Sériová linka v C# – .NET – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Sériová linka v C# – .NET – Fórum – Programujte.comSériová linka v C# – .NET – Fórum – Programujte.com

 

Jirka
~ Anonymní uživatel
305 příspěvků
17. 2. 2018   #1
-
0
-

Zdravím.

Mám dotaz ohledně komponenty SerialPort v C#.

Nainicializoval jsem defaultně (tzn. skrze to jejich klikátko) na parametry COM3 a speed 115200. A chtěl jsem se jenom připojit. Přidal jsem tlačítko a napsal:

serialPort.Open();

A dostal jsem vyjímku, že max. přenosová rychlost je 6898. Ale já potřebuju 115200. A teď nevím, co dělám špatně. 

Dyť je to komponenta přímo z toolboxu... Dík za informace

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.92.210.–
RomanZ
~ Anonymní uživatel
272 příspěvků
19. 2. 2018   #2
-
0
-

To omezení podle mne nesouvisí s komponentou z toolboxu, ale s fyzickým portem nebo jeho nastavením. Zkus se podívat, jestli nemáš možnost nějak nastavovat vlastnosti portu v BIOSu. A nebo ve Windows (Control panel, System,  Device Manager, Ports, tam by měl být ten port vidět a na záložce Port settings možná ta rychlost půjde nastavit). Nicméně, pokud rozcházíš nějakou komunikaci a pokud to umožní to zařízení, ke kterému se připojuješ, začínej na nízkých rychlostech. Teprve až Ti komunikace bude fungovat, zkus nastavit vyšší rychlost. Čím vyšší rychlost, tím bývá nižší spolehlivost. Vyplatí se začínat nízko. Jinak nevíš, jestli jsi to blbě naprogramoval, a nebo jestli je to jenom nespolehlivá linka.

Nahlásit jako SPAM
IP: 82.142.121.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 6 hostů

Podobná vlákna

Seriova linka — založil Jirka

Python - seriva linka — založil john-smith

Seriova komunikace — založil fatalwir

Synapse - seriova komunikace. — založil Borisek

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý