Zjištění aktuálního HW na počítači pouze s DOSem? – Příkazový řádek – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Zjištění aktuálního HW na počítači pouze s DOSem? – Příkazový řádek – Fórum – Programujte.comZjištění aktuálního HW na počítači pouze s DOSem? – Příkazový řádek – Fórum – Programujte.com

 

vojtano_k0
Návštěvník
28. 3. 2007   #1
-
0
-

Zdravím,
mám dotaz. V práci potřebuji zjistit HW konfiguraci PC na kterém je nainstalován pouze DOS (ver. si přesně nepamatuju, mohu doplnit později), ale nevím jak. DOvnitř se podívat nemohu, celý komplet je zaplombovaný, ještě v záruce. Nejedná se o klasický PC, ale pokladnu. S odavatelem jsem také mluvil, ale jelikož to bylo před více než rokem a byly odebírány hromadně, konfiguraci jednotlivých pokladen jsem nenašel. Tak se obracím na Vás, s prosbou o pomoc :-) Dá se teda nějak zjistit (pomocí příkazu) co má PC za vnitřnosti??

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
"Jen dvě věci jsou nekonečné. Vesmr a lidská hloupost. Ale tím prvním si nejsem jistý." - Einstein
vojtano_k0
Návštěvník
28. 3. 2007   #2
-
0
-

Takže, po pátrání na stránkách Micro$oftu (ikdyž sem to dělal nerad(mám nějakou blíže nespecifikovatelnou averzi vůči M$)) jsem narazil na toto: systeminfo (<a href="http://www.microsoft.com/technet/prodtechnol/windowsserver2003/cs/library/ServerHelp/552ed70a-208d-48c4-8da8-2e27b530eac7.mspx?mfr=true">odkaz</a>) Vyskytl se ale jiný problém - půjde tento příkaz spustit i na starší verzi DOSu?? Vyzkoušet to budu mít možnost až za pár dní, takže pokud má někdo nějaké zkušenosti, rád se poučím. Díky předem Vojtěch

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
"Jen dvě věci jsou nekonečné. Vesmr a lidská hloupost. Ale tím prvním si nejsem jistý." - Einstein
Radoslav Pala0
Super člen
28. 3. 2007   #3
-
0
-

a to aj pokladny su "mini-PC" ? maju procesor, ram, etc. ?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
martan840
Duch
28. 3. 2007   #4
-
0
-

to vojtano_k:
Jsi si jistý, že je to opravdu systém MS-DOS, co tam je? Protože systém MS-DOS !není! COMMAND PROMPT neboli "příkazový řádek" známý ze všech verzích WINDOWS 9x-XP. Systém ms-dos jsem měl naposled zprovozněn na muzejním kousku 486 zhruba před rokem a jsem si jistý,že tam standartně žádný nástroj na diagnostiku hardware není. (U příkazové řádky ve winech je právě ten systeminfo !i když to není tak přesné, je to program((aplikace)) v adresáři windows\system32!
PS.: msdos znám hodně moc dobře!! ne jen ze vzpomínek těch starších :))

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
vojtano_k0
Návštěvník
29. 3. 2007   #5
-
0
-

no, je možné že to není ms-dos, nějak blíže jsem to nezkoumal. Tento problém jsem však už vyřešil tím, že jsem při startu onoho zařízení stopl najíždění (klavesou pause) a koukl na obrazovku :-) Ale díky moc za pomoc..

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
"Jen dvě věci jsou nekonečné. Vesmr a lidská hloupost. Ale tím prvním si nejsem jistý." - Einstein
Shai0
Stálý člen
31. 3. 2007   #6
-
0
-

co help?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
www.openservis.cz - Prestashop servis!
Laaca
~ Anonymní uživatel
225 příspěvků
31. 3. 2007   #7
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý