příspěvků
































