Automatický send dat ze strany serveru – PHP – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Automatický send dat ze strany serveru – PHP – Fórum – Programujte.comAutomatický send dat ze strany serveru – PHP – Fórum – Programujte.com

 

kweety0
Duch
11. 5. 2017   #1
-
0
-

Zdravím, mám situaci kdy chci aby server s PHP odesílal každých 5 minut insert do databáze, hledám už pár dní a nemůžu na to přijít. Nevěděl by někdo? díky :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.70.102.–
z_moravec
~ Redaktor
+3
Posthunter
12. 5. 2017   #2
-
0
-

#1 kweety
Pokud máš na serveru přístup ke cronu, tak použij ten

https://en.wikipedia.org/wiki/Cron

Pokud ne, tak se někdy lze obejít i bez něj, ale tady už závisí na konkrétních požadavcích, google poradí, např.:

http://stackoverflow.com/questions/23028783/creating-schedule-task-without-cron-job

Nahlásit jako SPAM
IP: 147.251.29.–
Spát lze čtyři hodiny denně, spát déle je nemístný přepych.
Thomas Alva Edison
kweety0
Duch
14. 5. 2017   #3
-
0
-

Díky moc chlape :--) to mi nedocvaklo, mám hosting u wedosu a tam je samostatná polozka pro Cron. Ještě tak že zajimavosti, kdybych potřeboval cronjob posílat po sekundách ? Dočetl jsem se o mcronu ale nemám s tím zkušenosti, díky za rady 

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.70.102.–
Kit+15
Guru
14. 5. 2017   #4
-
0
-

#3 kweety
Pokud máš potřebu posílat cron po sekundách, zcela určitě máš ve své aplikaci něco blbě.

Nahlásit jako SPAM
IP: 194.228.68.–
Komentáře označují místa, kde programátor udělal chybu nebo něco nedodělal.
kweety0
Duch
14. 5. 2017   #5
-
0
-

#4 Kit
Neřekl bych, ale i tak děkuji za radu. Do příspěvku jsem psal "jen pro zajímavost".

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.70.102.–
ondrej39+1
Věrný člen
15. 5. 2017   #6
-
0
-

#5 kweety
Kit ma castecne pravdu. Takove veci je totiz mnohem efektivnejsi resit frontovym systemem jako je napriklad RabbitMQ nebo Kafka od Apache.

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.230.157.–
Inject all the dependencies!
peter
~ Anonymní uživatel
3982 příspěvků
15. 5. 2017   #7
-
0
-

kweety - Souhlasim s Kit. Aplikaci lze temer vzdy udelat efektivne a ne zatezovat server, kdyz treba nikdo neni online. Taky te muzou admini odstrihnout, kdyz uvidi velkou zatez.
Casto staci odecist rozdil casu od posledniho kliknuti a prepocitat nove hodnoty.
Specialni pripady jsou real-time jako streaming video, audio, telefon, chat, online-hry. To se dela jinak, treba ted frci socket servery. V php se to da udelat v nekonecnem cyklu a musis zmenit time-limity php (google = php web socket server). Ale lepsi je pouzit primo ceckovy kod. Mozna neco takove maji na tvem serveru k dispozici.

Nahlásit jako SPAM
IP: 2001:718:2601:26c:74a9:9b...–
kweety0
Duch
19. 5. 2017   #8
-
0
-

Díky za rady všem, je hezký že jsou lidi ochotný poradit :) Mám svůj server, tak jdu googlovat :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.70.102.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 17 hostů

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý