Flask aplikace si pamatuje stav i po skonceni dotazu – Python – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Flask aplikace si pamatuje stav i po skonceni dotazu – Python – Fórum – Programujte.comFlask aplikace si pamatuje stav i po skonceni dotazu – Python – Fórum – Programujte.com

 

web
~ Anonymní uživatel
5 příspěvků
27. 3. 2016   #1
-
0
-

Ahoj, jsem zvykly z PHP ze po ukonceni dotazu stav aplikace zmizi. Vsak HTTP je bezstavovy protokol.

U flasku se zda, ze to ale neni pravda. Pokud si v nem vytvorim nejakou routu a v dane funkci napriklad neco udelam se socketem na globalni urovni, tak toto nastaveni nezmizi po ukonceni dotazu... Tzn cela aplikace a vsechny jeji routy pak pouzivaji prave ono nastaveni socketu.

To je normalni chovani? Kdo by neco takoveho potreboval. Prijde mi to jako totalni nesmysl. Kde si o tom muzu neco precist? Diky

Nahlásit jako SPAM
IP: 46.182.106.–
web
~ Anonymní uživatel
5 příspěvků
27. 3. 2016   #2
-
0
-

no jo, ted koukam ze to je standardni chovani, ze ta aplikace bezi i po skonceni dotazu...

ma to vubec nejakou vyhodu? podle me tam jsou jen extremni nevyhody.

Po tomhle zjisteni jsem z toho uplne otravenej.

Nahlásit jako SPAM
IP: 2a06:8781:1::3...–
web
~ Anonymní uživatel
5 příspěvků
27. 3. 2016   #3
-
0
-

nakonec jsem muj problem obesel pres multiprocessing modul, abych to mel izolovane

Da se v Pythonu a nejakem jeho web frameworku docilit stejneho chovani jako u PHP? Tzn ze kazdy request ma svuj vlastni thread a komplet izolovane prostredi? A kdyz nejsou requesty tak aplikace nebezi?

Nahlásit jako SPAM
IP: 192.42.116.–
web
~ Anonymní uživatel
5 příspěvků
27. 3. 2016   #4
-
0
-

misto vlastni thread jsem chtel napsat vlastni proces

Nahlásit jako SPAM
IP: 192.42.116.–
nergal+1
Návštěvník
27. 3. 2016   #5
-
0
-

praveze podla mna je toto neskutocna vyhoda... wsgi aplikacia bezi cely cas cize sa nemusi znova spustat nemusia sa znovu vytvarat vsetky classy pripojenia k databaze nacitavat konfiguracie lebo vsetko sa spravi iba raz pri starte. Ano treba sa vyhnut meneniu globalnych nastaveni (hlavne preto ze niektore wsgi servery spustaju aplikaciu vo viac procesoch a tieto stav nezdielaju...) a nebyt prasiatko ale pre mna je to vyhoda.

da sa spustat python ako cgi script potom sa to sprava rovnako ako PHP ale ma to nevyhodu je to pomalsie.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.135.169.–
viem že neviem čo viem
web
~ Anonymní uživatel
5 příspěvků
27. 3. 2016   #6
-
0
-

Ja si u Flasku pochvaloval, jak rychly ma execution time oproti PHP a jeho fw.
Ted kdyz ale vim jak je toho docileno, tak uz tak nadseny nejsem.

Pokud bych mel 100 rout a v kazde z nich nacetl nejaky specificky modul jen pro danou routu, tak mi to vsechno zustane v pameti, ackoliv ty routy budou navstivene treba jen parkrat za tyden.

Pri zmene kodu treba reloadnout aplikaci.

Nejvic se bojim toho, pouzit nejaky neznamy spatne napsany modul, ktery mi pak muze misto jednoho requestu ovlivnit chovani cele aplikace. To mi prijde uplne sileny.

Asi k tomu Flasku budu muset zacit pouzivat nejakou task queue jako je Celery popr. ten multiprocessing modul

Nahlásit jako SPAM
IP: 46.235.227.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 4 hosté

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý