Jednoduché rozbalovací menu -> horizontální pozice – CSS – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Jednoduché rozbalovací menu -> horizontální pozice – CSS – Fórum – Programujte.comJednoduché rozbalovací menu -> horizontální pozice – CSS – Fórum – Programujte.com

 

Matěj Andrle+1
Grafoman
24. 9. 2016   #1
-
0
-

Dobrý den,
zatímco v práci na menu použili asi deset kilo kódu, já si jej vzal a učinil takto jednoduchým:

Připojen obrázek.

Celé mi to řeší:

li:hover > ul {
  display: block;
  position: fixed;
  border: 1px solid #3a3a3a;
  padding: 10px;
  background: #FFF;
  border-radius: 0 4px 4px 4px;
}


Tak jsem se zbavil tisíce tříd a funguje to nádherně. Sami vidíte problém - jediné co nyní potřebuji, je, aby se podmenu šouplo kamsi stranou. (Ideálně vpravo, když to jde, jinak vlevo...) Hraji si s myšlenkou na JS, ovšem i tak. Zjednodušil jsem šílenou krávu. Jak ji nezopakovat? Děkuji.

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.24.79.–
peter
~ Anonymní uživatel
3981 příspěvků
26. 9. 2016   #2
-
0
-

Fura kodu mela sve duvody. Treba problemy v ruznych prohlizecich a starsi prohlizece.
Pozice se nastavuje pres position. Nebo muzes pouzit marginy padingy. Aby se to prizpusobovalo vpravo vlevo, tak nevim, jak css3, ale v css2 nic nebylo a je treba javascript.

Predevsim, rozbalovaci menu je nesmysl, kterej se hrozne spatne ovlada na tabletu ci mobilu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 2001:718:2601:26c:ac46:7f...–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 11 hostů

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý