Komunikace serveru s klienty – Visual Basic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Komunikace serveru s klienty – Visual Basic – Fórum – Programujte.comKomunikace serveru s klienty – Visual Basic – Fórum – Programujte.com

 

Jorya0
Newbie
3. 10. 2016   #1
-
0
-

Pěkný den,

Pomocí tohoto návodu: http://www.hc-kr.com/2016/07/vbnet-multi-client-server-chat.html

Jsem si udělal server a klienty. Vše funguje. Ale rád bych program dál rozšiřoval. 

Na serveru mám proměnnou "String_času" a chtěl bych, aby si tuto proměnnou klienti, třeba v 250ms intervalu četli (nebo ji v tomto intervalu server rozesílal - nevím jak co všechno se s tím dá udělat). Nedaří se mi sehnat kód, který by toto jednoduše udělal.

Mockrát děkuji za odpovědi.

Nahlásit jako SPAM
IP: 2001:718:1c01:156:287d:56...–
4. 10. 2016   #2
-
0
-

Na "tiknutí" časovače server projde seznam klientů a každému z nich to pošle. Druhá možnost je "dotazovací" - časovač na straně klienta kde na "tiknutí" časovače klient odešle dotaz, server na něj odpoví.

hu

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.178.67.–
Jorya0
Newbie
4. 10. 2016   #3
-
0
-

#2 hlucheucho
Ano, to je přesně to co chci - použití časovače jsem předpokládal.... ale jaký kód do něj mám vepsat?

Nahlásit jako SPAM
IP: 2001:718:1c01:156:7c05:62...–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 4 hosté

Podobná vlákna

Cizi Email komunikace na IIS serveru — založil VladislavK

Monitor-serveru.cz — založil michalek

HW konfigurace serveru — založil WoSSa

Odezva serveru — založil Redby

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý