SuDoKu - vygenerování, jak na to ? – Visual Basic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

SuDoKu -  vygenerování, jak na to ? – Visual Basic – Fórum – Programujte.comSuDoKu - vygenerování, jak na to ? – Visual Basic – Fórum – Programujte.com

 

NeoGenet1c
~ Anonymní uživatel
2 příspěvky
5. 4. 2007   #1
-
0
-

Dobrý den,

V 3. ročníku na gymnáziu jsme tento rok jako pokusný ročník dostali vypracovat tzv. "ročníkovou práci", která má být podobnou odvozeninou práce vysokoškoláků v jejich 3. a 5. roku studia. Práce může být cokoliv nás zajímá, ale musí to být něco, co nikdo nemá a hlavně něco originálního. Mě napadlo zkombinovat matiku a informatiku, jelikož chci v budoucnu programovat (problém je, že se na gymplu nic takového neučí, -> ale i to byl záměr naší školy - aby nám to něco přineslo).

Jediná nevýhoda je ta, že pokud ta práce nebude odevzdána do konce dubna 2007, neprojdu ročníkem (nebudu klasifikován).

VB jsem skoro nikdy neviděl, ale hrabu se v něm poslední 2 měsíce co to jde, takže znám všechny základy jako smyčky, podmínky, funkce a další - problém je, že najet okamžitě na takhle těžký úkol není lehké - ještě neumím v jazyku "přemýšlet" (Protože jsem zatím kromě XHTML, CSS nikdy nezkusil žádný jiný jazyk). Je to tak trochu zkouška ohněm, pro mě možná sebevražda, nevím. Je ale kravina vzít si něco z psychologie a obšlahnout to z netu, to se raději poradím s vámi a tím se to i naučím : ) ne ?

a teď k PROBLÉMU : Potřebuji do dvourozměrného pole (8,8), které má být mřížkou SuDoKu (9x9) čísla tak, aby byla náhodná a odpovídala základnímu principu SuDoKu. TO je pro mě ale velký problém. Dokážu pomocí smyček a tak 30ti řádků (což mi příjde moc) vygenerovat náhodná čísla od 1-9 pro všechny řádky nebo sloupce (případně by to šlo asi i pro všechny 3x3 čtverce). Problém je v tom, že pokud generuji řádky, koliduje to se sloupci a 3x3 buňkami a já nevím jak generovat tak, aby všechno sedělo. Napřemýšlel jsem nad tím tolik hodin, ale nenapadlo mě "jak" efektivně :((

Byl bych vám moc vděčný, kdybyste mi aspoň trošičku pomohli, navedli mě na správnou cestu popř. řekli jak "zhruba" by to šlo :)) Děkuji za odpovědi

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
5. 4. 2007   #2
-
0
-

Neporadím ti přímo, ale zkus hledat nějaké ukázkové projekty na server www.codeproject.com - třeba tě tam něco inspiruje.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Dušan Matoušek0
Návštěvník
5. 4. 2007   #3
-
0
-

http://www.sudokutoday.com/sudoku-algorithm.html

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
1 nebo 0 toť otázka
Dušan Matoušek0
Návštěvník
5. 4. 2007   #4
-
0
-

a zdroják

http://forums.whirlpool.net.au/forum-replies-archive.cfm/351170.html

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
1 nebo 0 toť otázka
NeoGenet1c
~ Anonymní uživatel
2 příspěvky
5. 4. 2007   #5
-
0
-

Thx.. sice to dělám ve VB 6.0, ale snad mi to nějak pomůže : ) kdyžtak, ještě napíšu

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Malý
~ Redaktor
0
Grafoman
5. 4. 2007   #6
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Malý | web: www.malyphoto.cz, @malyphoto
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý