Vývoj aplikace – Vzdělání – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Vývoj aplikace – Vzdělání – Fórum – Programujte.comVývoj aplikace – Vzdělání – Fórum – Programujte.com

 

Denie0
Duch
6. 1. 2016   #1
-
0
-

    Dobrý den,

chtěl bych se naučit tvořit aplikaci, rozmýšlím konkrétně na hře a mám i konkrétní nápady.
    
    Potřebuji hlavně poradit v jaké enginu dělat vývoj . Ze školy umím Delphi, částečně Javu, PHP. Dlouho jsem nic nedělal, cca 1,5 roku. Příležitostně jsem jsi přivydělával tvorbou stránek. Chci se do toho dostat znova, klidně se i nějaký ten jazyk doučit. K tomu samozřejmě postupně i grafiku, na ni jsem jsi vybral Blender, snadno dostupný a téměř profesionální nástroj.
    Mám vybrané enginy: AppGameKit a Unity 3D uvažoval jsem i nad Gamemaker, ale jeho pořizovací cena je veliká. Navíc na Unity 3D jsem našel české návody. Chtěl bych, aby aplikace byla na více zařízení, na což jsou výborné první dva. ;-)


    Děkuji za odpověď, doporučte mi prosím nějaké řešení a pokud by se i někdo našel na třeba doučování, klidně může (Zlínský kraj - UB,UH). Nebo jaký kurz třeba i online.

Nahlásit jako SPAM
IP: 109.81.209.–
m4r100
Návštěvník
7. 1. 2016   #2
-
+1
-
Zajímavé

#1 Denie
Urcite Unity, v tom vidim nejvetsi budoucnost. Je multiplatformni, podporuje dokonaly jazyk C# a Microsoft na neho sazi i v novych produktech (napr. Hololens). 

Pokud nemas s vyvojem a .NET zadnou zkusenost, mozna bych spise zacal s Monogame a vyzkousel si neco v tom napsat (2D hru). Az potom Unity.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.93.110.–
Denie0
Duch
7. 1. 2016   #3
-
0
-

#2 m4r10
No tak pokud vím dobře tak je tam výhoda, že je zadarmo, pokud vyděláš prostřednictví aplikací víc jak
100 000 USD ročně tak pak platíš licenci. Našel jsem i české tutoriály, sice nejlepší by byli scripta ;-) s nějakou vzorovou aplikací. 

Nahlásit jako SPAM
IP: 109.81.209.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý