Z gymplu na VŠ IT – Vzdělání – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Z gymplu na VŠ IT – Vzdělání – Fórum – Programujte.comZ gymplu na VŠ IT – Vzdělání – Fórum – Programujte.com

 

David
~ Anonymní uživatel
175 příspěvků
31. 1. 2018   #1
-
0
-

Ahoj, jsem student na gymnáziu a jak se tak blíží maturita tak dost zvažuju školy. Nejraději bych studoval IT. Ve fyzce/matice nejsem špička, ale žádná katastrofa to zase není i tak se mi moc nechce studovat technické obory, které hodně staví na F/M. K mým zkušenostím: Prakticky jediný jazyk, kterému rozumím více než jen základům tak je c#, Java tak základy, nic moc na tom nejsem. V pythonu, html, css jsem poznal jen tak povrchově.

Tedy se ptám, má to pro člověka jako jsem já smysl jít studovat na výšku? Zatím to beru tak, že lidi co jdou studovat, tak jsou dost dobře v obraze.

Nahlásit jako SPAM
IP: 188.175.61.–
peter
~ Anonymní uživatel
3981 příspěvků
31. 1. 2018   #2
-
0
-

Na VS, prvni rocnik, semestr, je spise takovy poznavaci. Nejdriv mate predmety jako na gymnaziu, kdy se snazi ozivit vase vedomosti. Pripadne sem tam, je tam neco noveho. K tomu je par predmetu, ktere jste mozna nemeli, jako treba programovani. Tam opet se snazi dat zaklady. A po te je mozne nejake rozrazeni. To je pak dobre si zkouknout predmety pro obory, jestli by te to zajimalo.
A je mozne, ze ted tomu venuji 2 semestry.

Samozrejme, kdyz si vyberes IT, budes tam mit vic veci kolem IT uz v prvaku.

Pokud uz mas jakesi zaklady, tim lip, o to snadnejsi bude plnit ukoly. Ale jsou lide, co zaklady nemaji.
A treba u nas na mereni v laboratori (mel jsem obor spis na elektro) to vypadalo, ze jsme tam 4 z 10, kteri, vi, co delaji. Ucitel nam prave do toho nekecal, takze jsem mel i trochu strach, aby je nesejmul proud, pripadne, aby neco neznicili :) S proudem neni sranda, ikdyz si to spousta lidi mysli a u pc v klidu svaci, poleva si ho cajem. Taky to delam, ale davam si sakra bacha na to polevani :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 2001:718:2601:258:4852:8e...–
David
~ Anonymní uživatel
175 příspěvků
1. 2. 2018   #3
-
0
-

#2 peter
Dobře, díky za rady a povzbuzení :) 

Nahlásit jako SPAM
IP: 188.175.61.–
MilanL+1
Grafoman
2. 2. 2018   #4
-
0
-

#2 peter

heh to my připomělo jak za mnou kdysi před r.2000 přišel soused, že mu u desktopu nejde vysunout držák na kafe, když jsem se ho zeptal, kde má jakej držák, tak ukázal na CD mechaniku  :D

Jinak SŠ a VŠ jsem koukal tak skoro všude jsou nějaký věci okolo informatiky, někde jen obecně práce s PC, programy a internetem, u IT, Elektro a matfyz oborů i programování.

já studoval elektro průmyslovku před r. 89 spojařinu a už tehdy jsme měli ve druháku výpočetní techniku se základy programování a ve třeťáku mikroprocesorovku, kde jsme měli programovat stavebnici v kufříku -  obdobu dnešních MCU kitů.

Nahlásit jako SPAM
IP: 91.139.9.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

Progr. na gymplu — založil to_jsem_ja

Konzole se hned zavře — založil k0xz

PHP OOP začátečník — založil th

Zencart - přesun na jiný hosting — založil Pavel Straka

Vraceni na zacatek programu — založil Tomáš

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý