Nemohu se připojit k apache2 z venčí ikdyž mám port-forward. – Webové servery (Apache, IIS...), .htaccess – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Nemohu se připojit k apache2 z venčí ikdyž mám port-forward. – Webové servery (Apache, IIS...), .htaccess – Fórum – Programujte.comNemohu se připojit k apache2 z venčí ikdyž mám port-forward. – Webové servery (Apache, IIS...), .htaccess – Fórum – Programujte.com

 

Petr Macháček
~ Anonymní uživatel
6 příspěvků
2. 1. 2017   #1
-
0
-

Zdravím.Nedávno jsem se začal učit ohledně apache a web serverů celkově.Před pár dny jsem se pokusil vytvočit apache server na který bych se mohl připojit z venčí.Problémem je že když vyzkouším na stránce http://canyouseeme.org/ port 80 nic to nenajde.

Můj postup:Prvně jsem zapnul apache "service apache2 start".Následně jsem šel do konfigurace routeru a nastavil pro mojí local ip statickou ip.Poté jsem prot tuto statickou ip udělal port forward na port 80.

OS:Kali linux

Router:TP-LINK WR543G 

Když zadám příkaz "netstat -tulpn" vidím "tcp6 0 0 :::80 :::* LISTEN 6072/apache2".Veškeré apache .conf jsou v defaultním stavu.

Pokud je třeba poskytnou další informace není problém.

Děkuji za pomoc :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 178.255.168.–
3. 1. 2017   #2
-
0
-

Pro přístup z internetu potřebuješ veřejnou IP, tu ti může dát tvůj poskytovatel internetu. Často je za to poplatek. Port forwarding si nastavil, pak ještě nastavit firewall na počítači, kde tvůj server běží.

Pro ověření komunikace bych zkusil z příkazové řádky ping

hu

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.178.67.–
Petr Macháček
~ Anonymní uživatel
6 příspěvků
3. 1. 2017   #3
-
0
-

#2 hlucheucho
Je nezbytná statická ip adresa i pro testování ? Co tak sleduji tak moje ip na https://www.whatismyip.com/ se za posledních pár dní nezměnila.

Na mém serveru není žádný firewall.Kromě iptables kde má, Input,Forward,Output accept.

Když jsem použil nmap na local ip serveru,local ip routeru,wan adresu routeru a na ip z https://www.whatismyip.com/ vždy jsem dostal port 80 open.

Nahlásit jako SPAM
IP: 178.255.168.–
3. 1. 2017   #4
-
0
-

a ping udělal co?

Potřebuješ veřejnou IP. Že je tvoje IP statická nestačí.

hu

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.86.81.–
Petr Macháček
~ Anonymní uživatel
6 příspěvků
3. 1. 2017   #5
-
0
-

Ping na IP z https://www.whatismyip.com/ Packets: Sent = 4 , Recieved = 4, Lost = 0.

Nahlásit jako SPAM
IP: 37.188.155.–
4. 1. 2017   #6
-
0
-

Nemáš na routeru zapnutý firewall a popř. IP Adress Filtering? Má Apache server tyto funkce a jak jsou nastavené? Funguje připojení na Apache server z počítače uvnitř tvojí sítě? Pořád tady hážeš odkazy bůhvíkam. Co takhle ping od kamoša z jeho počítače? Myslím z příkazové řádky, žádný web. Jak podporuje tvůj poskytovatel internetu možnost provozovat server, službu veřejná IP? V minulosti jsme u O2 narazili na problém, že to nefungovalo ani se správným nastavením. Po mnoha marných pokusech o oživení jsme někde vygůglili, že příčina je na straně O2.

U mne doma jsem postupoval takto:
1. u poskytovatele internetu jsem si vyžádal veřejnou IP. Spolu s veřejnou IP mi byl nastaven port forwarding, protože router je jejich zařízení a mají administrátorský přístup

2. Musel jsem na počítači, kde běžel server (MySQL) nastavit firewall tak aby neblokoval port (3306)

3. Uživatelskému účtu v MySQL jsem musel nastavit IP filtering tak, aby se mohl přihlásit z jakékoliv IP

Po těchto krocích jsem se mohl k MySQL přihlásit z jakéhokoliv počítače na internetu a provádět akce ke kterým měl můj účet oprávnění.
 

Existuje ještě možnost pro otestování použít Vzdálenou plochu nebo Team Wiewer. Je třeba nastavit na to port forwarding. Pro pokusy bych si nastavil rozsah portů od 0 do 8000.

hu

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.178.67.–
Petr Macháček
~ Anonymní uživatel
6 příspěvků
4. 1. 2017   #7
-
0
-

Firewall je vypnutý.Ano,uvnitř sítě jde vše jak má.Veškeré testování přístupnosti jsem dělal na mojí 2. wifi,a můk poslední post byl cmd ping.A ano i u mne to vypadá na problém poskytovatele.Když jsem udělal nmap na ip adresu dostal jsem jméno ve stylu starnet-nat52.Takže to vypadá že jsem ještě pod jedním NAT který nemohu upravit,tudíž si musím zakoupit public ip.

Už to řeším se starnet podporou.

Děkuji mnohokrát a doufám že jsem svou neznalostí někoho nezabil nebo mentálně nepoškodil :D 

Nahlásit jako SPAM
IP: 178.255.168.–
5. 1. 2017   #8
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 195.178.67.–
Petr Macháček
~ Anonymní uživatel
6 příspěvků
6. 1. 2017   #9
-
0
-

No já na tom počítači skype nemám,tak toho se nebojím.

Pro někoho kdo by v budoucnu měl stejný problém tak jsem dostal odpověd od starnet podpory že je opravdu nutné zakoupit veřejnou ip adresu :) 

Nahlásit jako SPAM
IP: 178.255.168.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
6. 1. 2017   #10
-
0
-

No minimalne zjisti, jestli ti to posloucha taky na IPv4, protoze to co si sem dal v dotazu je jen IPv6 a tu bys musel mit na routeru nejak rozjetou a nasmerovanou.

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.113.99.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Petr Macháček
~ Anonymní uživatel
6 příspěvků
6. 1. 2017   #11
-
0
-

Co myslíš tím nasmerovanou ? Myslíš statickou lan adresu ?

Nahlásit jako SPAM
IP: 178.255.168.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý