Spuštění jiné fce bez zastavení stávající fce – C / C++ – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Spuštění jiné fce bez zastavení stávající fce – C / C++ – Fórum – Programujte.comSpuštění jiné fce bez zastavení stávající fce – C / C++ – Fórum – Programujte.com

 

Lukáš
~ Anonymní uživatel
301 příspěvků
28. 2. 2016   #1
-
0
-

Ahoj. Jsem začátečník v C a potřeboval bych na jeden projekt vědět, zda je možné spustit fci v jiné fci ale tak, aby se neukončila ta stávající fce - ve které např. běží nějaký cyklus - je to celkem složitý cyklus na pohyb nějakého objektu - matice znaků (přemazávaní znaků pro pohyb toho daného objektu, stále jen konzole). Do toho objektu padá nějaké číslo, která náhodně losuji, pokud dám klávesu - cyklus pro pohyb objektu se nepřeruší, je to jen přepsání jednoho znaku příkazem, ale pro padání té číslice dolů už se musí vykonat nějaký cyklus a v praxi to vypadá tak, že mi to ten cyklus přeruší. Proto mě to právě napadlo tu animaci toho padajícího čísla  dolů (ten nový cyklus) dát do jiné fce, které v té stávající vyvolám, ale moc jsem si asi nepomohl, protože to provádění cyklu tomu prostě vadí.

Možná třeba jen neumím správně pracovat s cykly, ale prostě dávat do několika vnořených cyklů ještě další a i tak si myslím, že by mi to zase přerušilo ten cyklus. Protože vždy se přece musí provést nějaký cyklus, ať už je to vnitřní nebo vnější a až pak se provádí další, stejné je to asi i s fcemi a nějak nemůžu najít řešení, jak to tedy obejít :/.   Předem děkuji za odpovědi, pokud to z toho textu  bude aspoň trochu srozumitelné :).

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.86.244.–
Lukáš
~ Anonymní uživatel
301 příspěvků
28. 2. 2016   #2
-
0
-

Pozn.: Stávající fce se samozřejmě neukončí, ale prostě pozastaví, vyvolá se ta nová fce - ta animace toho čísla a jakmile se ten cyklus dokončí, tak až pak se pokračuje v cyklu v té staré fci, ale já to právě potřebuju tak, aby se ta fce nepozastavila a prostě jela dál - aby se ten objekt matice znaků pohyboval a zároveń se prováděla nová fce.

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.86.244.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
28. 2. 2016   #3
-
0
-

Pokud mas moznost pouzit vlakna, tak se to da udelat tim

Pokud to delas na jednocipech bez vlaken, tak je to uz slozitejsi, musis to navrhnout tak, aby se treba pokazdem kole hlavni funkce vykonala cast te volane (treba pomoci stavoveho automatu a tak) - to same by slo i pro tu nadrazenou funkcionalitu

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.113.92.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Lukáš
~ Anonymní uživatel
301 příspěvků
28. 2. 2016   #4
-
0
-

#3 KIIV

Ještě sice musím něco dořešit, ale nějak se s tím už poperu, pomohlo mi to. Děkuju moc :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.86.244.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 11 hostů

Podobná vlákna

Skok z fce do fce — založil Fcelik

Fce — založil Dave-CZ

Fce system — založil kejv

C++ nepochopeni fce — založil Franceq

Fce filetype — založil daneka

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý