Dá se převést jpg na ttf nebo fon,poradíte prosím? – Typografie – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Dá se převést jpg na ttf nebo fon,poradíte prosím? – Typografie – Fórum – Programujte.comDá se převést jpg na ttf nebo fon,poradíte prosím? – Typografie – Fórum – Programujte.com

 

Systém
~ Anonymní uživatel
61 příspěvků
8. 3. 2007   #1
-
0
-

Dobrý den,
mám docela problém a protože jsem "jen" obyčejný uživatel obracím se na vás,snad budete tak hodní a poradíte.Nechala jsem si vytvořit logo,grafik mi jej předal v jpg formátu,ale já ho potřebuji vkládat do textu jako písmo.Je to možné?Grafici tvrdí že ne,že ani žádný programátor to nedokáže.Přesto to zkouším.Děkuji Lea

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DavesMan
~ Anonymní uživatel
26 příspěvků
8. 3. 2007   #2
-
0
-

No, tak to tě doopravdy zklamu. JPEG (jpg) je rastrový formát (skládá se z pixelů = bodů), kdežto ty bys potřebovala formát vektorový (matematický popis pomocí křivek, apod. - proto lze bezstrátově zvětšovat a zmenšovat).
Jednoduše převést rastr na vektor nelze, někdo by to musel "obkreslit". Ovšem grafikovi, který předá logo v rastrovém formátu bych zlámal ruce a nic bych neplatil. Logo musí být vždy předáno v formátu vektorovém (např. Corel DRAW, Illustrator, PDF, apod.) Až pak může volitelně dodat i pár rastrových verzí (pro tisk, na web, ...).
Z tohoto vektoru by pak měl jít vyrobit font - tj. šlo by rozřezat na jednotlivá písmenka, a ty bys pak mohla vyťukat ve Wordu, apod. (popř. pokud je logo složitější, bylo by celé ukryto např. pod písmenem A).

Čili moje rada zní - dojít si ke grafikovi pro vektor.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
25. 3. 2007   #3
-
0
-

asi nějak tak, dávat logo v jpegu je opravdu hnusné. Zkus mu napsat, jestli to nemá v nějakém vektorovém formátu. Třeba v tom, kde to dělal (může být například Photoshop - .psd, Illustrator - .eps atd.)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan0
Newbie
8. 5. 2007   #4
-
0
-

Ve formátu .psd jsou vektorové jen texty pokud se nemýlim...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Můj osobní web na http://janmusil.name.
Zdeny
~ Anonymní uživatel
584 příspěvků
8. 5. 2007   #5
-
0
-

není nutné to obkreslovat rukou, dá se to udělat automatem - trasování bitmapy, jsou na to free softy. Ovšem záleží na kvalitě vstupu...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Newman0
Duch
8. 5. 2007   #6
-
0
-

To Zdeny:mohl by si to trasovani bitmapy vic rozvest a kdyztak dat i naky odkazy na programy.
Potreboval bych naky obrazky prevest k tomu aby sli vyrezat na plotru.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Zdeny
~ Anonymní uživatel
584 příspěvků
9. 5. 2007   #7
-
0
-

Mohl :), vpodstatě napsat na to prográmek není až tak, těžký úkol, jednoduchý typ pracuje hlavně na základě rozpoznání barvy. Těžší je ovšem napsat to tak, aby výpočty netrvaly věky :). Pokud tě problém zajímá jako uživatele softu stačí do googlu zapsat kouzelná slůvka: tracing+bitmap/bitmap to vector a on už něco vyhodí...např. toto http://autotrace.sourceforge.net/index.html#screenshots. A pokud si vzpomínám tak nějakej tracer byl i v Inkscape - vektorovém editoru, tuším, že je i verze pro win.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jakub Lajmon0
Věrný člen
10. 5. 2007   #8
-
0
-

na tvojom mieste by som skusil spytat sa autorov nejakych obrazkovych fontov na webe s pismami ... ovsem ale musis vediet aspon zaklady angliny

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
semis0
Duch
27. 5. 2007   #9
-
0
-

pozor de to ale ne jako text ale jako hypertextový odkaz

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
pe.po
~ Anonymní uživatel
2 příspěvky
12. 7. 2007   #10
-
0
-

ak je ten jpeg v slusnom rozliseni a farba pisma a pozadia je dost kontrastna tak v tom nevidim velky problem

font creator 5 odporucam;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
w3q0
Věrný člen
6. 8. 2007   #11
-
0
-

Ja by som toho človeka ani neoznačoval ako grafika keď dodá logo vo formáte .jpg

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
HTML,CSS,PHP,MySQL, začínam s Objected C 2.0
mORb0
Stálý člen
14. 8. 2007   #12
-
0
-

Prevod do kriviek sa da jednoducho realizovat napr. prostrednictvom Adobe Illustrator a to:
- vlozit originalny obrazok (File/Place)
- oznacit obrazok a v hornej liste sa nachadza tlacitko Live Trace
- potom staci len nastavit parametre a dat Expand..

zalezi ale od toho o aky obrazok ide.. niekedy to moc dobre nepomoze.. ale napr. mne sa podarilo takto previest do kriviek velmi nekvalitny gif maleho formatu a presne len tie krivky ktore som chcel..

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
www.milankohut.com
insider0
Věrný člen
14. 8. 2007   #13
-
0
-

tos mel asi stesti, kdyz sem to zkousel pres live trace, tak viditelne rovnou plochu to to prevedlo na oblouk, a nahazelo az nesmyslne moc krivek navic :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
I don't want to see you go,[br] The sky is over[br] Even though we can't afford[br] The sky is over,[br] The sky is over us.[br][br] CIVILIZATION IS OVER
mORb0
Stálý člen
21. 8. 2007   #14
-
0
-

To insider: njn... ale od toho su tam tie moznosti nastavenia, ktore tam mas.. treba sa s tym pohrat a vysledok je potom pekny..

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
www.milankohut.com
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý