Dávkové zpracování (batch) a výsledný název souboru – Photoshop – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Dávkové zpracování (batch) a výsledný název souboru – Photoshop – Fórum – Programujte.comDávkové zpracování (batch) a výsledný název souboru – Photoshop – Fórum – Programujte.com

 

czsars0
Newbie
4. 5. 2016   #1
-
0
-

Prosím vás asi jsem nechápavý, což je pravděpodobnější, nebo mi něco nefunguje. Dám příklad mám 10 fotek s názvy img_01 až img_10 a pomocí vytvořené akce je chci uložit s jiným názvem např: vanoce_1 až vanoce_10 a opravdu se mi nedaří. Postupuji podle https://helpx.adobe.com/cz/photoshop/using/processing-batch-files.html ale neustale na mě vyskakuje "Zvolte prosím název dokumentu, pořadové číslo nebo pořadové písmeno atd....." a přitom v poli pojmenování souborů mám napsáno v poli 1 "vanoce" v poli 2 "_1" a v poli 3 ".jpg" a v náhledu příkladu mi to ukazuje "vanoce_1.jpg" což je přesně to, co chci. Tak proč to proboha nejde?! Děkuji moc za radu

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.173.–
P
~ Anonymní uživatel
212 příspěvků
4. 5. 2016   #2
-
0
-

Otevri si prikazovy radek, prejdi do slozky kde jsou ty soubory a zadej prikaz 

for /F "tokens=1* delims=_" %i in ('dir img_??.xyz /b') do ren %i_%j vanoce_%j

Pozn.: zachova se cislovani vanoce_01.jpg (tedy s uvodni nulou v cisle) misto pozadovaneho vanoce_1.jpg. Je to praktictejsi, protoze jinak by se soubory radily podle nazvu takto:

vanoce_1.jpg
vanoce_10.jpg
vanoce_2.jpg

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.93.116.–
P
~ Anonymní uživatel
212 příspěvků
4. 5. 2016   #3
-
0
-

Sorry, spravne ta pripona bude .jpg, ne .xyz 

for /F "tokens=1* delims=_" %i in ('dir img_??.jpg /b') do ren %i_%j vanoce_%j
Nahlásit jako SPAM
IP: 85.93.116.–
czsars0
Newbie
4. 5. 2016   #4
-
0
-

#3To vypadá sice zajímavě ale proč bych to dělal takto složitě, když to jde jednoduše nastavit při ukládání souborů v akci? Jen nevím co dělám špatně. Každopádně díky za tip

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.173.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

Proměnlivý název souboru — založil RAJJJA

Nazev souboru - pomoc — založil Gibon

[c#] nazev souboru a koncovka — založil FrEnkLiN

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý