VBA pomoc s sčítáním a odčítání zlomků – Visual Basic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

VBA pomoc s sčítáním a odčítání zlomků – Visual Basic – Fórum – Programujte.comVBA pomoc s sčítáním a odčítání zlomků – Visual Basic – Fórum – Programujte.com

 

Kolis0
Duch
12. 6. 2016   #1
-
0
-

   

Připojen obrázek.

Dobrý den,

potřeboval bych pomoc s napsáním programu ve VBA a má se jedna o program, který bude odcitat a scitat zlomky nejak tak to 4/1 - 4/3 + 4/5 - 4/7 + 4/9......... a já mám zadat jen cislo kolik takto posobe jdoucich cisel spočíta a vypiše vysledek avážne už si nevím rady budu rád za pomoc :)

s Pozdravem Kolis

Nahlásit jako SPAM
IP: 46.13.196.–
JoDiK
~ Anonymní uživatel
987 příspěvků
12. 6. 2016   #2
-
0
-

#1 Kolis
1. Sežeň si kompetní zadání, tohle není celé.

2. Nastuduj si potřebnou matematiku, tohle vypadá asi na nějaké řady....

3. Napiš si na papír, jak bys to řešil ty třeba na jednoduché kalkulačce

4. Vysleduj v tom svém zápisu, jestli je tam něco, co se pořád (jen s drobnými obměnami) opakuje

5. Uprav postup výpočtu tak, aby na něj šel aplikovat cyklus, kde v každém kroku uděláš jednu operaci

6. Zapiš to ve VB a odlaď

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.103.228.–
Kartik
~ Anonymní uživatel
41 příspěvků
15. 6. 2016   #3
-
0
-

Nevím jestli to nutně musí být nějaké řady, přijde mě to prostě jako sčítaní a odčítaní libovolných zlomků. Já bych to tedy převedl na stejného jmenovatele a pak to sečíst/odečíst, případně to na závěr pokrátit, což ale v zadání není... Snad jen s tím krácením a nalezením nejnižšího společného jmenovatele by mohl být trochu problém, který by nejspíš krom jiného vedl k hledání prvočísel menších než nějaká hodnota.

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.178.131.–
JoDiK
~ Anonymní uživatel
987 příspěvků
15. 6. 2016   #4
-
0
-

#3 Kartik
Vzhledem k tomu, že tazatel nereaguje je to fuk, ale jsi mimo, to nejsou libovolné zlomky, ale konkrétní zlomky v řadě (ve jmenovateli je rostoucí řada lichých čísel....)

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.103.228.–
Kartik
~ Anonymní uživatel
41 příspěvků
16. 6. 2016   #5
-
0
-

#4 JoDiK
Já vim že je, ale beru to jen jako příklad, ne jako pravidlo. Navíc pokud se to udělá obecně, tak to bude fungovat i na tu řadu ne?

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.189.–
16. 6. 2016   #6
-
0
-

Vypadá to, že jmenovatele navýší vždy o 2 a obrátí znaménko, to by nebylo nic těžkého. Pak sečíst mezisoučet a nový zlomek. Nejjednodušší je asi za spol. jmenovatele zvolit součin jmenovatelů těchto zlomků. U nového mezisoučtu se pak pokusit o krácení.

hu

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.178.67.–
Kolis0
Duch
16. 6. 2016   #7
-
0
-

díky všem za rady už jsem to vyřešil :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 46.13.196.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 3 hosté

Podobná vlákna

Pomoc VBA EXCEL — založil Zbyšek

Problém s sčítáním — založil lukaswx

Krácení zlomků. — založil Blujacker

Usměrňování zlomků — založil Luděk Kolanda

Třídění zlomků — založil Antonín Smékal

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý