FB registrace – PHP – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

FB registrace – PHP – Fórum – Programujte.comFB registrace – PHP – Fórum – Programujte.com

 

Kakaku
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
30. 10. 2016   #1
-
0
-

Zdravím,

začal jsem dělat s Facebook SDK a GraphAPI. Jsem ve fázi, kdy dokážu odeslat příspěvek jménem uživatele na jeho zeď. 

Řeším problém, nejde ani tak o kód ale o způsob myšlení:

Spousta aplikací má krom normálního přihlašování přihlašování přes FB. K těm účtům, co byli vytvořeny přes FB potřebuji dát nějaká data (například skupinu oprávnění, nějaký popis uživatele atd..). Musím to tedy uložit do databáze. Ale co v té databázi mám použít jako primární klíč (rozuměj identifikace uživatele).

Budu ukládat např. email, jméno, příjmení a token. Co z toho můžu použít jako unikátní a 100%tní identifikátor?

Email, jméno a příjmení se mohou změnit

FB token po 60 dnech vyprší a pak se vytvoří nový.

Jak jsem psal, není ani tak problém v kódu.. Spíš bych potřebovat nějak vysvětlit, jak to uvnitř takové aplikace funguje. Děkuji :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.102.193.–
Martin
~ Anonymní uživatel
1600 příspěvků
30. 10. 2016   #2
-
0
-

Email je podľa mňa jasný identifikátor, respektíve číslo profilu, :) Napr máš facebook.com/meno.priezvisko, ale niektorí majú profil ako facebook.com/12841991916 (a takéto číslo má každý profil) Jasne ho identifikuje (teda aj facebook.com/meno.priezvisko má ukrytý ten zoznam čísel)

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.16.53.–
peter
~ Anonymní uživatel
3989 příspěvků
31. 10. 2016   #3
-
0
-

Uvedom si jednu vec. Pokud pouzijes fb ucet a pridas k nemu dalsi informace, tak sbiras a propojujes informace. Z meho pohledu je tohle jednani zavazny prestupek vuci me osobe, osobnim informacem. Na techto informacich zavisi casto bezpecnost a zivot osoby. Pokud ohrozis muj zivot, chapu to stejne, jako bys mi bodal nuz do krku a jsem ochotny svuj zivot branit tim, ze dam nuz tobe na krk.
Proste se chovas jako pirat. Beres si, co se ti zlibi bez svoleni.
A i se svolenim je to proste strasne riziko. 99% si to neuvedomuje. Pospojovat informace a muze tomu cloveku vykrast bankovni konto, prevzit ucet na fb a pod.

Doufam, ze fb neposkytuje nazev uctu ani heslo zadne dalsi osobe, jenom pro ten script a neda se to z toho vycucat. Zpetne by mohl vracet jen a pouze id uzivatele, to cislo 12345678.

Mno, a jak by se to dalo slohnout? kupodivu spoustu sw i nastroje prohlizece, umoznuji udelat screenshot obrazovky. Pak se da analyzovat, vyhledavat text. Pripadne php umoznuje file_get_content, ulozit si www stranku. Z ni pak vycucat xml tag je snadne, cili, jmeno uzivatele.


Martin
"Email je podľa mňa jasný identifikátor, respektíve číslo profilu, :) Napr máš facebook.com/meno.priezvisko, ale niektorí majú profil ako facebook.com/12841991916 (a takéto číslo má každý profil) Jasne ho identifikuje (teda aj facebook.com/meno.priezvisko má ukrytý ten zoznam čísel)"
Ja ti nechci kazit radost, ale spousta lidi do 30 let ma nekolik emailu. Casem nektere nepouziva. Bylo by tedy dobre, aby sel email ve tvem programu zmenit. Spousta lidi ma pro mail pouzitou prezdivku. Lidi, co maji jmeno.prijmeni je malo. Ano, je dobre, kdyz firemni mail je jmeno.prijmeni@... nebo prijmeni@... Ale u soukromeho mailu je lepsi nemit zadnou spojitost s realnym jmenem. (coz sice zavani piratskym jednanim, ale chranis sam sebe, protoze servery to za tebe nedelaji)

Nahlásit jako SPAM
IP: 2001:718:2601:26c:ec42:d6...–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 8 hostů

Podobná vlákna

Registrace — založil selkir

Registrace — založil Hierophant

Registrace do katalogu — založil Antorr

Registrace služby — založil GeorgeW

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý