Získávání dat z bazarů – PHP – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Získávání dat z bazarů – PHP – Fórum – Programujte.comZískávání dat z bazarů – PHP – Fórum – Programujte.com

 

thebighead
~ Anonymní uživatel
2 příspěvky
31. 3. 2016   #1
-
0
-

Zdravím, 
mám v plánu udělat si webovou aplikaci pro vlastní účely. Potřebuji si udělat výpis inzerátů na stránku z některých českých bazarů, ale absolutně nemám ponětí jak získat tato data z webů. Mám v plánu si udělat podmínku ohledně ceny a názvu. Bude mi na to stačit PHP? A můžete mě nějak nasměrovat na správnou cestu? Všeobecné rady nebo odkazy na nějaké návody/fóra, kde se to řešilo by se hodily. Já jsem zatím nic nenašel.

Díky moc předem :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.111.117.–
peter
~ Anonymní uživatel
4005 příspěvků
1. 4. 2016   #2
-
0
-

file_get_contents? xml? txt? csv?
Nejlepsi cesta je pozadat majitele o export db. Nebo, jestli to budes provozovat nejak online, tak aby tam udelal programek, ktery ti treba jednou za den vyrobi export. Pres file_get_contents si to ulozis pak do souboru, pokud je ten soubor starsi nez nejake datum. Pokud ne, tak to z jeho serveru nestahujes a nezatezujes ho. Idealne, kdyz to bude delat nekdy kolem 0-4 rano.
Napriklad csob takto poskytuje kurzovni listek
https://www.cnb.cz/…nni_kurz.txt?…

Nahlásit jako SPAM
IP: 2001:718:2601:26c:180a:36...–
VladislavK0
Super člen
3. 4. 2016   #3
-
0
-

JInak to ale vypadá na nelegální těžbu dat.   

Nahlásit jako SPAM
IP: 37.48.41.–
Manželka programátora pošle svého muže koupit chleba s dovětkem kdyby měly housky přines jich deset! Co přinese programátor??
Kit+15
Guru
3. 4. 2016   #4
-
0
-

#3 VladislavK
Pokud je to pouze pro vlastní potřebu, jak uvádí, tak v tom problém nevidím.

Nahlásit jako SPAM
IP: 194.228.13.–
Komentáře označují místa, kde programátor udělal chybu nebo něco nedodělal.
peter
~ Anonymní uživatel
4005 příspěvků
4. 4. 2016   #5
-
0
-

Pokud to chce komercne, treba, jako je zbozi.cz, tak by mozna mohl pozadat bazary, aby mu vytvareli export z db, csv nebo xml v konkretni podobe. Dokonce jim muze venovat ten program, ktery jim to vytahne z db do spravneho formatu. Staci, aby jim tam programator vlozil spravne prihlasovaci udaje a sql dotaz.
Zatezovat jim nesmyslne stranky a dolovat z nich udaje, to je tak na ostri noze.

Nahlásit jako SPAM
IP: 2001:718:2601:26c:c9dd:86...–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý