C# pro zelenace – .NET – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

C# pro zelenace – .NET – Fórum – Programujte.comC# pro zelenace – .NET – Fórum – Programujte.com

 

Tomáš Belada0
Návštěvník
9. 3. 2007   #1
-
0
-

Cau, jakou byste mi doporucili knihu o progermaovani v c#, pokud jsem uplny zacatecnik. Uvazoval jsem o c# pro zelenace. Mate s tou knihou nejake zkusenosti? Dik za odpoved.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Kdyz mas chut, dej si rtut
jencek0
Duch
10. 3. 2007   #2
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
10. 3. 2007   #3
-
0
-

Je to dobrej kurz, ale úplný začátečník tam nenajde prostý a nenásilný úvod do programování - v takovém případě je zmíněná kniha pravděpodobně nejlepší.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
killermax0
Newbie
10. 3. 2007   #4
-
0
-

C# pro zelenáče neni špatná, až na to,že mi pro zelenáče nepřijde.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
pitr0
Duch
17. 3. 2007   #5
-
0
-

Kniha je to dobrá. Taky jsem se z ní učil. Perfektně to vysvětlí, všechno se dá skvěle pochopit. Probírá všechny důležitý věci.
To killermax: proč ti nepřijde, že je pro zelenáče?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
killermax0
Newbie
17. 3. 2007   #6
-
0
-

Protože programuju ve Visual studiu a ten dost pomaha. Tak mi přijdou lehči knižky, ktery učej v tom. Jinak proti ty knižce nic nemam.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
23. 3. 2007   #7
-
0
-

To Machta: jestli je to z edice Krok za krokem, tak před ní varuju už od prvního vydání - je špatně napsaná a překlad je ještě horší. U dalších vydání nepředpokládám změnu k lepšímu.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Machta
~ Anonymní uživatel
19 příspěvků
23. 3. 2007   #8
-
0
-

Ještě bych se rád zeptal, jestli někdo nemá s touhle knihou - Microsoft Visual C# 2005 - podobné zkusenosti a jak to případně řešil?
díky za odpovědi Machta

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
Machta
~ Anonymní uživatel
19 příspěvků
23. 3. 2007   #10
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
23. 3. 2007   #11
-
0
-

To Machta: nemám ani šajn

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Peter D.0
Expert
23. 3. 2007   #12
-
0
-

2 machta: ja ich mam tie "dvojičky", som s nimi veľmi spokojný, ale fakt ich neodporúčam k učeniu programovania ale k učeniu sa C# a ASP.NET . Ešte som ich cele neprešiel 2*1300 stran je dosť :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Program nemusi fungovat rychle, staci ze funguje dostatecne rychle.
Elited0
Newbie
20. 1. 2008   #13
-
0
-

To Tomáš Belada : dobrá kniha je "C#[začínáme programovat]" od GRADY

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.216.144.–
Do you speak C#?
20. 1. 2008   #14
-
0
-

To Machta : Tahle knizka urcite neni pro zatacecniky. Zase je ale velice dobra pro stredne a vice pokrocile

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.192.2.–
Chrasty
~ Redaktor
+4
Posthunter
20. 1. 2008   #15
-
0
-

To cicobasket : jakou myslíš? jestli tu tlustou C# 2005 programujeme profesionálně, tak ta mi přijde dobře pochopitelná i pro začátečníky...možná subjektivní dojem:)

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.179.196.–
w3q0
Věrný člen
21. 1. 2008   #16
-
0
-

"Dvojičky" ako ich memphi nazval som mal možnosť vidieť v kníhkupectve. Zelenáč z normálnym zmýšľaním ich pochopí, výklad je zrozumiteľný.Dobrá kniha,odporúčam.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.212.23.–
HTML,CSS,PHP,MySQL, začínam s Objected C 2.0
Tocimanko0
Grafoman
21. 1. 2008   #17
-
0
-

C# programujeme profesionálne je dobrá knižka. Dobrá investícia, pokiaľ chceš v C# vážne pokračovať. Od úplných základov po pokročilého programátora ;) Ja som ju zakúpil tiež, letmo prešiel, ale začnem sa učiť asi až v lete (keď bude čas) :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.54.–
zacatecnik0
Super člen
22. 1. 2008   #18
-
0
-

technologie jdou strasne dopredu proc cekat :smile1:

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.100.84.–
Můj blog http://www.zacatecnik.wu.cz[br]Překládám anglickou knihu o wxWidgets http://wxwidgets.hustej.net
Elited0
Newbie
22. 1. 2008   #19
-
0
-

To Tocimanko : ale to je taka kniha ktora urcite neni pre zaciatocnika mam ju doma a uz len meno knihy hovori za vsetko : "profesionalne"

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.216.144.–
Do you speak C#?
Tomix0
Stálý člen
8. 2. 2008   #20
-
0
-

Narazil jsem na recenzi z PC Worldu (r. 2003) http://www.pcworld.cz/pcw.nsf/archiv/1543AED25174CD9DC12572B100539F22:

C# pro zelenáče


K programování ve Windows už občas stačí umění ovládat myš. O vše ostatní se postará grafické vývojové prostředí. Pokud ovšem chcete proniknout do tajů objektového programování poněkud hlouběji, máte k dispozici různé příručky, které vás povedou při prvních krocích. Jednou z nich je i C# pro zelenáče, kterou napsal Miroslav Virius.

Jak už napovídá název, je příručka určena naprostým začátečníkům. Autor však počítá s poněkud vnímavějšími posluchači, kteří se opravdu chtějí naučit programovat. Když dospějete na konec knihy, nebudete žádnými přeborníky programujícími nový operační systém, dokážete už ale vytvořit plnohodnotné aplikace v prostředí Windows.

Miroslav Virius se drží zásady, že nejlépe se učí na příkladech. A proto současně s představováním jednotlivých oblastí C# vytváří jednoduché aplikace nebo jejich části. Zpočátku prosté programy jsou zdokonalovány tak, jak se čtenář seznamuje s dalšími možnostmi programovacího jazyka. Všechny příklady je možno vytvořit a vyzkoušet pomocí volně dostupných prostředků k vytváření kódu postačí například Poznámkový blok z Windows a k překladu programů a knihoven nástroje poskytované zdarma na internetu. Drobným problémem může být absence kompletních zdrojových kódů. Ty složitější či rozsáhlejší, které by zabíraly v knížce příliš mnoho místa, jsou totiž k dispozici pouze na serveru vydavatele, odkud si je musíte zkopírovat.

Diskutabilní je snaha autora po důsledném používání české diakritiky i v názvech souborů, aplikací, funkcí či proměnných. Tvrzení, že text bez háčků a čárek působí nepřirozeně, je v generaci komunikující pomocí e-mailů a SMS poněkud nadnesené.

Také jsem postrádal cosi jako závěr. Kniha končí bez slůvka rozloučení či jakéhokoli pokusu o shrnutí. Přes tyto dvě drobnosti považuji C# pro zelenáče za velmi užitečnou příručku pro začínajícího nebo mírně zapomětlivého programátora.


Autor: Miroslav Virius
Vydavatelství: Neocortex,
Praha, 2002
Počet stran: 255
Doporučená cena: 249 Kč



Předposlední odstavec mě docela nemile překvapil. (diakritika v programu)

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.102.169.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 12 hostů

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý