Win10 64/32bit – OS - Windows – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Win10 64/32bit – OS - Windows – Fórum – Programujte.comWin10 64/32bit – OS - Windows – Fórum – Programujte.com

 

Michal
~ Anonymní uživatel
683 příspěvků
15. 4. 2018   #1
-
0
-

Ahoj,

chtěl bych koupit tento počítač https://www.levnapc.cz/pocitac-hp-8200-elite-sff-19.html

ale dle nabídky jej nechat upgradovat na windows10.

1/ Bude lepší windows 64, nebo 32 bit? A proč?

2/ Bude dostatečné, když nechám rozšířit op. paměť ze 4 na 6 GB? Nebo je to zbytečné, případně nedostatečné?

Všem předem díky za reakce,

Michal

Nahlásit jako SPAM
IP: 82.144.151.–
BDS+3
Věrný člen
15. 4. 2018   #2
-
+1
-
Zajímavé
Kit +

#1 Michal
1. protože je tam 64bit W7, bude tam procesor 64bit architekturou, takže tam dej 64bit Win. (dodatečně se to dá změnit přeinstalací win)

2. to záleží co na tom pc budeš dělat, na nějaké účetnictví nebo surfování po netu budou 4 GB stačit. Pokud bys dělal grafiku, tak bych přidal.

Nahlásit jako SPAM
IP: 185.69.69.–
W10 :)
Michal
~ Anonymní uživatel
683 příspěvků
16. 4. 2018   #3
-
+1
-
Zajímavé
Kit +

#2 BDS
Díky

Nahlásit jako SPAM
IP: 82.144.151.–
16. 4. 2018   #4
-
+1
-
Zajímavé
Kit +

Nikdy nepchopím 2 věci: ženskou logiku a logiku Windows 10. Tento OS se příliš zabývá sám sebou a uzurpuje si systémové prostředky jako je připojení k internetu nebo disk. Stahování a instalace provádí velice otravným způsobem, blokuje při tom některé činnosti (naposledy mi kvůli aktualizacím nešel spustit a nakonfigurovat IIS). Od konce minulého roku často aktualizace končí chybou. Pokud máš pomalejší připojení k internetu, je to sebevražda. Nainstalovat Win 10 bych doporučil snad jen ze msty.

Ponechej Win 7, byly stabilní a neotravovali tolik aktualizacemi.

hu

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.86.81.–
peter
~ Anonymní uživatel
3981 příspěvků
19. 4. 2018   #5
-
0
-

W7 - W10 je nestabilni system a ma problemy s aktualizacemi. Obcas je treba oba systemy po aktualizacich restartovat, nefunguje inet. W7 nekdy i vicekrat.
W7 nema jiz podporu MS, takze vetsi aktualizace nebudou. Muze behat sviznejsi na starsim hw.
W10 se da pouzivat, ale je treba cekat necekane problemy. Posledni dobou caste problemy s ovladaci, podobne W8. Aktualizace proti W7 jsou mnohem pohodovejsi zalezitost.
W10 64 nepodporuji nektere programy, na ktere jsi treba zvykly.

Osobne W8-W10 hodnotim jako system hotovy na 10%. Postupne to dodelavaji a delaji obri aktualizace. uvidime, co z toho vyleze. Zatim jsou s tim jenom problemy.

Kdybych si mel vybrat, tak chci W10. Pokud je cpu 64, tak 64.
Hw intel min 5, lepe 7 nebo 9 (Intel Core i5 = ok).
4G ram jsou dost malo na hry, ale na vse ostatni to staci.
160G hdd je dost na hrane, W10 + office + dalsi veci mi ted zabiraji 40G. Ale je to ssd, coz je 30x lepsi nez rotacni hdd. Hry ssd muzou celkem rychle odrovnat.
10 usb muze byt vyhodne, ale obvykle staci 6.
 

Nahlásit jako SPAM
IP: 2001:718:2601:258:4dbc:38...–
19. 4. 2018   #6
-
+1
-
Zajímavé
Kit +

#5 peter
Kdybych si měl vybrat, tak chci stabilní systém, který mi umožní bez problémů pracovat a nebude během práce otravovat aktualizacemi a nebo ještě hůř práci znemožňovat. Dále aby aktualizace instaloval úspěšně a nejlépe na první pokus. A při tom nedokurvil ovladače k zařízením ... Konec pohádky. 
Možná si kvůli Win 10 najdu psychiatra.... 

Pozn.: z toho, co jsem kdy měl, byly nejblíž XP

Uvažuji o Linuxu, ale ten má taky své nectnosti.

hu

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.178.67.–
peter
~ Anonymní uživatel
3981 příspěvků
19. 4. 2018   #7
-
+1
-
Zajímavé
BDS +

Souhlasim, wXP jako nejlepsi. Pred tim jeste pomerne obstojne s min hw jeli w95.

W10 doporucuji spis s vyhledem do budoucna. kdyz se trochu poladi nastaveni, tak i vzhled se da. I minimalni prostredky, aby pouzival. Nejaky zasah do ikon, datumu, vymazat dlazdici po dlazdici z menu. Aktualizace se daji castecne prenastavit... No, je tam furu klikani a pak je to celkem stabilni a pouzitelne.

Co bych od MS chtel, aby si uzivatel mohl nastavit uplne vse. Vzhled plochy, menu, ikony a tlacitka. Ruzne ty okenka. Nejde mi o hloupe skiny. spis o to, ze urciti uzivatele umi prizpusobt vzhled a pouzitelnost svoji skupine. Ze treba bych prisel na ucebnu. 1-2-3 kliky zmenil vzhled i s ikonami a pod na IT. A hnedka by s mi lepe pracovalo. Ted to bohuzel lze jen castecne, vytvorenim profilu. Ale to nechci delat na kazdem pc. Chtel bych neco takoveho jednim klikem nainstalovat z webu. Nebo z usb, kde mam win.

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.84.204.–
20. 4. 2018   #8
-
+1
-
Zajímavé
Kit +

#7 peter
Dokud se to nedá zpacifikovat do stavu, kdy to jede a neotravuje, tak o vzhled a jeho nastavení vůbec nejde. Nejvíc nezničitelný je Windows Update Asistant. Po odinstalování se vrátí a znovu a znovu stahuje. Když ho nechám, trvá mu to půl dne a pak mi napíše, že instalace bezpečnostních aktualizací se nezdařila a kód chyby. Dělá to od konce prosince. Windows Update jde zakázat, ale i tak občas záhadně stahuje.... A furt sabotuje práci. Spustit a nastavit IIS je nemožné, aplikaci, kterou má spustit při každém spuštění musím spouštět ručně (na Win 7 to chodilo vcelku spolehlivě), procesy které otravují stahováním a vytěžují disk musím ukončit ručně aby se dalo něco dělat. Když mu dám celý den aby si postahoval co chce, po nějaké době nedělá nic, ale hned jak spustím internetový prohlížeč tak začne nanovo. Prostě Windows 10 je zkurvená hromada zkurvených sraček (tohle jsem nikdy o žádném jiném OS neřekl).

hu

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.178.67.–
Kit+15
Guru
20. 4. 2018   #9
-
0
-

#8 hlucheucho
Tohle si říká o prodiskutování nectností Linuxu, protože těch moc není.

Nahlásit jako SPAM
IP: 2a00:1028:83a0:37a6:40f9:...–
Komentáře označují místa, kde programátor udělal chybu nebo něco nedodělal.
peter
~ Anonymní uživatel
3981 příspěvků
20. 4. 2018   #10
-
0
-

Znam. Taky mi to delalo u notebooku. Do ted jsem neprisel na to, co s tim. Mozna se to nejak samo spravilo, uz.
Kazdopane, aktualizovani se da hodne omezit. Jen to neni pruhledne, tak snadne najit.
Myslim si, ze to souvisi s tim, ze mam firemni licenci a on se odmita aktualizovat mimo firemni sit. Ale mozna to pindalo i v praci, uz nevim.
U win7, asi 5 pc (z 50) to bylo podobne. Tam to dokonce bylo v takovem stavu, ze on stahl aktualizace, 20, asi 10 min, spustil instalaci, asi 10 min. Pak vyhlasil, ze to nenainstaluje a spustil bod obnovy, 30 min. A po 50 min se cely kolotoc opakoval, dokud jsem konkretni aktualizace nezakazal :) U nekterych pc pomohlo nainstalovat aktualizace v jinem poradi, zakazovat a povolovat. Hloupe je, ze jeden z tech pc byl ciste preinstalovany. Vsechny jsme je preinstalovali a bylo to ok.

Takze muzu rici, ze tohle chovani pochazi uz z win7. A tak nejlepsi volbou by byli  XP jako stabilni system. Nic potom uz neni spolehlive. W10 maji pouzivat rozdilove aktualizace a nemusi se restartovat tak casto. S vyhledem do budoucna bych sel do w10. Ale zatim je povazuji za dodelane jen na 10%, takze vicemene peklo na zemi :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 2001:718:2601:258:4dbc:38...–
peter
~ Anonymní uživatel
3981 příspěvků
20. 4. 2018   #11
-
0
-

#9 Kit
Spis jsou jine. Nektere jsou i vic neprijemne, jako kompletni zniceni partition nebo uplne zablokovani sitove karty. U win bys udelal preinstalovani ovladace, u linuxu neslo nic, ani modprobe, nic. Slo to povolit docasne jakymisi asi tremi prikazy, ale po restartu jsem byl zas bez sitove karty. Dodelanost linuxu hodnotim take na 10% a za 20 let se nic nezmenilo :) U Win jsou nektere veci lepsi, uzivatelsky administracne privetivejsi. Nicmene, zda se, ze W10 je jeste nema. V tuto chvili je ten rozdil skutecne minimalni. Dokud neupgraduji w10 do stavu aspon XP :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 2001:718:2601:258:4dbc:38...–
Kit+15
Guru
20. 4. 2018   #12
-
0
-

#11 peter
Dosud jsem se v Linuxu nesetkal ani s jednou ze zmíněných chyb, i když se mi někdy před 15 lety nevhodným tuningem podařilo zničit data na partition. Ty 3 příkazy sis mohl strčit do /etc/init.d/. Administrační přívětivost je subjektivní, mně naopak vyhovuje, že se nemusím proklikávat, ale jen upravím soubor s konfigurací.

Nahlásit jako SPAM
IP: 2a00:1028:83a0:37a6:40f9:...–
Komentáře označují místa, kde programátor udělal chybu nebo něco nedodělal.
20. 4. 2018   #13
-
+2
-
Zajímavé
Kit +
BDS +

#9 Kit
Bohužel několik zásadních:
1. účetní software, pro Linux je ho málo a ke všemu za nemalé peníze. K tomu se přidává moje nedůvěra po zkušenostech s účetním SW jedné nejmenované firmy z Brna. Tady je změna těžká a draze zaplacená, navíc s rizikem nemalých ztrát.

2. jiný OS, jiný vývojový prostředí, jiný framework ... jako programátor bych se musel přeučit. To je docela dost práce a času. Musel bych se vzdát C#, ASP .NET a vrátit se k C++ (desktop) a naučit se PHP  (webové aplikace).

3. vývojové prostředky pro jednočipy - ne všechny podporují Linux a tak by se musely vyměnit. Za nemalé peníze.

hu

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.178.67.–
BDS+3
Věrný člen
24. 5. 2018   #14
-
0
-

Nechce se mi rozebírat (ne)výhody Linuxu o proti Windows.
Ale co se mi chce říct je, že ikdyž mám W10 na všech počítačích funkční tak, XP byly z uživatelského hlediska bezkonkurenčně nejlepší (s použitím Zune theme i nejhezčí a nejpřehlednější) systém.

Trochu doufám, že si můj povzdech přečetlo vedení MS a teď už mi budou dělat jen radost. ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 185.69.69.–
W10 :)
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

Turbo Pascal v 32bit — založil Bajo

OutOfMemory v GUI v 32bit — založil Mutagen

Přechod z 32bit na 64bit — založil Štěpán

0-100 na 32bit "bargraf"? — založil Berger

W-7 32bit nebo W-7 64bit — založil Troja

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý