Zamrzávání PC a resetování ovladače grafiky – Hardware – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Zamrzávání PC a resetování ovladače grafiky – Hardware – Fórum – Programujte.comZamrzávání PC a resetování ovladače grafiky – Hardware – Fórum – Programujte.com

 

Ajda
~ Anonymní uživatel
3 příspěvky
27. 6. 2016   #1
-
0
-

Ahoj, potřeboval bych poradit, co by mohlo způsobovat následující:

- občas se mi stane, že PC zamrzne a přestane odpovídat, nehodí to BSOD, prostě to zatuhne a pokud se přehrává nějaký zvuk, tak se sekne na nějakém tónu a můžu udělat jen to, než to celý resetovat

- poslední dobou mi zničeho nic padá ovladač na grafiku, ať už koukám na film, hraju nebo jsem na webu, tak prostě padne

Zkoušel jsem stahovat nejnovejší ovladače na grafiku i zkoušel starý, který jsem předtím používal (před 2 lety) a před 2 lety to rozhodně nedělalo.
Zkoušel jsem i otestovat pamět, že jsem to nechal přes noc a všechno OK.
V systémovým logu NIC není, což me docela zaráží (ofc. je tam záznam že ovladač byl obnoven, což vim i bez logu).

Napadá mě, jestli to nemůžou způsobovat třeba vedný sektory VRAM na grafice. Protože když to vezmu vylučovací metodou, tak toho už moc nezbývá.

1) grafika (gtx660 oc verze)
2) paměti (podle diagnotiky se zdají být ok) a i kdyby byla chybná, tak ve většině případů vyhazuje BSOD
3) disk SSD (mám víc disků, ale primární je systémovej, pokud by byl jinej disk v hájí, tak by to rozhodně nezamrzlo)
4) deska.. nevim, možná, ale nechce se mi tomu moc věřit, když se resetuje ovladač na grafiku
5) chlazení... je stále stejné
6) zdroj, též stejný (850w)
7) cpu.. zde nevidím důvod padání, max přehřívání, ale to nenastává a to by taky hodilo BSOD
8) s komponenty se poslední 2 roky nehýbalo, takže se nemyslím, že by něco bylo "uvolněný"
9) prach.. asi jo, možná ještě vyčistím kompresorem, jestli to třeba nesnižuje účinnost chlazení grafiky

Pokud někoho ještě něco napadá, nebo se mu to stalo, tak bych byl rád za rady/tipy.

Díky

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.168.183.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
27. 6. 2016   #2
-
0
-

5+9) existuje treba programek speedfan, kde se da zjistit, kolik maji komponenty teplotu.

8) nemusi byt volne, muzou zoxidovat kontakty, vyndat/zandat muze pak delat divy

10) zkontrolovat kondenzatory na deskach, jestli nejsou nezvykle nafoukle

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.47.3.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Ajda
~ Anonymní uživatel
3 příspěvky
27. 6. 2016   #3
-
0
-

#2 KIIV
speedfan jsem teď zkoušel a teploty jsou v pohodě i otáčky větráku (speedfan mi zobrazí jen ten na cpu)

zkusím to teda ještě vyfoukat a vyndat/zandat grafiku + check kondiků

btw. teď jsem odinstaloval ovladač grafiky a už mi to nedělá, ale nechci jet na 800x600 =D možná zkusím ještě vyhledat nějakej starej ovladač, ale může to být jen náhoda, že to teď jede

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.168.183.–
27. 6. 2016   #4
-
0
-

S Windows 7 mi podobně blbla grafika, zmizel obraz, pomohl jedině reset. Instalovat jiné ovladače nepomáholo. Po přechodu na Windows 10 problém vymizel. Dál jsem nad tím už nebádal.

hu

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.178.67.–
RomanZ
~ Anonymní uživatel
272 příspěvků
27. 6. 2016   #5
-
0
-

Měl jsem stejný problém a bylo to zdrojem. Asi jak stárne, časem ztrácí výkon. Zatím mi pomáhalo vyndat součástku, kterou jsem nutně nepotřeboval (naposledy třeba druhý disk), ale už mi docházej možnosti :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 194.212.10.–
27. 6. 2016   #6
-
0
-

#5 RomanZ
Zkus jenom zdroj...... (pokus o vtip)

To je signál, že bys ten zdroj měl konečně vyměnit. Když odejde zdroj definitivně, může vzít i něco sebou. Pak oprava je dražší než celý PC a často se i příjde o cenná data. Navíc, cokliv se pokazí, stane se to když se to nejméně hodí.

hu

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.178.67.–
Ajda
~ Anonymní uživatel
3 příspěvky
8. 7. 2016   #7
-
0
-

#2 KIIV
Tak jsem case vyfoukal od prachu, zkontroloval kondíky, vyndal/zandal grafiku a dělá to stejně

Akorát mi vypadl jeden věkrát na grafice když jsem to čistil (únava nekvalitního materiálu), ale díky tomu magnetu to drží a točí se celkem bez problému... teploty se pohybovaly mezi 29-55 (nezkoušel jsem extra náročný hry, prostě běžný používání)

Zkoušel jsem i v registrech nastavit delší delay pro TDR grafickýho ovladače, ale jak při 4s i 10s to dělá taky. Někde jsem četl, že prý může odcházet přímo jádro nebo HW ovladač v grafice a začínám se přiklánět k tomu, že to asi tak bude, ale zas grafiku mám něco přes 2 roky jenom.. předchozí mi vydržela něco přes 5let

Jinak ve hře mi občas probliknou textůry.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.168.183.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý