Progr. na gymplu – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Progr. na gymplu – Offtopic – Fórum – Programujte.comProgr. na gymplu – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

to_jsem_ja0
Stálý člen
24. 3. 2007   #1
-
0
-

teď jsem ve druháku a mám si vybírat na příští rok semináře. chtěl jsem si vzít programování, ale včera v hospodě jsem se od kámoše dozvěděl že tam píšou písemky z cyklů, a podmínek na papíře. co mě docela šokovalo...
btw: píšu to sem jen tak, bo to nemám komu říct:P

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Roman
~ Anonymní uživatel
134 příspěvků
24. 3. 2007   #2
-
0
-

No je to pravda, písemky u nás (gympl zlín lesní čtvrť) jsou papírové testy, kde máš třeba vypsat jednotlivé konstrukce. pokud už dlouho programuješ, budeš strašně vepředu, ale určitým způsobem si uspořádáš vědomosti, naučíš se nějaké algoritmy, které třeba neznáš (třídění, gaussova eliminační metoda, funkce jako řady, atd...). no a je to lepší než ekonomie : ) ale tady ty písemky snad i smysl mají, vypsat if nebo while konstrukci prostě programátor dokázat musí, i když mu nebude pomáhat prostředí editoru... a je to i docela zábava, a navíc vítaný maturitní předmět...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Michal Zima0
Super člen
24. 3. 2007   #3
-
0
-

No, u nás je zase problém, že se náš seminář zaměřuje na programování v Delphi, což je jeden z mých neoblíbených programovacích prostředí/jazyků (paskal). Jinak bych do něj šel, ale tohle mě naprosto odradilo, abych se musel učit něco, co nechci - stačí, že to musím dělat v normálních hodinách. :-D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Mandriva Linux 2007.1, KDE 3.5, Opera 9.22, vim 7.0...
olgo0
Věrný člen
24. 3. 2007   #4
-
0
-

no u nas sa na informatike nerobi zhola nic. na seminari nejake to programovanie v packale. keby sa chcel niekto naucit programovat na nasom gymli ma bohovsku smolu. sam profesom vie zaklad paskalu a html (asi iba <p> <a> a <h1>, skratka koder jak hovado). tak tu moc neplacte u nas sa clovek nenauci vobec nic (hromadnu korespondenciu, a radenie tabuliek a ostatne operacie s ms office nepocitam)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
"Boze, dopraj mi, prosim ta, petdesiat rokov prace a zabavy, a potom nahlu smrt v spanku." J. Grisham
Alan0
Věrný člen
24. 3. 2007   #5
-
0
-

no jak sem tu psal už hodněkrát, u nás je to stejný asi jako u Olgo(a). Profesor největší lama, která si myslí že je the best, a umí ovládat jenom MS Office a nikdo jinej ho neumí ovládat.. Každou hodinu se s ním musím hádat, a ten ču*ák mě prostě na tom netu nenechá :(

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
PSP user|Web developer|C4D user||Maya Lamer|Photoshop User|Guitar player
Zdeněk Haták0
Věrný člen
25. 3. 2007   #6
-
0
-

tak to náš učitel je jak koukám asi vyjímka, celkem válí...
umí html, css, php a mysql na celkem slušný urovni, jinak je celkem dobrý v sítích.
a samozřejmě MS Office atd nepočítám, to je snad samozřejmost, když chce učit IVT..
Není to žádnej z těch namachrovanejch debilů, fakt ne.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
(x)HTML & CSS kodér webových stránek → http://manq.name
Alan0
Věrný člen
25. 3. 2007   #7
-
0
-

to Manq> tak to ti chlape závidím, change? :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
PSP user|Web developer|C4D user||Maya Lamer|Photoshop User|Guitar player
Zdeněk Haták0
Věrný člen
25. 3. 2007   #8
-
0
-

nedáááám :)
hoši, hlavně nezávidte a nepokoušejte na něj spáchát atentát. :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
(x)HTML & CSS kodér webových stránek → http://manq.name
Peter D.0
Expert
25. 3. 2007   #9
-
0
-

na priemyslovke nas učia jazyku C už rok a nikto (okrem mňa samozrejme) nevie pracovať s cyklami. Nj proste niektore predmety su len do počtu.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Program nemusi fungovat rychle, staci ze funguje dostatecne rychle.
midin
~ Anonymní uživatel
320 příspěvků
25. 3. 2007   #10
-
0
-

To Manq: Naší pani sorku taky musím pochválit. Html/css/php/javascript. Kéž by to všechno nečetla :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Tax0
Super člen
25. 3. 2007   #11
-
0
-

To to_jsem_ja: Nevidím na tom nic neobvyklého. Jestli to s programováním myslíš vážně musíš se naučit taky uvažovat a číst kody. Tz. když třeba dostaneš nějaký kod tak alespoň rámcově by js měl být shopen říct co to dělá. ano samozřejmě můžeš to naťukat do komplu a spustit ale co když tam někde bude chyba ? ;) A jdenak když bys měl kilometry kodu dělej totakhle pořád ;)

No u nás s odborností profesorů problém nemáme akorát to tempo jakým to probíráme je slimáčí. No, aspoň z něčeho kromě praxe mám jedničku :D :D :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Carpe diem. (Horatius)
Jak se liší Windows a Tamagoči? Windows chcípnou, i když se o ně staráte.
Viete ako spoznáte závislosť na internete? Keď narazíte autom do zvodidiel, a prvé čo hľadáte je back.Vsetci mi hovoria, ze meno kocura sa ako heslo pre roota nehodi. :-( Ale ked ja som si tak privykol na mojho qzb!7kw_2et !
olgo0
Věrný člen
26. 3. 2007   #12
-
0
-

No u nás s odborností profesorů problém nemáme...


to ani my mino informatyky (teda aspom myslim inde to nemozem overit :) a to ze sa na nektore predmety kasle je sveta pravda a to ze je to (uplne nelogicky) informatika je velmy smutne (ze by som bol zaujaty? :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
"Boze, dopraj mi, prosim ta, petdesiat rokov prace a zabavy, a potom nahlu smrt v spanku." J. Grisham
Jakub Jurových0
Stálý člen
26. 3. 2007   #13
-
0
-

Tento rok som, nastastie, dostal lepsieho ucitela informatiky ako minuly. Ten stary ma pochvalil, ked som dobrovolne vytvoril stranku s modrym pozadim a jednym obrazkom. A tento novy - html, css, c++, delphi, php.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Kto sa smeje naposledy, ten má dlhé vedenie.
Radoslav Pala0
Super člen
26. 3. 2007   #14
-
0
-

To Jakub: my ani informatiku nemame :-D(som v Kvarte). mame ju mat na budci a jediny rok :-\ ....

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
hellx
~ Anonymní uživatel
2 příspěvky
27. 3. 2007   #15
-
0
-

Pánové - profesionální programování není o tom, že mě někdo všechno naučí - to programátor musí sám. Vykašlete se na profesory a stahněte si NetBeans nebo C# Express od MS a jestli chcete něco dělat, tak můžete - na netu toho je mraky, jak něco napsat, tak šup, ať mám koho zaměstnat.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Radoslav Pala0
Super člen
27. 3. 2007   #16
-
0
-

To hellx: ja by som aj siel k tebe ;-) , lenze mam len 14 :-\.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
TOBEL
~ Anonymní uživatel
65 příspěvků
27. 3. 2007   #17
-
0
-

Hej, nechodite nekdo na gymnazium Arabska? Jaka je tam informatika a jakej programovaci jazyk tam ucej. Ja se tam letos hlasim do oboru programovani.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
to_jsem_ja0
Stálý člen
27. 3. 2007   #18
-
0
-

To Tax:mě je jasné že se ve škole nic nenaučím a vím že se musím učit doma:P ale stejně mě zaskočilo, že ta úrověň je až tak malá...
To hellx:počkej pár let a budu se hlásit:)
To TOBEL:nebylo by nejlepší se tam zeptat?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
olgo0
Věrný člen
27. 3. 2007   #19
-
0
-

To hellx: to mi je jasne. ale je naozaj paradoxne za, skola != vzdelanie. keby dali cloveku aspom pokoj neh sa to moze nauci sam . . .

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
"Boze, dopraj mi, prosim ta, petdesiat rokov prace a zabavy, a potom nahlu smrt v spanku." J. Grisham
retriwr0
Stálý člen
28. 3. 2007   #20
-
0
-

Máte všichni pravdu, že programovat se člověk musí naučit sám a hlavně musí chtít.

Troufám si tvrdit, že v našem ročníku si to dávají včetně mě tak 3-4 lidi (a seminář jich má cca 30) a o všech vím, že programovat uměli už předtím (třeba aspoň v jiném jazyce). Stejně ale když už to mám ve škole, tak si uceluju znalosti.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
You gotta do what you gotta do
28. 3. 2007   #21
-
0
-

Kdyby jen ty zamestnavatele nechteli nejruznejsi diplomy a maturity, tak za rok vypadnu ze skoly, abych se mohl taky konecne ucit :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
28. 3. 2007   #22
-
0
-

U nás ve třídě jsou tak 3 lidi, co se opravdu zajímaj o IT. Možná dokonce 4 - programátor (já), grafik/webdesigner (L. Chadraba), grafik (www.jvtdesign.net) a snad grafička (pomalu se zajímá o photoshop).

Nechodím na gympl, s programováním se tam pravděpodobně nesetkám (kromě HTML a CSS). V některých méně informatických oborech jsou základy programování v packalu a vb (to je úroveň).

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Peter D.0
Expert
29. 3. 2007   #23
-
0
-

programování v packalu


to bolo schvalne ? :D
u nas sa zaujimaju o counter strike, na programatorske sutaze velmi nema kto chodit z celej našej školy.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Program nemusi fungovat rychle, staci ze funguje dostatecne rychle.
Martin Šimko
~ Redaktor
0
Grafoman
29. 3. 2007   #24
-
0
-

u nás na všeobecném gymnáziu, se v hodinách učíme HTML, CSS a databáze ale tak p-o-m-a-l-u, že to co zvládneme za celé pololetí by se dalo naučit doma za týden... tenhle rok probíhá i kroužek PHP a MySQL ale že by se u nás člověk naučil programovat to bohužel ne :(

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Programujte.com redaktor
Sleduj mě na @MartinSimko
29. 3. 2007   #25
-
0
-

Mautinek píše:#
# u nás na všeobecném gymnáziu, se v hodinách učíme HTML, CSS a databáze ale tak p-o-m-a-l-u, že to co zvládneme za celé pololetí by se dalo naučit doma za týden... tenhle rok probíhá i kroužek PHP a MySQL ale že by se u nás člověk naučil programovat to bohužel ne :(


Co vas ucej na html a css?? Vzdyt to se naucis za tri hodiny...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
29. 3. 2007   #26
-
0
-

To mephi: no jistě - nejsem jedinej, kdo to tak píše

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
olgo0
Věrný člen
29. 3. 2007   #27
-
0
-

to unas na skole programujeme asi traja.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
"Boze, dopraj mi, prosim ta, petdesiat rokov prace a zabavy, a potom nahlu smrt v spanku." J. Grisham
Tax0
Super člen
29. 3. 2007   #28
-
0
-

To hellx: No na zaměstnání si (doufám) ještě nějaký ten pátek počkám ale. Snáním na 14 dní brigádu na povinnou praxi tak bych klidně šel ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Carpe diem. (Horatius)
Jak se liší Windows a Tamagoči? Windows chcípnou, i když se o ně staráte.
Viete ako spoznáte závislosť na internete? Keď narazíte autom do zvodidiel, a prvé čo hľadáte je back.Vsetci mi hovoria, ze meno kocura sa ako heslo pre roota nehodi. :-( Ale ked ja som si tak privykol na mojho qzb!7kw_2et !
Peter D.0
Expert
31. 3. 2007   #29
-
0
-

Tax píše:#
# To hellx: No na zaměstnání si (doufám) ještě nějaký ten pátek počkám ale. Snáním na 14 dní brigádu na povinnou praxi tak bych klidně šel ;)


aj ja potrebujem 2-tyzdennu brigadu, ale robit sa mi nechce :D
kua kto prišiel s tym blbým nápadom, že povinná brigáda.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Program nemusi fungovat rychle, staci ze funguje dostatecne rychle.
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 7 hostů

Podobná vlákna

Z gymplu na VŠ IT — založil David

Hledáme nadšeného PHP vývojáře — založil skoumal_prace

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý