Win 10 sabotují ovladač virtuálního COMu – OS - Windows – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Win 10 sabotují ovladač virtuálního COMu – OS - Windows – Fórum – Programujte.comWin 10 sabotují ovladač virtuálního COMu – OS - Windows – Fórum – Programujte.com

 

2. 2. 2018   #1
-
0
-

Ahoj,

Win 10 při instalaci aktualizací poškodí ovladač zařízení od FTDI. Virtuální COM je pak nefunkční, ve vlastnostech je kód chyby 10. Po delším boji se mi podařilo zařízení přeinstalovat aby bylo funkční, ale nachází se na jiném virtuálním COMu. Po necelém měsíci se problém s nefunkčním virtuálním COMem po aktualizacích opakuje. Opětovné přeinstalování asi situaci vyřeší jen krátkodobě. Jak zabráním opakování situace?

hu

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.178.67.–
Ovrscout
~ Anonymní uživatel
113 příspěvků
2. 2. 2018   #2
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 193.165.79.–
2. 2. 2018   #3
-
0
-

#2 Ovrscout
kód chyby 10 se dá vygůglit snadno a rychle včetně doporučení, co dělat  https://support.microsoft.com/cs-cz/help/310123/error-codes-in-device-manager-in-windows . Opakovaný výskyt chyby znamená opakovanou opravu, opakovanou platbu za moje služby a podezření zákazníka, že jsem podvodník navzdory tomu, že jsem počítač, OS ani ovladače nedodal.

Kde vzal výrobce HW čip a zda je to originál FTDI nebo plagiát nevím.

K situaci došlo po cca roce bezproblémového provozu zařízení. 

Když si k tomu přidám, že na mém domácím počítači stahování aktualizací znemožňuje práci a instalace aktualizací skončí chybou, začínám být na Win 10 alergický.

hu

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.178.67.–
peter
~ Anonymní uživatel
3981 příspěvků
2. 2. 2018   #4
-
0
-

Mozna provedl upgrade na tu velkou aktualizaci a ta provedla instalaci zas vseho.
Jestli to jde, pridal bych k programu batak, ktery mu to automaticky prepise funkcnim ovladacem. Linknul bych to ma plochu, aby si to mohl spoustet sam. Ale je to samozrejme risk, ze si neco rozhasi, pokud win zmeni pristup.

Nahlásit jako SPAM
IP: 2001:718:2601:258:c9fb:89...–
2. 2. 2018   #5
-
0
-

#4 peter
úspěšná reinstalace ovladačů se mi podařila až po odinstalování většiny USB zařízení (naprosté zoufalství), zůstala jen myš. Po této zkušenosti nevidím možnost to automatizovat natolik aby to zvládla sekretářka sama.

hu

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.178.67.–
peter
~ Anonymní uživatel
3981 příspěvků
2. 2. 2018   #6
-
0
-

A neslo by to zarizeni predelat na usb konektor? Pro ty starsi treba udelat redukci.

Tady taky pise, ze odinstaloval vsechny FTDI.
https://www.papouch.com/…-modra-smrt/

2014 Tady zas pisou, ze nove ovladace se snazi blokovat zarizeni, ktera FTDI napodobuji. Meni to pry 'ProductID v EEPROM na 0'. A ze se jedna o zpusob ochrany. Nejspis kvuli tomu, aby se nemohlo zarizeni vydavat za klavesnici, kdyz je to flashka.
http://www.abclinuxu.cz/…napodobeniny
https://www.root.cz/…delane-cipy/

https://iotta.cz/ovladace-pro-ch340g/

Nahlásit jako SPAM
IP: 2001:718:2601:258:c9fb:89...–
peter
~ Anonymní uživatel
3981 příspěvků
2. 2. 2018   #7
-
0
-

Pripadne mne napadlo, resit to tak spartansky. Vlozit mezi to rapsberry pi s linuxem a ten to posila dal :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 2001:718:2601:258:c9fb:89...–
2. 2. 2018   #8
-
0
-

#6 peter
zařízení je do USB. Uvnitř asi obsahuje nějaký FTDI, asi i nějaký mikrokontrolér. Zařízení jsem nevyrobil,  je v záruce a nemohu do něj zasahovat. Odinstalování všeho jsem dělal. Dotaz nesměřoval jak přeinstalovat ovladače, dotaz byl jak situaci vyřešit definitivně.

Kdyby HW byl RS232 a byl použit externí převodník USB/COM, neznám nic snažšího, než takový převodník vyměnit a tím, že jiný funguje bezchybně, prokázat oprávněnost reklamace. I v případě neúspěchu při reklamaci by ztráta nebyla velká (pár stovek), dala by se akceptovat. Konec pohádky, na kdyby se v životě nehraje.

Reklamace HW by byla pravděpodobně neúspěšná. Nemám jak prokázat, že je chyba v něm.

Malina s linuxem mne přivádí opět k tomu, jak to k tomu PC připojím. Mnohem menší šílenost by byla místo USB jednotky použít síťovou. Nikdo mi to nezaplatí - jsem živnostník a ne charita.

USB fungovalo spolehlivě dlouhou dobu (více než rok), první "prasení" ovladačů jsem zaznamenal až po vánocích, časově se to shoduje s výroční aktualizací. Pokud by se chyba neopakovala v tak krátkém časovém úseku (necelý měsíc), zákazník by se nezabýval tím, že má platit nějaký servis.

hu

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.178.67.–
MilanL+1
Grafoman
2. 2. 2018   #9
-
0
-

#8 hlucheucho
to zařízení jsi mu dodával nebo doporučoval ty? - měl by se spíš obrátit na výrobce. Jako já podobnou situaci znám, lidi a hlavně firmy chtějí, aby jim to fungovalo a nezajímá je, že ten problém způsobujou nějaký aktualizace.

Jako WIN jsou s těma neovlivnitelnejma aktualizacema dost vopruz, mě od jedný z posledních zas blbne uspávání mám u NB nastaveno při napájení ze sítě neuspávat nikdy a ono mi to uspává nahodile, jednou to vydrží běžet celej den ikdyž nic nedělám, jindy když procházím net to hodí režim spánku než přečtu pár řádek.

Nahlásit jako SPAM
IP: 185.112.167.–
3. 2. 2018   #10
-
0
-

#9 MilanL
co myslíš, že mi výrobce odpoví? Asi že se mám obrátit na Microsoft.

Nejraději bych Microsoftu poslal sprostý mail, ale nedaří se mi najít kam.

hu

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.86.81.–
peter
~ Anonymní uživatel
3981 příspěvků
5. 2. 2018   #11
-
0
-

MilanL - Mi to dela taky. Ale jsou nejake programy, kde to neusne. Tusim, kdyz se prehrava video nebo uz nevim. Neni mi to uplne jasne. Ale osobne mi to zas tolik nevadi. Cas od casu delam schvalne to, ze vytahnu napajeni a necham to bezet. At se to treba uspi, ale at vybiji baterii.

Nahlásit jako SPAM
IP: 2001:718:2601:258:f9b3:4d...–
peter
~ Anonymní uživatel
3981 příspěvků
5. 2. 2018   #12
-
0
-

hlucheucho - Resim komentovanim support stranek. Tam, kdyz das, ze ti stranka nepomohla, tak je formular proc. Kdyz mam problem, tak se jim to tam snazim popsat. A doufam, ze se to dostane dal :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 2001:718:2601:258:f9b3:4d...–
5. 2. 2018   #13
-
0
-

#12 peter
Dobře vědí, proč je možnost něco napsat schovaná. To by bylo sprostých mailů :)

hu

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.178.67.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý