Fyzika – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Fyzika – Offtopic – Fórum – Programujte.comFyzika – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

Jakub0
Věrný člen
16. 3. 2007   #1
-
0
-

Nechtěl by jste mi někdo omylem prozradit co to je časoprostor ? Už jsem o něm hodně četl ale stále nechápu oč vlastně jde. Díky za odpovědi ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
xp0
Věrný člen
16. 3. 2007   #2
-
0
-

jedná se o sjednocení času a prostoru v jednu 4-rozměrnou varietu, časoprostor má tedy 4 souřadnice [x; y; z; t], kde x, y, z jsou prostorové a t je časová souřadnice; body v časoprostoru nazýváme světobody=události; časoprostor byl za dob Newtona a ve speciální teorii relativity absulutní, v obecné je již relativní, takže reaguje na přítomnost hmoty deformováním se např. přítomností slunce, kde čas bude plynout pomaleji, než pozorovateli, který bude dostatečně vzdálen od slunce. Ve skutečnosti pravděpodobně podle teorie superstrun, M-teorie a dalších nebude prostor jen 3-rozměrný, ale bude mít mnohem více rozměrů; doufám, že to z toho aspoň trochu pochopíte :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Není čas ztrácet čas
Jakub0
Věrný člen
16. 3. 2007   #3
-
0
-

To xp:díky za odpověď no nějak tak jsem to pochopil ..... dloufám :D Asi je to na mě ještě moc složitý

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
Tom@sQo
~ Anonymní uživatel
158 příspěvků
16. 3. 2007   #4
-
0
-

pls este nieco o tom popis :) je to zaujimave :) tu strunovu teoriu vymyslel niekedy v 70. rokoch ten na vozicku, ze? pls napis o tom nieco, mam sice len 15 takze nic zlozite:) abo hod dajaky link :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
xp0
Věrný člen
16. 3. 2007   #5
-
0
-

jsem rád, že tě to zaujalo, ne Hawking nevymyslel superstrunovou teorii, je jeden z nejvýznamnějších dnešních fyziků teoretické fyziky. Zabývá se černými dírami, vznikem vesmíru a samozřejmě superstrunovou teorií. Ze začátku se nezajímal o mikrosvět, protože si myslel, že ke studování černých děr , vzniku vesmíru atd. není zapotřebí se zabývat mikrosvětem. Později pochopil, že pochopením dějů mikrosvěta dokáže vysvětlit jevy v makrosvětě. Tak se začal zabývat i kvantovou mechanikou a teorií superstrun.
Pokud se chceš dozvěděť více o těchto teoriích tak je nejlepší si půčit v knihovně knížky od Greena, Hawkinga, Feynmana a dalších.
Základní princip teorie superstrun je http://cs.wikipedia.org/wiki/Teorie_superstrun + hledej na internetu, na anglických webech toho bude určitě dost.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Není čas ztrácet čas
Jakub0
Věrný člen
16. 3. 2007   #6
-
0
-

To xp: díky je to hodně zajímavý. Klidně se rozepiš dál ... ;) O fyzice si rád něco přečtu. Třeba ta kvanová mechanika vím jen to že mluví o tom že těleso se nemůže zmenšovat do nekonečna ale nic víc a taky by mě to zajímalo. :-) jinak DÍÍÍÍÍÍÍKY

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
xp0
Věrný člen
16. 3. 2007   #7
-
0
-

není zač, dneska už se moc rozepisovat nebudu, mám dost práce, pokud vás to opravdu zajimá půjčte si nějaké knížky, ;-)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Není čas ztrácet čas
Peter D.0
Expert
19. 3. 2007   #8
-
0
-

najlepšie je že v našom rozmernom svete su bezrozmerne častice :D proste hnus

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Program nemusi fungovat rychle, staci ze funguje dostatecne rychle.
Jakub0
Věrný člen
20. 3. 2007   #9
-
0
-

To xp:Zajímalo by mě kolik je ti let mě fyzika zajímá a tak abych věděl jak na tom jsem ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
xp0
Věrný člen
20. 3. 2007   #10
-
0
-

To mephi: to není úplně přesní, totiž podle superstruvé teorie a jí podobným častíce nejsou bezrozměrný nýbrž jednorozměrná vybrující struna, podle toho jak struna vybruje se chová jednou jako elektron podruhé zase jako kvark..., samotná struna by neměla mít již žádnou strukturu; jeden z převědčivých důkazů, které by dokázali, že superstrunová teorie opravdu popisuje náš vesmír, by někdo objevil strunu, která by měla makroskopickou velikost jenž by byla viditelná pouhým dalekohledem, tahle struna byla také ve skutečnosti z počátku také malinká jako všechny ostatní, jenže při vysokých energiích na počátku vzniku vesmíru "vyrostla" do velkých rozměrů a taktéž by musela zůstat taková až do dneška
To Jacob: bude mi za měsíc 19 let, mám se ještě co učit, zatím mí znalosti nejsou nějak extra velký, a do toho ještě má pamět, která stojí upřímně zaprd

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Není čas ztrácet čas
DeaLer+2
Hero
20. 3. 2007   #11
-
0
-

To xp: já to mám trochu jednodušší - většina fyzikálních zákonů a teorií je pro mě "nepodstatná". Jsou pro mě podstatné pouze některé objevy kvantové mechaniky a první termodynamický zákon (k němu bych ještě dodal, že všechno je energie). :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Jakub0
Věrný člen
20. 3. 2007   #12
-
0
-

No já se s fyzikou zatim dá se říct seznamuju ...;).Mám toho až moc před sebou ale fyzika mě baví tak by to neměl bejt problém jóó to se asi lehko říká.No ve škole sme se nedostali dál než k tepelnejmmororům a už tyhle blbosti nemůžu poslouchat nejdřív jsem to bral jako fyziku ted to beru jako pohádky který nám učitel vypráví.Kvantovou fyziku budem brát až za 4 roky !!!!!!Mezitim už budu doufám všechno vědět ...:)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
xp0
Věrný člen
20. 3. 2007   #13
-
0
-

To Jacob: jen ze zvědavosti kolik ti je?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Není čas ztrácet čas
Jakub0
Věrný člen
20. 3. 2007   #14
-
0
-

Mám to v mojich údajech .. je mi 14 ;) ....

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
Jakub0
Věrný člen
20. 3. 2007   #15
-
0
-

To Jacob: Myslíš si že na to že je mi 14 mám se co učit nebo toho vim dost ber v ohled to že mš fyzika zajímá takže chci vědět určitě víc než to co se ve škole učíme ..... ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
xp0
Věrný člen
20. 3. 2007   #16
-
0
-

To Jacob: nespoléhej na školu, že tě něco naučí, doporučuju přečíst si knížky od Greena, Feymmana, Hawkinga, hlavně záleží co tě zajímá a to čti, studuj; také je velmi důležitá matematika

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Není čas ztrácet čas
Jakub0
Věrný člen
21. 3. 2007   #17
-
0
-

Jo knížekjsem moc nečetl ale od Feymmana jsem četl myslím "Sejdeme se v nekonečnu" nebo to byl někdo jiný, ale moc knížkej jsem nepřečetl. Musím se do toho ještě pustit ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
DeaLer+2
Hero
21. 3. 2007   #18
-
0
-

Myslíte, že je možné, aby bylo něco nekonečné?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
21. 3. 2007   #19
-
0
-

Ne

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
Jakub0
Věrný člen
21. 3. 2007   #20
-
0
-

Ano

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
Jakub0
Věrný člen
21. 3. 2007   #21
-
0
-

Například vesmír, čílso Pí, ........ atd.. No někdy bych řekl že i lidská hloupost je tak veliká že je nekonečná:D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
Jakub0
Věrný člen
21. 3. 2007   #22
-
0
-

100: 3 =33.33333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333 ........ :D to by mělo být tay nekonečné

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
DeaLer+2
Hero
21. 3. 2007   #23
-
0
-

To Jacob: jak může být nekonečné něco, co se rozšiřuje (versmír)? Čísla bych radši nebral v úvahu.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Jakub0
Věrný člen
21. 3. 2007   #24
-
0
-

Jedniný co mě v tuhle chvíli napadá je vesmír ten se rozpíná neustále a skoro rychlostí světla. Kdyby mě něco napadlu napíšu .... Koumal jsem dost dlouho .... :D Bude to asi tím že nic není tak daleko jako vesmír, všechno už je objevený prozkoumaný takže se ví kde tomu je konec. ;) Fakt nevim, nekonečná smyčka u cyklu :D na nic víc si moje hlava netroufla .....:D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
21. 3. 2007   #25
-
0
-

nekonečnej vesmír si teda taky nedovedu představit. Vesmír je nyní udajně nekonečný a přitom se ještě zvětšuje. Jak se muže něco nekonečnýho zvětšovat?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
xp0
Věrný člen
21. 3. 2007   #26
-
0
-

vesmír je nekonečný, neustále se rozpíná a to i rychlostí mnohem vyšší než rychlost světla ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Není čas ztrácet čas
xp0
Věrný člen
21. 3. 2007   #27
-
0
-

To Blujacker: kdyby se nezvětšoval, pak by byla jeho velikost konečná

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Není čas ztrácet čas
DeaLer+2
Hero
21. 3. 2007   #28
-
0
-

To xp: takže má někde nějaké hranice/konec (není tedy pravda, že je nekonečný), jinak se přeci nemůže rozpínat. Pak záleží na tom, co myslíš tím nekonečný.

EDIT: kam se to vlastně rozpíná?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
21. 3. 2007   #29
-
0
-

xp píše:#
# vesmír je nekonečný, neustále se rozpíná a to i rychlostí mnohem vyšší než rychlost světla ;)


citace z topicu cestování:

xp píše:#
# to by porušilo zákon speciální teorie relativy, jenž říká, že nemůže být nic rychlejší než světlo.


trochu si protiřečíš, nicméně já fyzice nerozumím...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
xp0
Věrný člen
21. 3. 2007   #30
-
0
-

To DeaLer:vždyť píšu že vemír je NEKONEČNÝ tedy nemá žádné hranice a neustále se rozpíná, (pro úplnost existují hypotézy, že se vemír zase jednou začne smršťovat)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Není čas ztrácet čas
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
21. 3. 2007   #31
-
0
-

xp píše:#
# To DeaLer:vždyť píšu že vemír je NEKONEČNÝ tedy nemá žádné hranice a neustále se rozpíná, (pro úplnost existují hypotézy, že se vemír zase jednou začne smršťovat)


ok, bude se smrštovat, ale co bude na místech kde byl předtím vesmír?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
DeaLer+2
Hero
21. 3. 2007   #32
-
0
-

To xp: ale já si nedovedu představit, jak se může rozpínat něco, co nemá žádné hranice (když je nemá, tak přece nemá důvod se rozpínat), pokud je má, tak někde končí a není tedy nekonečný.

EDIT: podle teorie velkého třesku se prostor a čas rozpínají a nejsou nekonečné. Nekonečné může být to něco kolem vesmíru, protože, kdyby tam byl skutečně konec, tak za ním bude nic a to podle mě nemůže existovat.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
xp0
Věrný člen
21. 3. 2007   #33
-
0
-

pěkná smršť otázek :-)
To DeaLer: představit si něco takového je opravdu obtížné, ba snad nemožné pro náš mozek

To Blujacker: nejde o konflikt se STR, protože ona říká, že PROSTOREM se nemůže nic šířit rychleji než světlo ve vakuu, ale při rozpínání vesmíru se rozpíná SAMOTNÝ PROSTOR , což není v konfliktu STR; otázky typu co je za hranicemi vemíru jsou bezpředmětné, tak jak to tvrdí fyzici, ale po pravdě se mi to taky dvakrát nezamlouvá


Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Není čas ztrácet čas
xp0
Věrný člen
21. 3. 2007   #34
-
0
-

mám taky jednu otázku: jestliže by existovala červí díra a do ni by vletěla nějaká částice co se s ní stane pokud se červí díra rozpadne s částicí uvnitř?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Není čas ztrácet čas
Jakub0
Věrný člen
21. 3. 2007   #35
-
0
-

Z toho co jsem kdečetl bych se hádal o tom že se rozpíná rychleji než světlo.


Blujacker píše:#
# nekonečnej vesmír si teda taky nedovedu představit. Vesmír je nyní udajně nekonečný a přitom se ještě zvětšuje. Jak se muže něco nekonečnýho zvětšovat?#
#


Je to složitý ale zkus si přestavit číslo Pí víš že je nekonečný a kdyby si ho chtěl spočítat pořád by se ti zvětšovalo/rozpínalo.Tohle není úplně přesně tak jak to je, je to jenom pro představu ;).


ok, bude se smrštovat, ale co bude na místech kde byl předtím vesmír?

To bych taky rád věděl. To jsou všechno jenom teorie,kterjch může bejt skoro nekonečno ;) . No jo kdo ví co je za tím tam kam se vesmír ještě nerozšířil. Vždy když nad tímhle přemýšlím ať přemýšlím jak dlouho chci přijdu na to že jsem na nic nepřišel:D.

EDIT: kam se to vlastně rozpíná?

To DeaLer:Tam kam se ještě nerozšířil a neptej se co je za tim kam se ještě nerozšířil na to ti asi nikdo neodpoví-nikdo tam ještě nebyl :D :D.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
Jakub0
Věrný člen
21. 3. 2007   #36
-
0
-

xp píše:#
# mám taky jednu otázku: jestliže by existovala červí díra a do ni by vletěla nějaká částice co se s ní stane pokud se červí díra rozpadne s částicí uvnitř?


To jsem nepochopil co by s ní mělo stát ? Tady se ptejte : http://fyzweb.cuni.cz/odpovedna/index.php. Měli by odpovědět ale za dost dlouho ....

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
DeaLer+2
Hero
21. 3. 2007   #37
-
0
-

To xp: mozek to určitě dokáže, ale my nejsme schopni toho využít

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Jakub0
Věrný člen
21. 3. 2007   #38
-
0
-

To DeaLer: To je taky možný, ale dokud to nedokážem mozku vysvětlit tak aby to pochopil nedá se říct že to mozek dokáže. ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
olgo0
Věrný člen
21. 3. 2007   #39
-
0
-

To xp: mozek to určitě dokáže, ale my nejsme schopni toho využít


sme obmedzeny tym na co sme zvyknuty (knecne vecy)

pi je nekonecne


neni. je to zhruba 3.14. vyjadrenie v desiatkovej sustave je nekonecne. (je urcite nekonecne alebo iba nebola objavena ziadna perioda?)


myslim ze vesmir+zem a priestor su v podstate synonima

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
"Boze, dopraj mi, prosim ta, petdesiat rokov prace a zabavy, a potom nahlu smrt v spanku." J. Grisham
xp0
Věrný člen
21. 3. 2007   #40
-
0
-

To Jacob: pro lepší představu, si můžeš předtsavit nafukovací balón, na který si na jeho povrch nanešeš 2 body, které např. budou znázorňovat 2 galaxie, a při nafukování balónů si budou tyto dva body s čím dál větší rychlostí od sebe vzdalovat, v případě vesmíru tato rychlost překročí rychlost světla

dík zkusím tu otázu položit tam, škoda že tu není BlackHole

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Není čas ztrácet čas
Jakub0
Věrný člen
21. 3. 2007   #41
-
0
-

To xp: Chápu jak se rozpíná, ale nechce se mi věřit tomu že rychleji než rychlostí světla.

myslim ze vesmir+zem a priestor su v podstate synonima


To je celkem jasné, synonyma asi ne, ale je to skoro to samý. Když se řekne auto a pes taky je to skoro to samý jako prostor, protože všechno zabírá něaký prostor -> je to prostor. ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
xp0
Věrný člen
21. 3. 2007   #42
-
0
-

To Jacob: je to tak, neboj přijdou ještě mnohem nepochopitelnější věci např. kvantová mechanika a jeden velmi zajímavý pokus se dvěma štěrbinami, jenž jsem musel číst několikrát dokola, opravdu neuvěřitelný

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Není čas ztrácet čas
DeaLer+2
Hero
21. 3. 2007   #43
-
0
-

To xp: neuvěřitelný, ale vysvětlitelný - co teprv neuvěřitelný a nevysvětlitelný věci :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Jakub0
Věrný člen
21. 3. 2007   #44
-
0
-

Povídej mě to moc zajímá ... o kvantový fyzice toho zas až tolik nevim, ale už jenom je důvod k tomu aby si sem něco napsal ;).A je taky rozdíl kterej vesmír máš na mysli ten hmtonej se rozpíná cca 23 000km/s. Ten světejnel bude teda asi rychlejší než světlo no ...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
Jakub0
Věrný člen
21. 3. 2007   #45
-
0
-

To xp: Nechceš mi napsat tvoje ICQ ? Diskutovat takhle přes fórum je zdlouhavé .....

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
21. 3. 2007   #46
-
0
-

ale takle z toho má víc lidí užitek;-)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
Jakub0
Věrný člen
21. 3. 2007   #47
-
0
-

To Blujacker: No jo jen aby sem ještě něco Xp napsal ......... To xp: Stále čekám :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
xp0
Věrný člen
21. 3. 2007   #48
-
0
-

To Jacob: to nebude nejlepší nápad, než něco zkuju dohromady, aby to dávalo smysl to chvíly trvá; ale pokud teda chceš tak se ozvy ale až tak v pátek či o víkendu (icq je pod avaterem), ale očekávej ping několi minut :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Není čas ztrácet čas
xp0
Věrný člen
21. 3. 2007   #49
-
0
-

tolik přispěvků co jsem napsal za poslední dva dny jsem nikdy nenapsal, většinou se držím v postranní;
To Jacob: nebudu tu nijak rozebírat kvantovou mechaniku, ale ten pokus ti zkusím popsat snad se mi podaří trochu srozumitelně:


v levo se nachazí laser, který je schopen vysílat po jednom fotonu, je namířen na ty dvě štěrbiny, vzadu se nachází stinítko(to může být např. fotocitlivý papír), podle klasické fyziky se vytvoří obrazec tak jak je na horním obrázku, takže tak jak by nejspíš každý očekával jenže ve skutečnosti se vytvoří interferenční obrazec tak jak jej můžete vidět dole, je to tím, že foton se chová jakoby procházel oběma štěrbinama zárověň. Teď to nejzajimavější jestliže dáme do jedné ze štěrbin detektor,a by jsme zjistili, kterou šterbinou vlastně foton prochází, se stane něco neuvěřitelného, tentokrát se nevytvoří interferční obrazec dole, ale ten horní, ještě jeden obrázek která znázorňuje jak se postupně vytváří interfereční obrazec

pozn. tenhle pokus se dvěma štěrbinami byl proveden Youngem a dokazuje že světlo se chová jako vlna

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Není čas ztrácet čas
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
21. 3. 2007   #50
-
0
-

to znám, to bylo v knížce "proud času"...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
Peter D.0
Expert
22. 3. 2007   #51
-
0
-

ja som počul že vesmir je zahnuty sam do seba či čo, tak že sa nedostaneme na koniec. Maju tu koliziu vymakanu, no :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Program nemusi fungovat rychle, staci ze funguje dostatecne rychle.
Jakub0
Věrný člen
22. 3. 2007   #52
-
0
-

To mephi: Je asi spousta teorií málo kterejm se věří ... ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
DeaLer+2
Hero
22. 3. 2007   #53
-
0
-

To Jacob: já věřím téměř všemu

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Jakub0
Věrný člen
22. 3. 2007   #54
-
0
-

To DeaLer: Je tolik teorií že věřit všem najednou asi nejde, nedávalo by to pak smysl. Já veřím jen lidské hlouposti .... ;).

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
DeaLer+2
Hero
22. 3. 2007   #55
-
0
-

To Jacob: všechno je možné

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Jakub0
Věrný člen
22. 3. 2007   #56
-
0
-

Tomuhle zrovna nevěřim nejvíc .....

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
DeaLer+2
Hero
22. 3. 2007   #57
-
0
-

To chápu. Začíná se z toho stávat chat :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Jakub0
Věrný člen
22. 3. 2007   #58
-
0
-

Taky mi to tak připadá na to že téma bylo fyzika dostali jsme se asi trochu jinam .... :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
olgo0
Věrný člen
22. 3. 2007   #59
-
0
-

moze existovat neco mimo preisetor (za hranicamy vesmiru)?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
"Boze, dopraj mi, prosim ta, petdesiat rokov prace a zabavy, a potom nahlu smrt v spanku." J. Grisham
DeaLer+2
Hero
22. 3. 2007   #60
-
0
-

To olgo: určitě

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Jakub0
Věrný člen
22. 3. 2007   #61
-
0
-

To olgo: jo něco tam asi bude ale co to nevim napadá mě vakuum to není prostor nebo ano ? Xp by určitě věděl ... ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
xp0
Věrný člen
22. 3. 2007   #62
-
0
-

sice vědci tvrdí, že nemá smyslu uvažovat co je za hranicemi vesmíru, ale na druhou stranu jsou hypotézy, že může existovat stovky jiných vesmírů podobných našemu, ale potom nastává otázka, kde jsou umístěny...; nedokážu si představit, že by mezi něma nic nebylo, spíš bych si představoval, že tyto vesmíry budou strukturou něčeho většího, jsou to jen moje osobní hypotézy, pravděpodobně se to jen tak rychle nedovíme a tyto otázky jsou spíš rázu filozofického

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Není čas ztrácet čas
DeaLer+2
Hero
22. 3. 2007   #63
-
0
-

nejspíš tam bude absolutní tma (není to hmota) s teplotou u absolutní nuly

PS: kdo říkal, že tam není prostor

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
xp0
Věrný člen
22. 3. 2007   #64
-
0
-

To Jacob: nechce si mi to psat tak to kopíruju z wikipedie; příště trochu hledat wikipedie, strejda googe a potom se ptát ;)
Vakuum je ve fyzice a technice označení pro prostor v němž je tlak plynu velmi nízký ve srovnání s normálním atmosférickým tlakem.

K vymezení vakua se používají obvyklé jednotky tlaku.

Nejnižší laboratorně dosažená hodnota tlaku je 10-13 torr.


V ideálním případě označeje vakuum takový fyzikální stav, v němž není přítomná žádná částice, a to jak hmoty (např. elektrony, protony apod.), tak ani záření (např. fotony). Jedná se tedy o část prostoru, která neobsahuje hmotu, ale může obsahovat pole (např. gravitační). Takové vakuum bývá označováno jako dokonalé. O vakuu neobsahujícím pole se mluví jako o prázdném prostoru.


Vakuum lze (alespoň teoreticky) zavést v klasické fyzice, avšak podle kvantové teorie ani prostor bez jakékoliv hmoty není úplně prázdný, ale probíhá tam mnoho procesů (kvantově-mechanické fluktuace, tvorba párů částic a antičástic a jejich opětovný zánik apod.). Občas se hovoří o tzv. energii vakua. Tyto kvantové jevy souvisí to i s principem neurčitosti.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Není čas ztrácet čas
Jakub0
Věrný člen
22. 3. 2007   #65
-
0
-

To xp: Jo jo příště se strejdy googla zeptám. No jo jsem se sekl myslel jsem že to není prostor :-(.

Vakuum je ve fyzice a technice označení pro prostor v němž je tlak plynu velmi nízký ve srovnání s normálním atmosférickým tlakem.


Není tohle náhodou megavolovina ... ?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
xp0
Věrný člen
22. 3. 2007   #66
-
0
-

ne, myslím, že je to správně, co ti na tom nesedí?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Není čas ztrácet čas
Jakub0
Věrný člen
22. 3. 2007   #67
-
0
-

Velmi nízky tlak oproti normálnímu ?? To je blbost ne tam žádnej tlak neni.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
xp0
Věrný člen
22. 3. 2007   #68
-
0
-

IDEÁLNÍ VAKUUM neobsahuje žádnou hmotu a záření => nulový tlak nelze nijak dosáhnout takového vakua; vakuum obsahuje vždy nějakou částici, záření; v technice se posuzuje kvalita vakua podle toho jaky je tlak ve vakuové nádobě

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Není čas ztrácet čas
Tobel
~ Anonymní uživatel
65 příspěvků
22. 3. 2007   #69
-
0
-

xp píše:#
# vesmír je nekonečný, neustále se rozpíná a to i rychlostí mnohem vyšší než rychlost světla ;)


A proto taky říkáme, že je nekonečný. Protože kdybychom napr. nekdy ve vzdalene budoucnosti vyslali raketoplan rychlosti svetla, tak by ji nikdy nemohl dohnat, ikdyby by letel stejne rychle, jako se rozpina vesmir. Vesmír pro nás tedy nemá hranice, protoze je nemuzeme videt, ani nejak jinak vnimat, proto se tedy rika, ze je nekonecny.

Vazne by me ale zajimalo, jak to asi tak vypada za hranicemi vesmiru. Ja si to predstavuji jako bily prostor(nevim, proc zrovna bily), kde neni cas, ani zadny rozmer. Jak si to predstavujete Vy?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jakub0
Věrný člen
22. 3. 2007   #70
-
0
-

Já jako černej prostor kde není vůbec nic a je jen vidět jak se z dáálky blíží vesmír... ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
Tobel
~ Anonymní uživatel
65 příspěvků
22. 3. 2007   #71
-
0
-

Jacob píše:#
# ... a je jen vidět jak se z dáálky blíží vesmír... ;)


To asi ne, protoze kdyby tam nebyl zadny prostor, zadny rozmer, tak by tam asi nebylo nic videt, ani ten vesmir, ani to bilo, co si predstavuju ja :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
22. 3. 2007   #72
-
0
-

já si představuju že kolem našeho vesmíru je několik dalších vesmíru a ty tvořej jeden větší vesmír. a ty větší vesmíry zase tvořej další větší vesmíry...kravina

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
Jakub0
Věrný člen
22. 3. 2007   #73
-
0
-

To Blujacker: Takhle se to představuje lehko ale kde by si chtěl skončit ? :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
22. 3. 2007   #74
-
0
-

nikde. každej vesmír by byl součáastí nějakého většího. Proč ne? Když může být jeden vesmír nekonečnej, proč by nemohlo bejt nekonečno nekonečnejch vesmírů?;-)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
Jakub0
Věrný člen
22. 3. 2007   #75
-
0
-

No to je taky pravda ale je to divný takovej stej vesmír v kterým by byli ty ostatní by měl v průměru 100000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 mil. km ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
22. 3. 2007   #76
-
0
-

hele, všechno je možný:D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
olgo0
Věrný člen
22. 3. 2007   #77
-
0
-

A proto taky říkáme, že je nekonečný. Protože kdybychom napr. nekdy ve vzdalene budoucnosti vyslali raketoplan rychlosti svetla, tak by ji nikdy nemohl dohnat, ikdyby by letel stejne rychle, jako se rozpina vesmir. Vesmír pro nás tedy nemá hranice, protoze je nemuzeme videt, ani nejak jinak vnimat, proto se tedy rika, ze je nekonecny.


budeme si muset pockat kym sa zacne zmrskavat. :D

mislim si ze viac vesmirov je docela blbost (nejak my to nezapada ho hypotezy (alebo snad teorie?) o velkom tresku)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
"Boze, dopraj mi, prosim ta, petdesiat rokov prace a zabavy, a potom nahlu smrt v spanku." J. Grisham
DeaLer+2
Hero
22. 3. 2007   #78
-
0
-

To olgo:a co když těch velkých třesků bylo víc?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Tobel
~ Anonymní uživatel
65 příspěvků
22. 3. 2007   #79
-
0
-

olgo píše:
mislim si ze viac vesmirov je docela blbost (nejak my to nezapada ho hypotezy (alebo snad teorie?) o velkom tresku)


NO, mozna by bylo mozny, ze by nekde HODNE HODNE daleko od naseho vesmiru byl dalsi velky tresk a ty dva vesmiry by se nekdy v budoucnu mohly setkat. A pak by byla Apokalypsa......:-D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
olgo0
Věrný člen
22. 3. 2007   #80
-
0
-

To DeaLer: samozrejme, ale to uz potom uplne straca svoje caro.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
"Boze, dopraj mi, prosim ta, petdesiat rokov prace a zabavy, a potom nahlu smrt v spanku." J. Grisham
Tobel
~ Anonymní uživatel
65 příspěvků
22. 3. 2007   #81
-
0
-

Take je velmi zajimava teorie, teda spis predstava, ze vesmir je relativne strasne maly a tvori neutron nejakeho atomu, ten atom tvori nejakou molekulu, molekula nejakou latku a ta latka je soucasti mnohem vetsiho vesmiru , jako je ten nas a kdyz pak hodne oddalime ten vesmir, tak to pujde porad dokola...... trochu psycharna. Tenhle proces je predveden treba v intru jednech simpsonu, uz ale nevim kterejch:-D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jakub0
Věrný člen
22. 3. 2007   #82
-
0
-

Blujacker píše:#
# hele, všechno je možný:D


to teda neni ....!!!! :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
Jakub0
Věrný člen
22. 3. 2007   #83
-
0
-

DeaLer píše:#
# To olgo:a co když těch velkých třesků bylo víc?


Nezdá se vám to všechno stále dokola jeden si myslí to a druhej to pak přijde třetí a ten řekne že tohle si nemyslí že to bude takhle mě už se to nezdá fyzika, ale lidská přdstavivost a její schopnosti jak na to tak koukám jsou skoro neomezený .... až na to že vesmír si nepředstaví ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
DeaLer+2
Hero
22. 3. 2007   #84
-
0
-

To Jacob: jj, teď už to moc o fyzice není, řekni mi něco, co není možný?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Jakub0
Věrný člen
22. 3. 2007   #85
-
0
-

To DeaLer: Jééje to by si toho po mě chtěl byl by z toho nekonečný seznam ... . Těch věcí co nejsou možný je mnoho .... vypsat celé číslo pí, běžet rychlostí svtěla, projít se po slunci, vytvořit ve vesmíru pevný bod, přežít rok bez vody, jsou to trochu blbosti ale jsou nemožný. Ale věc kterou nikdo nikdy nikdo nedokáže je olíznou si jazykem loket :D skus si to ... ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
22. 3. 2007   #86
-
0
-

hehe, zrovna to poslední se mi zdá nejlépe proveditelné. Stačilo by vykloubit rameno a máš to;-)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
DeaLer+2
Hero
22. 3. 2007   #87
-
0
-

To Jacob: asi jsi nepochopil význam výrazu všechno je možný (všechno se může podařit/stát), tebou napsané příklady nejsou možné v současné době - nemůžeš říct, že je úplně nemožné je provést (to, že nikdo neví jak, je věc jiná).

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Jakub0
Věrný člen
23. 3. 2007   #88
-
0
-

To DeaLer: Všechno se nemůže podařit většinou je to tak že když se chce aby se to povedlo všechno se to zkazí ... :-/

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
Jakub0
Věrný člen
23. 3. 2007   #89
-
0
-

Koho by jste považovali za svůj vzor ve fyzice ??

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
23. 3. 2007   #90
-
0
-

Alberta Einsteina, to je jednoduchy :P

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
DeaLer+2
Hero
23. 3. 2007   #91
-
0
-

To Jacob: v tomhle si nemůžeme rozumět

Ve fyzice nemám žádný vzor.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Jakub0
Věrný člen
23. 3. 2007   #92
-
0
-

To DeaLer: Už to mám není možný aby jsi mě přesvědčil že všechno je možný a naopak. ;) Je to tak ne ?Takže všechno není možný :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
olgo0
Věrný člen
23. 3. 2007   #93
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
"Boze, dopraj mi, prosim ta, petdesiat rokov prace a zabavy, a potom nahlu smrt v spanku." J. Grisham
DeaLer+2
Hero
23. 3. 2007   #94
-
0
-

To Jacob: to, že to nedokážeme neznamená, že to není možný :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Jakub0
Věrný člen
23. 3. 2007   #95
-
0
-

Už se nechci hádat ... A není možný aby jsi mě přesvědčil že všechno je možný. ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
DeaLer+2
Hero
23. 3. 2007   #96
-
0
-

To Jacob: ty se hádáš? (neodpovídej)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Smokie
~ Anonymní uživatel
591 příspěvků
23. 3. 2007   #97
-
0
-

Tobel píše:#
#

xp píše:#
# vesmír je nekonečný, neustále se rozpíná a to i rychlostí mnohem vyšší než rychlost světla ;)

#
#A proto taky říkáme, že je nekonečný. Protože kdybychom napr. nekdy ve vzdalene budoucnosti vyslali raketoplan rychlosti svetla, tak by ji nikdy nemohl dohnat, ikdyby by letel stejne rychle, jako se rozpina vesmir. Vesmír pro nás tedy nemá hranice, protoze je nemuzeme videt, ani nejak jinak vnimat, proto se tedy rika, ze je nekonecny.#
##
#Vazne by me ale zajimalo, jak to asi tak vypada za hranicemi vesmiru. Ja si to predstavuji jako bily prostor(nevim, proc zrovna bily), kde neni cas, ani zadny rozmer. Jak si to predstavujete Vy?


Ja si to predstavujem tiez biely priestor. Podla mna je to sposobene tym, ze sa snazime najst otazku na to co je za vesmirom, konkretne skor NAD vesmirom a teda hladame nieco vacsie ako je on sam, nieco uplne odlisne, nieco kontrastne. A kedze vesmir je cierny, tak ten priestor si mnohi z nas predstavuju ako biely.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jakub0
Věrný člen
23. 3. 2007   #98
-
0
-

To DeaLer: Ty se nehádáš ? (ty neodpovídej)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
Smokie
~ Anonymní uživatel
591 příspěvků
23. 3. 2007   #99
-
0
-

Jacob píše:#
# No to je taky pravda ale je to divný takovej stej vesmír v kterým by byli ty ostatní by měl v průměru 100000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 mil. km ;)

Mozne to je, preco nie? Kde mas napisane, ze ten priestor musi mat niekde hranice?
Ja som tiez zastancom teorie multivesmirov. Neviem ju vedecky obhajit, len mi to proste dava najvacsi zmysel.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Tobel
~ Anonymní uživatel
65 příspěvků
23. 3. 2007   #100
-
0
-

Stejne si ale nedokazu predstavit, nebo spis vysvetlit, jak se mohlo stat,ze nebylo nikde vubec nic a najednou BUUMMMM..... a je tu tak velkej vesmir

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
23. 3. 2007   #101
-
0
-

To Jacob: ne, od jistého dne se mi jakákoliv hádka zdá zbytečná - raději přestanu diskutovat (mírný flame nebo výměnu názorů [polemiku] nepovažuji za hádku)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Tobel
~ Anonymní uživatel
65 příspěvků
23. 3. 2007   #102
-
0
-

Smokie píše:#
#

Jacob píše:#
# No to je taky pravda ale je to divný takovej stej vesmír v kterým by byli ty ostatní by měl v průměru 100000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 mil. km ;)

Mozne to je, preco nie? Kde mas napisane, ze ten priestor musi mat niekde hranice? #
#Ja som tiez zastancom teorie multivesmirov. Neviem ju vedecky obhajit, len mi to proste dava najvacsi zmysel.


Rek bych, ze vesmir je mnohem vetsi, nez tu uvadis a jeste porad roste. Kdyz uz, tak to neuvadej v km, ale ve svetelnych letech, to je lepsi

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jakub0
Věrný člen
23. 3. 2007   #103
-
0
-

To DeaLer: No jo tak za výměnu názorů, ale od hádky to nemělo daleko. hádky jsou zbytečné ..... ale někdy nevyhnutelné ....

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
Jakub0
Věrný člen
12. 4. 2007   #104
-
0
-

Tak jsem se sem zase vrátil. ;-)
Vím že už se podařilo vytvořit na Zemi termojadernou reakci. A že se to prozatím nevyplatí, protože vložená energie do toho aby tato reakce proběhla je větší než tak kterou nám reakce vydá. Ale nevíte jak to udělali kde a vůbec jak se jim to podařilo na slunci přece je tlak, který je na zemi vytvořit nemožné a teplota asi taktéž.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
DeaLer+2
Hero
12. 4. 2007   #105
-
0
-

To Jacob: poměrně velký problém je v tom, že takovou reakci sice umíme vyvolat, ale zatím ji neumíme řídit

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Jakub0
Věrný člen
12. 4. 2007   #106
-
0
-

Řekl bych že kdyby nám dávala nějakou energii navíc dost rychle by se přišlo na to jak jí řídit. Teď spíš přijít jak na to aby nám dala energii navíc.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
xp0
Věrný člen
12. 4. 2007   #107
-
0
-

To Jacob: počkejte na Iter ten by měl vyprodukovat více energie než spotřebuje

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Není čas ztrácet čas
Jakub0
Věrný člen
12. 4. 2007   #108
-
0
-

To xp: ? Iter ?
Mohl by si mi říct aspoň stručně o co jde ? Díky

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
xp0
Věrný člen
Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Není čas ztrácet čas
Ghekon0
Návštěvník
12. 4. 2007   #110
-
0
-

[OT]
Myslíte že je možné vystudovat VŠ se zaměřením na informatiku a následně se uplatnit, když má člověk z matiky věčně 2-3 ( z fyziky 1)?
[/OT]

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
------------Ghekon--------------
DeaLer+2
Hero
12. 4. 2007   #111
-
0
-

To Ghekon: jde o to, proč máš z matiky 2-3, já taky nemám za 1, mohl bych mít, ale nestojí mi to za to

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Jakub0
Věrný člen
12. 4. 2007   #112
-
0
-

To DeaLer: Myslím si že když do toho dáš úsili jde 1 vždy.
To Ghekon: Jsem na tom dost podobně .... Fyzika mi jde ale Matika tam je to horší

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
Ghekon0
Návštěvník
12. 4. 2007   #113
-
0
-

Mě prostě a jednoduše aritmetika, rovnice a geometrie nebaví... nechce se mi to učit :(, i když teď bereme logiku, tak to mám samé 1... a na tu dvojku to vytáhnu, tak mi to stačí...
BTW: Co studuješ?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
------------Ghekon--------------
Jakub0
Věrný člen
12. 4. 2007   #114
-
0
-

Já jsem na Gymnázium ... Je mi teprv 14 takže zatím nic konkrétního.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
DeaLer+2
Hero
12. 4. 2007   #115
-
0
-

To Jacob: většinou ano, ale ne vždy ... já potřebuju vynakládat úsilí pouze na češtinu (literaturu), ale nedělám to, protože mám i bez toho za 3 a s tím jsem spokojenej (jsou to jen čísla a když nejsou >= 4, tak je mi to celkem jedno).

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Jakub0
Věrný člen
12. 4. 2007   #116
-
0
-

To DeaLer: A co studuješ ? No češtinu nemůžu ani vidět mě stačí že česky umim a nic víc nepotřebuju ;-) Ale co se dá dělat no ...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
12. 4. 2007   #117
-
0
-

mi povídej, sme dneska psali diktát na A4!!!

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
Jakub0
Věrný člen
12. 4. 2007   #118
-
0
-

No to já dneska odevzdal slohovku, to zase něco bude.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
DeaLer+2
Hero
Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Jakub0
Věrný člen
12. 4. 2007   #120
-
0
-

To DeaLer: A programovaní tam - asi ne co ?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
Jakub0
Věrný člen
12. 4. 2007   #121
-
0
-

Myslím v tom oboru v jakym seš.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
DeaLer+2
Hero
12. 4. 2007   #122
-
0
-

To Jacob: tenhle rok máme tvorbu WWW - zatím se dostali k základům CSS, takže nuda. Je tam povinně volitelnej předmět "Základy programování" a myslím, že se tam dělá packal nebo vb, ale pokud vím, není součástí toho oboru.

PS: tam vpravo nahoře je tlačítko "Editovat"

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Jakub0
Věrný člen
12. 4. 2007   #123
-
0
-

PS: tam vpravo nahoře je tlačítko "Editovat"


Znám ho moc dobře ;-), Ale proč se namáhat když takhle je to jednoduší. No jo polepším se skoro vždy to tak dělám tohle byla vyjímka ta je vždy a všude ;-). No za to my tady máme jen IVT to není vůbec nic bereme OOO a mě už to neba. :-/

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
12. 4. 2007   #124
-
0
-

budte rádi že máte aspon něco... já sem na všeobecnym gymplu a nemame ani informatiku;lol

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
Jakub0
Věrný člen
12. 4. 2007   #125
-
0
-

Ale máte určitě něco navíc než my !
Btw Taky vám to trvá tak dlouho než dojedete nakonec tohodle vlákna ? :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
DeaLer+2
Hero
12. 4. 2007   #126
-
0
-

To Jacob: ne, zmáčknu End a jsem dole (načtený to mám v podstatě hned)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
12. 4. 2007   #127
-
0
-

to DeaLer: naČtený:D
to Jacob: to je možný, ale ta informatika by se hodila... trocha relaxace v průběhu vyučování...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
Jakub0
Věrný člen
12. 4. 2007   #128
-
0
-

To DeaLer: Kdo máš end já ho tu nemůžu najít ...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
DeaLer+2
Hero
12. 4. 2007   #129
-
0
-

To Jacob: a co na klávesnici :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Jakub0
Věrný člen
13. 4. 2007   #130
-
0
-

Já vím sem Pako z velkým P já jsem to sem včera napsal a pak už jsem šel spát. A když už jsem usínal vzpoměl jsem si co jsem to sem napsal za blbost ale už se mi nechtěl zapínat PC a opravit se. No jo sem včera byl nějakej přejetej. ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
to_jsem_ja0
Stálý člen
13. 4. 2007   #131
-
0
-

ještě se vrátím k vesmíru. všichni říkáte že se vesmír rozpíná a někdy se začne zcvrkávat(zmenšovat, hroutit do sebe? nevím jaké slovo použít). ale co když se vesmír už dávno začal zcvrkávat? jak bychom to zjistili? když se zorpínal rychlostí světla tak by se i zcvrkával rychlostí světla, takže bychom ani neviděli hasnout hvězdy.co když se zrovna TEĎ zhroutí i naše planeta(pokud to čtete tak se TEĎ nezhroutila)

btw: věříte v "magii"? tzn: telepatie, telekyneze(nevím jak se to správně řekne), bůh a.t.d.

já sám nevím v co mám věřit. já si nedovedu představit že na Začátku něco bylo(protože na začátku přece nic být nemůže, nebo snad ano?) a zároveň si nedovedu představit že na začátku nic nebylo(protože z ničeho přece nemůže nic vzniknout, nebo snad ano?). nevím. jsem z toho zmatený a mám pocit že se tím nemá cenu zabývat(nemá cenu zkoumat věci na které přijít nemůžeme. a na tohle přijít nemůžeme!), ale zároveň si občas nemůžu pomoct a musím nad tím filosofovat...

můj názor: všechno není možné

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
13. 4. 2007   #132
-
0
-

Pokud se vesmír hroutí (pochybuju o tom), tak se to snad ještě dost dlouho nedozvíme. Řekl bych, že tu vždy něco bylo ... tedy za předpokladu, že energie nevzniká, ani nezaniká.

Telepatie, psychokineze, reiki, apod. nejsou otázkou víry ... jsou to nevysvětlené, ale prokázané jevy, kterými se zabývá parapsychologie. V boha nevěřím.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Ghekon0
Návštěvník
13. 4. 2007   #133
-
0
-

a) To to_jsem_ja : Píše se to telekineze.
b) Parapsychologie je nárampně zajímava věc, zná někdo z vás psi-wheel?
c) Já studuji Gymnázium a SOŠ v Orlové, a říkám si, že mám ještě docela štěstí. Máme docela rozumnou učitelku IVT, která respektuje můj zájem a posílá mě na soutěže a navíc je to gympl bez zaměření, takže mám základ i pro něco jiného než IT.
BTW: Jaká je podle vás nejlepší škola pro programátora/analytika/cokoliv v IT i manažer ? Uvažoval jsem o Báňské, nebo ČVUT... Sice mě to čeká až za 4 roky, ale stějně je lepší mít přehled už v mládí :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
------------Ghekon--------------
DeaLer+2
Hero
13. 4. 2007   #134
-
0
-

To Ghekon: píše se to psychokineze (telekineze je starý neodborný název). Psi-wheel samozřejmě znám ... rád a často si s ním hraju.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
13. 4. 2007   #135
-
0
-

a máš nějaké výsledky? podařilo se ti to roztočit??

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
DeaLer+2
Hero
13. 4. 2007   #136
-
0
-

To Blujacker: jistě ... dokážu ovládat směr otáčení s přiložením rukou nebo bez

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
13. 4. 2007   #137
-
0
-

A jak dlouho ti trvalo než ses to naučil?? uvažuju že si taky jeden vyrobím...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
Ghekon0
Návštěvník
13. 4. 2007   #138
-
0
-

Taky jsem dokázal ( po 2 měsicích ) ovládanout psi-wheel, ale teďka zkouším minci a vůbec nic už asi měsíc, chce to trpělivost :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
------------Ghekon--------------
Jakub0
Věrný člen
13. 4. 2007   #139
-
0
-

Psi-wheel <- Co to je ? V tomhle se moc nevyznám.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
Jakub0
Věrný člen
13. 4. 2007   #141
-
0
-

Nechce se mi věřit tomu že se roztočí něco na co nepůsobí žádná síla.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
Jakub0
Věrný člen
13. 4. 2007   #142
-
0
-

Pokud jste pokročilejší můžete otevírat nebo zavírat okna, vypínat světla atd.


Tak nevím jestli se mám smát nebo čumet jak Tele na nový vrata.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
Jakub0
Věrný člen
13. 4. 2007   #143
-
0
-

To Ghekon: A musí u toho bejt naprostel klid ? Já nevím jak mám začít tak mi nějak poraď ...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
13. 4. 2007   #144
-
0
-

jj, taky začínám. nevadí že místo modelíny mám korkovou zátku? a jak velký by mělo to kolečko alobalu být?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
DeaLer+2
Hero
13. 4. 2007   #145
-
0
-

Naučit se to může každý, ale je velmi těžké říct, za jak dlouho .... já jsem s ním poprvé otočil asi po dvou hodinách od doby, co jsem se dozvěděl, že je to možné. Můžete si všimnout únavy po delší době cvičení ... je to tím, že vydáváte velké množství energie, později by neměl být problém čerpat tuto energii z okolí a tím se toho zbavit.

To Blujacker: ne, vůbec nezáleží na tom, do čeho tu jehlu zapíchneš ... velikost alobalu záleží na tobě (čím bude větší, tím větší bude odpor), můžeš taky použít papír, ale tam to bude ještě obtížnější

To Jacob: ale ano ... na psi-wheel působí psychokinetická energie

Pokud jste pokročilejší můžete otevírat nebo zavírat okna, vypínat světla atd.

Možné to je, ale to už se jedná o makro-PK, která ještě nebyla regulérně prokázána a rozhodně to nezvládne pokročilejší psychokinetik. Zatím je lepší zůstat ve světě micro-PK a soustředit se na otáčení psi-wheelem, válení tužky po stole, levitaci malých věcí, apod.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
13. 4. 2007   #146
-
0
-

po hodině se mi s tím myslím podařilo trochu otočit, ale nejsem si jistej jestli sem prostě nepohnul rychle rukou.
dneska už to nebudu zkoušet, nák mě to unavilo...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
DeaLer+2
Hero
13. 4. 2007   #147
-
0
-

To Ghekon: pokud jde o tu velikost, tak je to blbost. PSI koule jsou fajn, ale pokud se někomu z vás podaří vytvořit hodně koncentrovanou kouli, tak si dávaje pozor, kam ji posíláte ... mohli byste někomu nechtěně ublížit.

To Blujacker: pozor na sugesci ...
To Jacob: jj, klid budeš zpočátku hodně potřebovat

PS: sakra, až dodělám současnej kšeft, tak se pustím do webu o parapsychologii a věcech souvisejících - bude dost navštěvovaný

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Ghekon0
Návštěvník
13. 4. 2007   #148
-
0
-

Jak jsi to myslel s tou velikostí?
Kdybys náhodou chtěl ten web stavět na Joomle! nebo jiném RS/CMS, rád bych ti pomohl.
BTW: 2DeaLer - Jsem si všimnul, že chodíš na psycho.nazory.cz :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
------------Ghekon--------------
DeaLer+2
Hero
13. 4. 2007   #149
-
0
-

To Ghekon: už moc ne, kdysi jsem se trochu podílel na obsahové stránce webu, ale je to o ničem a rozhodně to není nejlepší zdroj informací. Myslel jsem velikost alobalu/papíru ... čím větší, tím větší odpor a obtížnější otáčení.

PS: ten web nejspíš nebude stát na žádným CMS (na obsahu nebude moc co měnit) a pokud ano tak určitě ne na PHPku

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
13. 4. 2007   #150
-
0
-

To Blujacker: pozor na sugesci ...


??

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
DeaLer+2
Hero
13. 4. 2007   #151
-
0
-

To Blujacker: když si budeš hodně přát, aby se otočil a budeš si říkat otoč se, tak se klidně může stát, že se o kousek otočí, ale bude to pouze iluze

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Ghekon0
Návštěvník
13. 4. 2007   #152
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
------------Ghekon--------------
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
13. 4. 2007   #153
-
0
-

no, pomalu se otočil asi o 180 stupňů... tak doufám že sem si to nevysnil;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
Ghekon0
Návštěvník
13. 4. 2007   #154
-
0
-

To Blujacker: Než začneš zkoušl PSI whell, zkus se prvně učit meditaci, uvolňování mysli a procvičuj představivost, třeba před spaním ;) Když už mluvím o spaní, tak asi pujdu taky spát, tak se mějte :)
BTW: Neuděláme samostatný topic?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
------------Ghekon--------------
Jarda0
Stálý člen
13. 4. 2007   #155
-
0
-

Geniální. Vzpomínám si, že se tatík věnoval mediatci, mám o tom dost knížek, ale tomu, o čem se bavíte, jsem vůbec nevěřil, naprosto nepravděpodobný... Musim to zkusit :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Hehe :D
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
13. 4. 2007   #156
-
0
-

To Ghekon: nj, už sem si o tom něco přečetl a chystám si jít lehnout a trénovat tu představivost...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
DeaLer+2
Hero
13. 4. 2007   #157
-
0
-

To Ghekon: ano to tak může vypadat, protože vidíš větší plochu, do který se můžeš "opřít", ale min. zpočátku to neplatí

BTW: s PSI energií můžete psi-wheelem otáčet rychle a stabilně jako prakticky s žádnou fyzikální energií

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Ghekon0
Návštěvník
13. 4. 2007   #158
-
0
-

To Jarda: Nikdy se ti to nepovede, když v to nebudeš věřit.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
------------Ghekon--------------
Jarda0
Stálý člen
13. 4. 2007   #159
-
0
-

To Ghekon: No pomalu v to věřit začínám, tak uvidíme

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Hehe :D
DeaLer+2
Hero
13. 4. 2007   #160
-
0
-

JJ .. představivost je důležitá, stejně jako schopnost uvolnit mysl (odpoutat se od myšlenek) a koncentrovat se pouze na jednu činnost (v dnešní době obtížné) - nejlepším řešením je určitě meditace

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
14. 4. 2007   #161
-
0
-

je k něčemu dobrý BrainWave Generator?? a když je, jaký zvuk si mám přehrávat při točení alobalem??

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
DeaLer+2
Hero
14. 4. 2007   #162
-
0
-

To Blujacker: jedná se prakticky o tzv. psycho-walkmen ... je to drastický způsob meditace a nedoporučuju ho, na každého má jiné účinky, může tě bolet hlava, atp.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
xp0
Věrný člen
14. 4. 2007   #163
-
0
-

když to tady tak pročítám tak nevím co si o tom myslet, jaké vysvětlení pro to mají vědci?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Není čas ztrácet čas
Ghekon0
Návštěvník
14. 4. 2007   #164
-
0
-

To xp: Skeptici to vysvětlují elektrickým či magnetickým polem, nebo tzv. okultními nevysvětlitelnými silami.
To Blujacker:BrainWave je podle mne úplně k ničemu, já se třeba líp soustředím v absolutním tichu, nejlíp někde venku, když trochu fouká. Ale znám i lidi, kterým BW pomohl.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
------------Ghekon--------------
xp0
Věrný člen
14. 4. 2007   #165
-
0
-

každopádně se to samo od sebe neroztočí, později se ukáže, že každý ty "síly" prostě jen nazývá jinak, ale přitom se jedná o jedno a totéž ať už je to způsobeno el, mag polem či něčím jiným, ale určitě má svou fyzikální podstatu

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Není čas ztrácet čas
Ghekon0
Návštěvník
14. 4. 2007   #166
-
0
-

To xp: To je jen nešvar dnešní doby, všechno si objasňovat. Já se přikláním k teorii, že každý člověk má v mozku část, která mu umožnuje ovládat tyto schopnosti, ale protože je lidstvo přestalo používat, zakrněly a každý je v sobě musím probudit sám.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
------------Ghekon--------------
DeaLer+2
Hero
14. 4. 2007   #167
-
0
-

To xp: psychokineze a další podpobné schopnosti naprosto popírají gravitaci, magnetizmus, zákony termodynamiky, atd. Nikdo neví jak to funguje, ale rozhodně za tím nestojí žádná známá nebo idetifikovatelná/měřitelná fyzikální energie ... příčinou je psychokinetická energie, která stejně jako ESP energie nemá ve světě fyziky obdoby. Ale nepopírám (i když o tom pochybuju), že může mít fyzikální základ.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
xp0
Věrný člen
14. 4. 2007   #168
-
0
-

To DeaLer: popírájí magnetimus, gravitaci...? pak musí mít vlastní vysvětlení, ne?; jsem si jist, že pro psychokinetickou energie bude nějaké fyzikální vysvětlení i když by ne hned tak později, čistě teoreticky by to mohlo mít něco společného s temnou energií/hmotou, jenž sice tvoří většinu našeho vesmíru,ale zatím nikdo neví co o přesně jde, jaké má vlastnoti atd. jediné co se ví, že stojí za zrychlováním rozpínání vesmíru

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Není čas ztrácet čas
olgo0
Věrný člen
14. 4. 2007   #169
-
0
-

pre boha kde som to? mam z vas dojem ze ste sa tu snad vsetci zblaznily. no nic vyskusame uvidime. (aj tak si myslim ze je to blbost) :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
"Boze, dopraj mi, prosim ta, petdesiat rokov prace a zabavy, a potom nahlu smrt v spanku." J. Grisham
Ghekon0
Návštěvník
14. 4. 2007   #170
-
0
-

Umí tady někdo z vás PSI koule?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
------------Ghekon--------------
DeaLer+2
Hero
14. 4. 2007   #171
-
0
-

To xp: jde o to, že se jim (gravitaci, atp.) vymykají samotné parapsychologické jevy. Znáš ten stav, kdy víš, určitě jak to nefunguje, ale zatím nevíš, jak to funguje?

To Ghekon: jj ... tok anergie v rukou se snažím stále zkvalitňovat, ale zatím jsem PSI kouli nezhmotnil, tak, abych ji mohl vidět

To olgo: vítej v kruté a téměř nepřijatelné realitě

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Ghekon0
Návštěvník
14. 4. 2007   #172
-
0
-

To DeaLer: To je přesně to, už když jsem to poprve zkoušel, tak se mi prostě prsty samy formovaly, jako by doopravdy drželi kouli.. Ale vidět ji taky nedokážu. Psi koule zkoušim teprve 2 den.
BTW: Z čeho čerpáš energii? Zěme, Měsíc, Slunce, okolí?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
------------Ghekon--------------
DeaLer+2
Hero
14. 4. 2007   #173
-
0
-

To Ghekon: nejlepším zdrojem je vesmír, takže okolí

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
14. 4. 2007   #174
-
0
-

jak k tomu psi-wheelu přikládáte ruku? Já jsem začínal tak že jsem přiloži pravou moc se mi to netočilo, ale kdyř dám obě ruce vedle psi - wheelu tak dosahuju lepších výsledků...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
DeaLer+2
Hero
14. 4. 2007   #175
-
0
-

To Blujacker: zpočátku jsou obě ruce nejlepší, později můžeš zkusit jen pravou (bude se točit proti směru hr), pak levou (ve směru hr). Až ti to půjde dobře, tak se můžeš nažit ovládat směr, tj. pravou rukou točit ve směru hr a levou proti směru hr. Občas se můžeš pokusit dát ruce úplně pryč.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Ghekon0
Návštěvník
14. 4. 2007   #176
-
0
-

Není všechno jenom psi-wheel, ten sám o sobě je docela o ničem, zkus psi kouli, to je mnohem lepší a pro začátečníka je lehčím manipulovat s energií než s hmotou. Jinak mě se osvědčilo přiložit palec k rohu, od kteráho se měl psi.wheel začít otáčet ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
------------Ghekon--------------
DeaLer+2
Hero
14. 4. 2007   #177
-
0
-

To by jeden neřek, kam se bude ubírat topic fyzika.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Ghekon0
Návštěvník
14. 4. 2007   #178
-
0
-

Já jsem navrhoval založit topic PSI a nespamovat tady :) I když ona to vlastně i tak trochu fyzika je :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
------------Ghekon--------------
to_jsem_ja0
Stálý člen
14. 4. 2007   #179
-
0
-

včera se mi podařil vykolejit vlak pouhou psychokinezí:) a to trénuju jen 2týdny...

teď vážně. co to je k***a za blbost? ste spadli z višně či co? pozor na sugesci? vždyť to je celé jen sugesce!!!zkus si namalovat na alobal černou čáru (od středu ke kraji)a schválně jsetli se to otočí i teď:D a jestli jo, tak to nahrej na video a dej to někam na net:)

dokud neuvidím, neuvěřím

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
14. 4. 2007   #180
-
0
-

To to_jsem_ja: to že tomu nevěříš, je tvoje věc, ale neříkej o ostatních, že jsou blázni (kdysi nikdo nevěřil, že je země kulatá). Pokud chceš vidět nějaký video, tak se koukni třeba sem (http://www.psipog.net/media.html) nebo na youtube, kdysi jsem taky jedno video natočil, ale to je neznámo kde a já nejsem doma, abych natočil nový.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
olgo0
Věrný člen
14. 4. 2007   #181
-
0
-

To to_jsem_ja: na stranke na ktoru sa v tomto vlakne odkazuje dokonca 2x su tri videa.

tak som to skusil asi po 20min namahy som zodnotil ze my do izby neprudi energia a ked som otvoril okno moj psichotic-wheel sa roztocil. verili by ste tomu?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
"Boze, dopraj mi, prosim ta, petdesiat rokov prace a zabavy, a potom nahlu smrt v spanku." J. Grisham
DeaLer+2
Hero
14. 4. 2007   #182
-
0
-

To olgo: chce to trpělivost ... energie je všude kolem

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
olgo0
Věrný člen
14. 4. 2007   #183
-
0
-

ale to je neznámo kde a já nejsem doma, abych natočil nový.

pochval sa aspom slovne. musim priznat ze ma to zaujalo. hlavne ma zaujima pomer vynalozeny cas/dosiahnute vysledky

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
"Boze, dopraj mi, prosim ta, petdesiat rokov prace a zabavy, a potom nahlu smrt v spanku." J. Grisham
to_jsem_ja0
Stálý člen
14. 4. 2007   #184
-
0
-

To DeaLer:sry nechtěl jsem urazit
viděl jsem a stejně tomu jaksik nemůžu uvěřit. pořád v tom hledám podvody ikdyž tuším že tam žádné nejsou. můj mozek asi není schopen něco takového přijmout:D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
14. 4. 2007   #185
-
0
-

To olgo: jak jsem už řekl ... dokážu pracovat s energií v rukou (vytvářet koule energie, cítit tok energie, atp.) a ovládat směr otáčení psi-wheelu s přiložením rukou nebo bez. Časem bych rád zkusil něco těžšího.

To to_jsem_ja: neurazil jsi mě ... to se ti nepodaří

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
olgo0
Věrný člen
14. 4. 2007   #186
-
0
-

To DeaLer: a co rozoznavanie kariet zozadu? ale hlavne by ma zaujimalo co na toto hovori fyzika?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
"Boze, dopraj mi, prosim ta, petdesiat rokov prace a zabavy, a potom nahlu smrt v spanku." J. Grisham
to_jsem_ja0
Stálý člen
14. 4. 2007   #187
-
0
-

To DeaLer:tebe ne ale třeba někoho jo...
už si to určitě někde psal ale mě se neche hledat. jak dlouho cvičíš a jak intenzivně? a zkoušel si už telepatii?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Ghekon0
Návštěvník
14. 4. 2007   #188
-
0
-

To olgo: Poznávání karet ze zadu není psychokineze.
To DeaLer: Neznáš někoho z netu kdo už viděl PSI kouli? Četl jsem o tom docela dost věcí, a hodně lidí ji už údajně vidělo, ale bylo by fajn pokecat si o tom s někým po icq.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
------------Ghekon--------------
DeaLer+2
Hero
14. 4. 2007   #189
-
0
-

To to_jsem_ja: už to bude rok a snažím se trénovat každý den 15 minut a déle. Telepatii jsem nezkoušel ... k tomu jsou zapotřebí dva.

To olgo: fyzikové to většinou nepřipouštěj a říkaj, že je to nemožný. Rozeznávání karet opravdu není PK, ale ESP - je to možné, ale teď ti s jistotou neřeknu, jestli už byl proveden nějaký uznávaný pokus.

To Ghekon: ne, tipoval bych, že NI (hledej na http://www.psipog.net) toho je schopen

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Ghekon0
Návštěvník
14. 4. 2007   #190
-
0
-

To DeaLer: Nebo možná Peebrain, píše to alespoň o sobě.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
------------Ghekon--------------
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
14. 4. 2007   #191
-
0
-

je složitější roztočit psi-wheel když nad něj dám sklenici? občas mi ulítává když víc vydechnu...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
DeaLer+2
Hero
14. 4. 2007   #192
-
0
-

To Blujacker: jistě ... zpočátku ho nedokážeš roztočit, když ho přímo nevidíš a nebo je tam nějaká pevná překážka ... psychokinetická energie se sice o takové bariéry nezastaví, ale ty se pak nedokážeš dostatečně soustředit

PS: zkus vydechovat jinam

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Ghekon0
Návštěvník
14. 4. 2007   #193
-
0
-

To DeaLer: Jak dlouho ti trvalo roztočit, nebo alespoň náhodně pohnout psiwheelem? A jak dlouho než si se naučil psi kouli?
PS: Hraje roli jestli máš wheel z papíru a nebo z alobalu?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
------------Ghekon--------------
eWeRt0
Duch
14. 4. 2007   #194
-
0
-

No ... rád bych se vyjádřil k diskusi výše. Aby člověk pochopil, proč je nesmyslné uvažovat, co je za hranicí vesmíru, musí si ujasnit vznik. Podle mě asi nezajímavější teorie je, že vesmír je bublina v časoprostoru s velmi nízkou výslednou energií a tedy velmi dlouhou životností. Proto tedy alespoň pro mě není nijak záhadné, že energetická bublina v ničem neplave.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
xp0
Věrný člen
14. 4. 2007   #195
-
0
-

tak jsem to taky zkoušel, ze začátku se to občas trochu vrtělo na místě, později se mi to několikrát podařilo i roztočit na 20s na různý strany, pro jistotu jsem to zkoušel i v různých místnostech, aby to neovlivňoval průvan, i tak si nejsem 100% jistej jestli jsem to byl já

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Není čas ztrácet čas
rastamaria
~ Anonymní uživatel
3 příspěvky
14. 4. 2007   #196
-
0
-

v celku pekne vlakno co se tyce fyziky,ne o moc lepsi co se tyce nadprirozenych jevu.Ne ze bych na ne neveril ale ty videa z www.psipog.net/media.html jsou smesne,nebo alespon na ty co jsem koukal..zmagnetizovana mince,paratko kutalejici se po stole pod poryvem vetru etc.. nejzuzovejsi mi prisly ty mandriny(odbornici prominou pokud sem to splet) ale myslim ze podle jejich tvaru jsou delane tak ze ze spodni strany je prilepen magneticky material(staci opravdu tenky) a za prsty(bo nekde v jejich blizkosti) je schovan magnet,vysledkem budiz rotace..
jinak zpet k fyzice momentalne vedle me lezi rozectena kniha Posledni zahady vedy(velmi doporucuji) od Felixe R. Patuliho jsou v ni krasne zminene jevy ktere ste zde probirali a taky bych vam doporucil knihu Tajemstvi a sila kyvadla ktera prakticky je obdobna tomuto vlaknu...z krasne popsane fyziky prechazi k vecem nadmiru neuveritelnym. Enjoy!

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
eWeRt0
Duch
14. 4. 2007   #197
-
0
-

To rastamaria: Poslední záhady vědy ... to zní hodně naivně. Neřekl bych, že to jsou poslední záhady to, co se teď řeší.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
14. 4. 2007   #198
-
0
-

To Ghekon: na to vše už jsem odpověděl (trvalo mi to 2 hodiny; psi kouli asi od den později; záleží na tom, papír je těžší a klade větší odpor)

To xp: 20s je málo ... dokážu s ním otáčet v různých směrech a různou rychlostí i více než hodinu

To eWeRt: nejsou to nadpřirozené jevy, dokáže to úplně každý. Nemůžu ti tady odpřísáhnout, že ty videa nejsou faky a chápu tvou podezřívavost (u materialisticky založený lidí je to běžné). Felix R. Paturi se na věci nedívá jako parapsycholog a nemá tedy nejmenší šanci to objasnit (nikdo neví, jak to funguje, ale už jsem řekl, že za tím nestojí žádná měřitelná nebo definovatelná fyzikální energie) - pokud chceš důvěryhodné informace, tak hledej u světově uznávaných parapsychologů, jako je např. Milan Rýzl. Ostatní sou jen pokusy, jak fyzikálně objasnit něco, co se dá jen těžko pochopit.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
14. 4. 2007   #199
-
0
-

pokoušel jsem se o psi kouli, ale nevím jestli se mi povedla. Po chvíli jsem cítil takové mravenčení na dlaních a zdálo se mi jako by se ruce odpuzovaly magnetem. Nic jsem ale neviděl. Jak to probíhá u vás? A co pak, když ji vytvoříte, je to k něčemu dobré?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
DeaLer+2
Hero
14. 4. 2007   #200
-
0
-

To Blujacker: jj ... je to podobný pocit, jako když se odpuzují magnety. Když získáš kontrolu nad energií, tak ji můžeš použí prakticky k čemukoliv.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Zdeněk Haták0
Věrný člen
14. 4. 2007   #201
-
0
-

trochu mi to připomína Pána Prstenů :) zvlášt Pyrokineze :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
(x)HTML & CSS kodér webových stránek → http://manq.name
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
14. 4. 2007   #202
-
0
-

mě teda spíš Star Wars;)
to DeaLer: když roztáčíš psi-wheel, na jakou část máš zaostřený pohled? nebo na tom nezáleží?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
Ghekon0
Návštěvník
14. 4. 2007   #203
-
0
-

Přesně ten samý pocit mám při psi kouli taky. Jen mě zajímá, jak to děláte s rukama? Já myslím na to že vytvářím kouli energie a prsty a dlaně se mi samy tvarují, jako kdyby drželi kouli.... Jen jí neumím zviditelnit :( Ale to příjde :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
------------Ghekon--------------
DeaLer+2
Hero
14. 4. 2007   #204
-
0
-

Pyrokineze je taky sranda ... jednou se mi povedlo změnit barvu plamene, ale je to dost nepříjemný, protože z toho bolej oči (od té doby jsem to nezkoušel). Já se dívám pokaždý jinam ... někdy úplně mimo, ale zkus se dívat na nějaký roh a představit si, jak ho energie vycházející z očí posunuje.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Ghekon0
Návštěvník
14. 4. 2007   #205
-
0
-

Na psipogu jsem četl, že máš prvně "splynout" s wheelem a až potom s ním zkoušet pohybovat. Je to nutné? Já ať se snažím jak se snažím, prostě toho, že bych ho cítil nemůžu dosáhnout :(

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
------------Ghekon--------------
DeaLer+2
Hero
14. 4. 2007   #206
-
0
-

To Ghekon: to chce čas, splynutí s předmětem vyžaduje vysokou koncentraci a mnohdy se mi to taky nepodaří

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Ghekon0
Návštěvník
14. 4. 2007   #207
-
0
-

To DeaLer: Už se ti povedlo hýbat s něčím težším? Tužkou, mincí a pod.?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
------------Ghekon--------------
DeaLer+2
Hero
14. 4. 2007   #208
-
0
-

To Ghekon: ne a ani se o to moc nesnažím

BTW: nevěřte stránkám http://www.psychokineze.cz/, ta jejih učebnice je k ničemu - chybně ukazuje ohýbání kovu ve skupině lidí, ono to skutečně jde, ale doma se vám to nepodaří, protože to vyžaduje velké množství energie. Pokud se zůčastníte PK party, tak se vám to s velkou pravděpodobností podaří, protože se naučíte čerpat energii z té skupiny lidí v okolí.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Ghekon0
Návštěvník
14. 4. 2007   #209
-
0
-

JJ, ty už jsem viďel. Příde mi to jako nějaká propaganda té jejich slavné učebnice, ale články nebo videa žádné :/

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
------------Ghekon--------------
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
14. 4. 2007   #210
-
0
-

a zkoušeli ste věci jako astrální cestování nebo lucidní snění?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
to_jsem_ja0
Stálý člen
14. 4. 2007   #211
-
0
-

tahle diskuze mě úplně deptá. já jsem materialistky založený člověk a tohle se vymyká mému chápání. teď se jen modlím abych se probudil a zjistil že tohle je jen sen. já jsem na tohle fórum nikdy neměl zabloudit...njn. včera byl pátek 13...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
14. 4. 2007   #212
-
0
-

To Blujacker: ne a ani nevím, jestli je existence těchto jevů prokázaná (ale nepochybuji, že je to možné)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Ghekon0
Návštěvník
14. 4. 2007   #213
-
0
-

To jsem nikdy nezkoušel, ale příjde mi to trochu "přitažené za vlasy", ale to samé jsem si myslel i o psychokinezi....

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
------------Ghekon--------------
DeaLer+2
Hero
14. 4. 2007   #214
-
0
-

To to_jsem_ja: teď je to ještě dobrý ... co až se podíváš na můj připravovanej web :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
14. 4. 2007   #215
-
0
-

DeaLer píše:#
# To to_jsem_ja: teď je to ještě dobrý ... co až se podíváš na můj připravovanej web :)


kdy už bude, nemůžu se dočkat;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
Ghekon0
Návštěvník
14. 4. 2007   #216
-
0
-

To DeaLer: Bude tam i možnost psát své vlastní články? Nebo si budš psát všechno sám.
BTW: Fakt nezaložíme samostatný topic? :D:D:D:D:D:D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
------------Ghekon--------------
DeaLer+2
Hero
14. 4. 2007   #217
-
0
-

To Blujacker: hned jak dodělám své současné projekty a doplním si informace, abych byl schopen objevy papsychologů obhájit (tzn. až přečtu nějaký knížky) - mohl bych to rozjet nejpozději v červenci.

EDIT: Možnost psaní článků nechystám ... jde mi o kvalitní web s kvalitními a prověřenými informacemi .

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
to_jsem_ja0
Stálý člen
14. 4. 2007   #218
-
0
-

To DeaLer:taky jsem na něj zvědavý

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
14. 4. 2007   #219
-
0
-

měli bysme, tohle se mi načítá celkem dlouho...
lol, pěkně sledovaný vlákno. nestihnu ani odpovědět a hned sou tady 3 další komentáře

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
to_jsem_ja0
Stálý člen
14. 4. 2007   #220
-
0
-

založtem ho někdo a pojmenujte ho fyzika2(pokračování)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
rastamaria
~ Anonymní uživatel
3 příspěvky
15. 4. 2007   #222
-
0
-

2Ewert-> fole, posledni zahady soucasne vedy je nazev nadmiru nanic, za prve nerika o nic vice, za druhe nedavalo by to smysl kdyby se to jmenovalo posledni zahady minule vedy pac proc by se tam psalo o necem na co se uz prislo a zahady vedy budouci je taky kryplovina pac jak chces psat o necem co jeste neni,blah...obhajuju tady autora pro nakeho naivku...

2dealer-> chybne reagujes pro ewerta,prispevek sem psal ja(viz hore). Dale jedna se o nadrpirozene jevy pokud je definujes jako neco co nelze popsat zadnym fyzikalnim ani matematickym modelem,s cim musis souhlasit. Jinak ten Paturi se vubec netyka vasich planych tlachu o vasi pseudoparapsychologii je tam napsano "z5 k fyzice" obet chybka no.. Jinak musite mi verit ze nejsem materialista,ze verim v jevy nepopsatelne a nadmiru zasnouci (nehulim.pozn ;))

za to ze neverim pravdivosti tech videii se na me nezlobte *porad sou pro me pravdivejsi nez vase psi koule* Vite panove mozna nez se snazit roztocit kus papiru by jste meli zkusit prefiknout nakou slecnu a zjistili by jste kde se nachazi priority,Teda pokud nemate coitus z tocici se mandariny. Vase psi koule se vam nikdy nezviditelni,a pokud ano snazte se me kontaktovat a ja vam dam svuj respekt. Proc sem si tak jisty? protoze kdyby kazdy manik dokazal zviditelnovat energy blasty svet by byl o moc kouzelnejsi..ale neni. Dale verim ze kazde telo ma svou energii a pracuje s ni dle uvazeni tela ve spojeni s mysli,ale jestli myslite ze jste kuuulovi pac mate fakt vychytanou PSI kouli tak u vetsiny sveta asi neobstojite...ale mozna obsotjite na jednom foru kde o tom muzete tlachat jak na xchatu pro par starych zenckych. ENJOY!

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
15. 4. 2007   #223
-
0
-

To rastamaria: sorry, kliknul jsem vedle. Nemusím a ani nemůžu souhlasit ... copak přirozené je totéž jako popsatelné nějakým fyzikalním nebo matematickým modelem. Já tedy slovo přirozené chápu jako něco, co je člověku vlastní a má od narození schopnost to využívat. Právě proto říkám, že pan Paturi není v tomto ohledu důvěryhodný zdroj.

Beru to jako výzvu. Každý je toho schopen, ale svět je naneštěstí plný lidí jako ty - těch co dělaj z ostatních blbečky jen proto, že jsou sami ovce a nechtěj/nemůžou se pouštět do ničeho nového/zajímavého, čemu se dá jen těžko věřit. Proč to sem vlastně píšeš, vždyť to ani není tvůj názor?

Nejde o slávu nebo o možnost obstát s tímto před světem.

PS: nechci tě nijak urazit, ale asi je to na tebe moc

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
rastamaria
~ Anonymní uživatel
3 příspěvky
16. 4. 2007   #224
-
0
-

hh tady cititm napeti ve vzduchu, az se mi klepe lcd(ze by vase psi vlny?)

A tak znovu opakuji ze pana Paturiho jsem nezminil v souvislosti... s vasi "prirozenym prirozenem"...ano ono v postate autosugesce je zcela prirozeny jev,vime? ...(zde doporucuji precist starsi knihu Zahady dusevniho zivota) Nemam touhu z nekoho delat blbce,blb ze sebe dela vola sam. Pred rokem jsem se ve svych uctyhodnych(3x) letech vrhnul na basket a pred mesicem jsem zacal navstevovat kurzy latinsko-americkych tancu s neznamou divkou..ne nejsem zadna ovecka.. Popravde cekal jsem ze kdyz vam budu odporovat dockam se nazoru ze jsem ve sve podstate ubozejsi protoze nedokazu neco,co vy "!dokazete!" a tudiz vy jste lepsi nez ja(dotek absurdna?)Myslim ze by bylo moudre kdybych tuto debatu opustil. Jak rika klasik"hadka s volem se neda vyhrat,nejdriv vas stahne na svoji uroven a potom ubije zkusenostmi" ENDZOJ&RUN_OUT!

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
16. 4. 2007   #225
-
0
-

To rastamaria: ano, nejlepší bude, když diskusi na toto téma ukončíme, protože jsi mě vůbec nepochopil (vůbec tím nechci říct, že jsi ubohej nebo že nemáš právo na názor) ... odporovat můžeš, ale zkus při tom použít rozum, nemá smysl se hádat. Proč tu píšeš, že to nedokážeš - to není pravda, ty jen nechceš a nevěříš, že je to možný.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Ghekon0
Návštěvník
16. 4. 2007   #226
-
0
-

To rastamaria: To že jsi sám omezený na materiální svět a na své "hmatatelné jistoty" je sice tvoje věc a člověk má právo na svůj vlastní názor, ale jak už zde psal DeaLer, kdyby nebyla většina lidí na světě jako ty, kdo ví jak by to bylo se psi-schopnostmi.
BTW:

kazdy manik dokazal zviditelnovat energy blasty svet by byl o moc kouzelnejsi

Zatím nebyl zaznamenán případ, kdyby psi-kouli viděl i někdo jiné než ten, kdo jí stvořil ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
------------Ghekon--------------
sa54d
~ Anonymní uživatel
30 příspěvků
26. 4. 2007   #227
-
0
-

tak si napr. vytvor psi-ctverec a mozna ho uvidis.
BTW: zaujimava diskusia.neviem co si mam o celom tomto svete mysliet.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jakub0
Věrný člen
1. 6. 2007   #228
-
0
-

Mě tak napadá ... existuje vůbec přítomnost ? A i kdyby ano tak musí být nekonečně krátká ne ?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
Smokie0
Expert
1. 6. 2007   #229
-
0
-

Jacob píše:#
# Mě tak napadá ... existuje vůbec přítomnost ? A i kdyby ano tak musí být nekonečně krátká ne ?

Presne tak. Nie je ju mozne oznacit ziadnou jednotkou casu...:)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jakub0
Věrný člen
1. 6. 2007   #230
-
0
-

Já bych dělil vše co se stane na čas budoucí a minulý přítomnost je tak malá že se nedá používat. To bude ale spíše jen z hlediska fyziky nebo matiky.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
Jonyzz0
Návštěvník
2. 6. 2007   #231
-
0
-

Lol... když tedy neexistuje přítomnost, tak to znamená, že všichni žijeme v brzké budoucnosti, která se potom ale okamžitě stává minulostí.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Bednařík0
Super člen
3. 6. 2007   #232
-
0
-

Problém přítomnosti je ten, že nevíme, jestli máme "teď" všichni zaráz. Minimálně je tam odchylka v rychlosti jakou zpracovává podněty mozek každého z nás. A klidně to může být i tak, že to, co je pro mě "teď" někdo prožil třeba už před minutou a někdo jiný prožije třeba až za pět minut. Ale to asi nikdo nezjistí :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Python + Django + PostgeSQL = spokojený vývojář :-)
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 3 hosté

Podobná vlákna

Fyzika — založil Jacob

Fyzika - zrazky — založil entity

Fyzika vs. parapsychologie — založil DeaLer

Fyzika - priklad — založil dim

Knihy matematika/fyzika — založil ITLover

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý