ATmega16 + USBmegaKIT od ing.Matouška + nastavení fuse byte? – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

ATmega16 + USBmegaKIT od ing.Matouška + nastavení fuse byte? – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.comATmega16 + USBmegaKIT od ing.Matouška + nastavení fuse byte? – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.com

 

Dromy
~ Anonymní uživatel
4 příspěvky
19. 2. 2007   #1
-
0
-

Mám takovej problém..
Potřebuju nastavit ATmega16 aby bral CLK z krystalu a ne z RC oscilátoru. To se dělá přes CKSEL, ale nevím jak to mám nastavit. To by mělo být součástí sw programátoru, žejo? Jenže používám USBmegaKIT od ing. D.Matouška, kde žádné nastavení fuse byte není. K programování používám CodeVisionAVR C. Tam to sice jde nastavit, ale nejde tím tohle programovat. Opravdu autor nepočítal s touto možností, nebo mi něco uniklo? Existují nějaké aktualizace jeho ovládacího programu? Stránky zmíněné v knize jako aktualizační už bohužel nefungují.
Kdyby autor nepočítal s externím oscilátorem, tak proč by osadil ve svém zapojení 16MHz krystal? :)
Hele a nedívám se na to náhodou blbě? Nejdou fuse byte nastavit pomocí firmware procesoru, co tam nahrávám? To asi ne, žejo, to je věc nastavení procesoru, do kterého se nedá sahat firmwarem.
S AVR sem teprve začal, předtím sem byl u x51, ale teď dělám bakalářku a mám v ní ATmega16. V céčku je programování fajn, assembler už nikdy více :)

Díky za každou radu.. ..mimo té, ať to nastavím a naprogramuju přes paralel nebo sériák :)
Mám na noťasu jen USB.
PS: LPT do PCMCIA stojí děsný prachy :)

Chci to rozchodit právě přes tenhle vývojový kit, jinak sem ho nemusel stavět..

PPS: Pokud někdo ví jak na to, prosím rychle :) Nemám času nazbyt.. Díky moc

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Matěj Pácha0
Super člen
19. 2. 2007   #2
-
0
-

Trošku nezasvěcené, ale zato rychlé rady: FUSE BITS se programujou (pokud vím) paralelním programátorem, ne přes SPI ani jiné sériové rozhraní. Záleží na tom, jak vypadá ten hyper super mega ultra kit. (Samozřejmě to nemá co dělat s tím, čím se připojuješ do PC, to záleží na řadiči toho kitu.)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Ajem tíčr, andrgraund tíčr!
Dromy
~ Anonymní uživatel
4 příspěvky
19. 2. 2007   #3
-
0
-

To paashi:
takže se mám nejraději domluvit (bude to nejrychlejší) na nastavení procesoru na programátoru, který to umí - ve škole tahle možnost určitě bude - a pak vesele pokračovat ve vývoji? Omlouvám se za svou "neodbornost" a krkolomné vyjadřování v této oblasti, ale AVR jsem ještě před měsícem nepoužíval. Nyní jsem už úspěšně asimilovat vše potřebné, jen to nastavení CLK mě trápí..

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dromy
~ Anonymní uživatel
4 příspěvky
19. 2. 2007   #4
-
0
-

Omlouvám se, problém vyřešen, já to přehlédl, ten doprovodný soft k tomu kitu umožňuje nastavení fuse byte.. Jen sem to přehlédl. Každopádně, Paashi, díky za pomoc.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Ondrej Karas
~ Redaktor
0
Věrný člen
20. 2. 2007   #5
-
0
-

Paashi Te uvedl trosku v omyl. Fuse bity lze nastavovat i pres SPI, to by pak SPI programatory byly k nicemu. CO nelze nastavit pres SPI je zakaz programovani SPI

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Nejhorší není nemít práci. Nejhorší je nechtít práci...
Matěj Pácha0
Super člen
28. 2. 2007   #6
-
0
-

sorry, moje začátky s AT90Sxxx ve mě zanechaly hluboké stopy :-P ...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Ajem tíčr, andrgraund tíčr!
tomasp0
Duch
9. 12. 2007   #7
-
0
-

To Dromy : To Dromy : Chtěl bych poprosit jestli bys mi mohl poslat podklady pro konstrukci tohoto kitu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.188.67.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

ATMEGA16-nastaveni — založil frontm4n

Fuse bits — založil ja jan

FUSE operace write — založil Honza

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý