Kubuntu – OS - GNU / Linux – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Kubuntu – OS - GNU / Linux – Fórum – Programujte.comKubuntu – OS - GNU / Linux – Fórum – Programujte.com

 

5555
~ Anonymní uživatel
2 příspěvky
27. 3. 2007   #1
-
0
-

Normalne este som nemal skusenosti s Linuxom tak som si stiahol na skusku distro kubuntu 6.10 ci jak to je
:-)
Nainstaloval som si ho a heslo som si tiez nastzavil aj login ale teraz sa stym nevjem prihlasit :-)
Mate nejaky napad ako to heslo zmenit ??:???
Dalej dost dlho mi trva pokial sa mi to nacita na prihlasovaciu obrazovku kde musim zadat login a heslo ?
Je to normalne ? alebo jedina moznost je format disku a nasledna reinstalacia ?
Dakujem za pripadnu pomoc ,,,,

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jakub Jurových0
Stálý člen
27. 3. 2007   #2
-
0
-

Skus sa prihlasit ako root... Linux sa vo všeobecnosti načítava dlhšie ako Windows, ale zase ak je to príliš dlho, tak ak sa ti dá, stlač pri načítavaní Esc a pozri čo sa načítava príliš dlho alebo sa nenačíta.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Kto sa smeje naposledy, ten má dlhé vedenie.
olgo0
Věrný člen
27. 3. 2007   #3
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
"Boze, dopraj mi, prosim ta, petdesiat rokov prace a zabavy, a potom nahlu smrt v spanku." J. Grisham
5555
~ Anonymní uživatel
2 příspěvky
27. 3. 2007   #4
-
0
-

ok dik setkym za pomoc, ako root som sa nedokazal prihlasit , nacita sa to cca 3 minuty co je podla mna na Linuxoveho zaciatocnika velmi vela :-)
Zajtra to sformatujem a nainstalujem znova bez hesla ... Potom si neskor to heslo nastavim ...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Michal Zima0
Super člen
27. 3. 2007   #5
-
0
-

Jakub píše:#
# Skus sa prihlasit ako root... Linux sa vo všeobecnosti načítava dlhšie ako Windows


Omyl! To šíleně dlouhé načítání je jenom u Ubuntu a jeho klonů (všeobecně, možná jsou i výjimky...), ale já mám svůj GNU/Linux použitelný již za nějakou minutu (a ani tolik možná ne..), takže bych neházel všechna distra do jednoho pytle...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Mandriva Linux 2007.1, KDE 3.5, Opera 9.22, vim 7.0...
Jakub Jurových0
Stálý člen
28. 3. 2007   #6
-
0
-

To xHire: Samozrejme, každá distribúcia je iná. Tým všeobecne som myslel hlavne distrá mandriva a ubuntu. Však sú najpužívanejšie.. Alebo sa mýlim? (Servery nerátam)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Kto sa smeje naposledy, ten má dlhé vedenie.
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 5 hostů

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý