HTML prý mrtvý jazyk :D – Standardy W3C, validita a doctype – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

HTML prý mrtvý jazyk :D – Standardy W3C, validita a doctype – Fórum – Programujte.comHTML prý mrtvý jazyk :D – Standardy W3C, validita a doctype – Fórum – Programujte.com

 

20. 2. 2007   #1
-
0
-

V komentářích pod jedním článkem ze seriálu Jak na moderní web někdo tvrdí, že HTML je mrtvý jazyk. Ale já ho nechápu. Vždyť takových 50% webů (možná víc, možná mám blbej odhad) na světě je v HTML 4.0 nebo 4.1 napsáno. Některé i v dokonce v 3.0. Zbytek je v XHTML nebo XML.

Mrtvým jazykem jde přeci jenom nazvat jenom, ten co už není vůbec nebo minimálně používaný, ne? :)

A validita? To není nic podstatného. Klidně dělejte nevalidní, ale použitelné weby!!

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
New Media Enthusiast[br] http://about.me/lukaschadraba
Solo0
Newbie
20. 2. 2007   #2
-
0
-

Možná to bylo myšleno tak, že html je zastaralý a taky že je.
A validita, že není nic podstatného? Tož to by mě zajímalo přoč máš web napsaný v XHTML a jěště tam máš uvedeno XHTML & CSS valid žeby to zas tak nepodstatné nebylo ? :)

Já si myslí, že validita je naopak důležitá vede to kodéra minimálně ke správným návykům. A proto Validovat Validovat Validovat. Netvrdím, že je nutné mít web na 100% validní, když problém nejde vyřešit jednoduše ale většinou se ukáže, že problém bývá mezi židlí a klávesnicí.


Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Petr Hartl0
Grafoman
20. 2. 2007   #3
-
0
-

jak řiká Lukáš, polovina webů (možná víc, možná míň) je psáno v HTML, pořpípadě XHTML nebo XML. Když někdo s tvorbou webů, většinou toho moc o php apod. moc neví a HTML se mo zdá celkem jednoduchý, nic obzvlášť těžkýho, naučit se nějakej HTML tag se mi dnes už zdá jako naučit se vyjmenovaný slova...

EDIT: no a k tej validitě, nevadí jestli je web validní, ale důležitý je, aby byl použitelnej...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Rozčilovat se znamená ničit si zdraví pro blbost jiných!
olgo0
Věrný člen
20. 2. 2007   #4
-
0
-

tiez samozrejme uprednostnujem pouzitelnost ale kud su stranky nevalidne (je nutni nejaky hack) snazim sa aby bolo validne aspom vsetko ostatne. jak uz bolo povedane vede to kodera k spravnym navykom. k tomu html mislm ze je to viac ako 50%.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
"Boze, dopraj mi, prosim ta, petdesiat rokov prace a zabavy, a potom nahlu smrt v spanku." J. Grisham
Martin Žák0
Stálý člen
20. 2. 2007   #5
-
0
-

Tím mrtvým mohlo být myšleno "nadále nevyvíjený".

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
20. 2. 2007   #6
-
0
-

To kjus: a co teoretická možnost HTML 5, která tu jistě je - sice ji nechystá W3C, ale pokud vím, tak stojí na stejných základech.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
jimino0
Newbie
20. 2. 2007   #7
-
0
-

HTML zdaľeka nie je mŕtvy. Bez HTML značiek by sme sa pri tvorbe webu veľmi nepohli... Takže asi tak...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Škrášek
~ Redaktor
+1
Boss
20. 2. 2007   #8
-
0
-

kjus píše:#
# Tím mrtvým mohlo být myšleno "nadále nevyvíjený".


jsem také toho názoru. A mě osobně vadí nevalidné weby, protože pouze brzdí rozvoj internetu....

HTML5? i tom nic nevim... mohl by si pkls upresnit nejakej zdroj ci tak...

osobně moc očekávám XHTML2.0 a CSS3, perfektní technologie, které opět zabrzdí IE svou neintegrací... nj.....

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
http://jan.skrasek.com@hrachcz – webdeveloper
DeaLer+2
Hero
20. 2. 2007   #9
-
0
-

To hrach: já čekal, kdo se chytí:

Zadna specifikace HTML5 samozrejme neexistuje. Touto zkratkou oznacila sve soukrome aktivity skupina, ktera sama sebe nazyva Web Hypertext Application Technology Working Group (http://www.whatwg.org). Tato skupina se snazi prosadit premenu webovych browseru v rich application klienty a v posledni dobe prilezitostne spolupracuje s W3C na nekterych specifikacich - coz je paradox, protoze ji zalozili jako trucpodnik lide, ktery z W3C kdysi odesli...



CSS 3 bych taky uvítal, ale XHTML 2.0 v žádném případě - specifikace je to pěkná, ale je na ní hodně brzo. Ani XHTML 1.1 s MIME typem application/xhtml+xml není v dnešních browserech nějak excelentně podporován (a to nemluvím o IE, ale o tom zbytku), a to se nejedná o nejnovější standard.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Martin Žák0
Stálý člen
12. 3. 2007   #10
-
0
-

DeaLer píše:#
# To kjus: a co teoretická možnost HTML 5, která tu jistě je - sice ji nechystá W3C, ale pokud vím, tak stojí na stejných základech.



Samozřejmě se najdou nadšenci, ale měl jsem na mysli oficiální vývoj.

jimino píše:#
# HTML zdaľeka nie je mŕtvy. Bez HTML značiek by sme sa pri tvorbe webu veľmi nepohli... Takže asi tak...



Tak to záleží na tom, jak to kdo chápe. Když někdo píše v XHTML, tak tomu taky může říkat XHTML značky.

DeaLer píše:#
# To hrach: já čekal, kdo se chytí:#
##
#

Zadna specifikace HTML5 samozrejme neexistuje. Touto zkratkou oznacila sve soukrome aktivity skupina, ktera sama sebe nazyva Web Hypertext Application Technology Working Group (http://www.whatwg.org). Tato skupina se snazi prosadit premenu webovych browseru v rich application klienty a v posledni dobe prilezitostne spolupracuje s W3C na nekterych specifikacich - coz je paradox, protoze ji zalozili jako trucpodnik lide, ktery z W3C kdysi odesli...

#
##
#CSS 3 bych taky uvítal, ale XHTML 2.0 v žádném případě - specifikace je to pěkná, ale je na ní hodně brzo. Ani XHTML 1.1 s MIME typem application/xhtml+xml není v dnešních browserech nějak excelentně podporován (a to nemluvím o IE, ale o tom zbytku), a to se nejedná o nejnovější standard.



Tuhle chybu házím na bedra vývojářů, ne kodérů ani tvůrců standardů. Ten typ je tu dost dlouho na to, aby se pánové rozhoupali a začali to podporovat. Netvrdím, že na XHTML 2 není s ohledem na podporu brzo, ale s takovou pružností vývoje IE na to bude brzo i v příštím století.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý