Přemostění + vzdálená správa – Sítě – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Přemostění + vzdálená správa – Sítě – Fórum – Programujte.comPřemostění + vzdálená správa – Sítě – Fórum – Programujte.com

 

Toto vlákno bylo označeno za vyřešené.
Mircosoft+1
Věrný člen
6. 12. 2016   #1
-
0
-

Řeším jednu zapeklitou úlohu. Mám počítač se dvěma síťovými kartami, jedna je připojená k místní síti (192.168.1.něco), druhá do větší sítě (140.něco) a přes ni do internetu. První síťovka musí mít pevně danou IP adresu, aby přes ni mohly přístroje z té místní sítě posílat data. Druhá taky, aby se přes ni dalo komunikovat s tou velkou sítí. Zároveň se potřebuji nějak protunelovat z internetu až do té místní sítě kvůli přímé vzdálené správě zařízení v té malé síti. Jsem na tohle tak trochu lama, tak se radši napřed zeptám: má to vůbec nějaké řešení, nebo to nejde ani teoreticky?

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.113.255.–
Chceš-li lepší odpověď, polož lepší otázku.
Moje stránka.
gna
~ Anonymní uživatel
1864 příspěvků
7. 12. 2016   #2
-
0
-

K internetu asi budeš připojený přes nějaký router s veřejnou adresou, který pravděpodobně bude mít možnost nastavit přesměrování portů. Takže na něm nastavíš něco jako gateway:port -> 140.1.2.3:port.

A to samé pak uděláš na tom počítači 140.1.2.3:port -> 192.168.1.2:port. Tam pak záleží jaké máš možnosti -- forward na firewallu, nějaký statický redirektor, proxyna, cokoliv.

Já bych doporučil OpenSSH server. Kromě shellu (který můžeš zakázat) umí i dynamicky vytvářet tunely. Samozřejmě se šifrováním a po přihlášení jménem (to bych zakázal) nebo klíčem.

Zvenku ti pak stačí ssh klient, kterým si podle potřeby na chvíli otevřeš tunel kamkoliv potřebuješ a přes něj pak můžeš směrovat ten soft, kterým to hodláš spravovat. Je to jednoduduché a bezpečné, na netu je spousta návodů.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.211.51.–
gna
~ Anonymní uživatel
1864 příspěvků
7. 12. 2016   #3
-
0
-

Nebo VPN server. To pak nebudeš muset ručně vytvářet tunel na konkrétní port, ale budeš jakoby v té síti a všechno poběží transparentně. Pohodlnější, ale já s instalací nemám zkušenosti. Podstatný je ten první krok, že na tom routeru něco pustíš dovnitř.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.211.51.–
Mircosoft+1
Věrný člen
7. 12. 2016   #4
-
0
-

Super, díky, to jsem potřeboval vědět. Konkrétní podrobnosti už si dopátrám.

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.79.106.–
Chceš-li lepší odpověď, polož lepší otázku.
Moje stránka.
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

Podobná vlákna

Vzdalena sprava PC — založil dyžon

Sprava pamate — založil Martin

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý