Acces pomoc – Visual Basic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Acces pomoc – Visual Basic – Fórum – Programujte.comAcces pomoc – Visual Basic – Fórum – Programujte.com

 

Tomáš Hercig
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
15. 12. 2016   #1
-
0
-

Ahoj, zítra mám odevzdat seminární práci do databází, už jí mám skoro hotovou, ale mám jeden problém, s kterým si nevím rady.
Jedná se o databázi závodníku na kanoich v prostředí Acces. Káždy závodník jede 6 závodů a počítají se mu 4 nejlepší závody které se sečtou. Zapisuje se čas a musí to automaticky přepočítat na body ( po zmáčknutí tlačítka). 
No rozhraní a převod času na body mám. Ovšem algoritmus, který mí vybere 4 nejlepší závody ze 6 a sečte body, na ten nemůžů přijít. Funguje mi pouze výběr dvou nejlepších závodu ze tří, pomocí dotazu. Zadám do posledního sloupce tohle.

IIf([Zavod1Pom]![Body]>[Zavod2Pom]![Body];IIf([Zavod2Pom]![Body]>[Zavod3Pom]![Body];[Zavod1Pom]![Body]+[Zavod2Pom]![Body];[Zavod1Pom]![Body]+[Zavod3Pom]![Body]);IIf([Zavod1Pom]![Body]>[Zavod3Pom]![Body];[Zavod1Pom]![Body]+[Zavod2Pom]![Body];[Zavod2Pom]![Body]+[Zavod3Pom]![Body]))

Ale vůbec netuším jak takový algoritmus mohlo vypadat pro výběr 4 ze 6...
Ideální by bylo kdyby mi byl někdo ochotný poradit třeba přes skype, nebo mi alespoň napsal ten algoritmus. Předem díky moc.

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.113.191.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 3 hosté

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý