Cracker & Hacker – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Cracker & Hacker – Offtopic – Fórum – Programujte.comCracker & Hacker – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
18. 4. 2007   #1
-
0
-

Dneska jsem se dostal do sporu s učitelem angličtiny.
Jaky je rozdíl mezi slovem hacker a cracker? nebo jsou to synonyma?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
Smokie0
Expert
Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Smokie0
Expert
Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
18. 4. 2007   #4
-
0
-

jsem předložil asi 50 různých linků na obhajobu mého názoru včetně těch wikipédii.
Citjuji profesora:



=) hacker a cracker jsou synonyma, v obou pripadech jde o nabourani se do systemu za ucelem ziskani informaci nebo poskozeni programu

ale já jsem přesvědčenej že mezi nima je rozdíl.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
Smokie0
Expert
18. 4. 2007   #5
-
0
-

Blujacker píše:#
# jsem předložil asi 50 různých linků na obhajobu mého názoru včetně těch wikipédii. #
#Citjuji profesora:#
#

#
#=) hacker a cracker jsou synonyma, v obou pripadech jde o nabourani se do systemu za ucelem ziskani informaci nebo poskozeni programu#
#
#
#ale já jsem přesvědčenej že mezi nima je rozdíl.

Tak toto je cracker, nie hacker

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
18. 4. 2007   #6
-
0
-

to jsem se mu snažil vysvětlit přs hodinu, ale nic...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
Samuel Lehotský0
Stálý člen
18. 4. 2007   #7
-
0
-

niesom si istý, ale neni to tak, že cracker sa snaží vedome upraviť program, čo je ilegálne, čiže napríklad odstrániť z hier ochranu proti kopírovaniu; a hacker je človek, čo nabúrava operačné systémy/internetové servery a to buď pre svoje dôvody, čo je ilegálne alebo to môže mať ako zamestnanie, že vyhľadáva diery v ochrane.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dustm@n -Junks are my life
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
18. 4. 2007   #8
-
0
-

jj, přesně tak. hacker se nabouráva do systému za účelem toho aby zjistil že to dokáže. Cracker to dělá proto aby kradl a škodil

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
Smokie0
Expert
18. 4. 2007   #9
-
0
-

A co cierni a bieli hackeri?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
geon0
Grafoman
18. 4. 2007   #10
-
0
-

Vinou novinářského zjednodušování a určité skvělé marketingové politiky se tyto termíny dostaly skutečně na stejnou úroveň. Původní význam je ale skutečně takový, jak píšeš. http://www.zvon.org/ZvonHTML/Translations/hacker/front_cs.html

Lidé jsou různé, názory to kopírují. Na stejnou věc dva a více názory. Třeba někdo je schopen dokázat, že je lepší stromy kácet než sázet. http://osel.cz/index.php?clanek=2587 Záleží pak na tvém rozumu a citu, k čemu se přikloníš a přidáš.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
geon. volume doprava.
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
18. 4. 2007   #11
-
0
-

geon píše:#
# Vinou novinářského zjednodušování a určité skvělé marketingové politiky se tyto termíny dostaly skutečně na stejnou úroveň. Původní význam je ale skutečně takový, jak píšeš. http://www.zvon.org/ZvonHTML/Translations/hacker/front_cs.html


tenhle odkaz jsem taky postkytnul a dostal jsem odpověd:


ten posledni odkaz je jeste nepresnejsi (viz. hackeri neco vytvareji =) to jsou lide, kteri omylaji neco, co si precetli nekde na webu a vydavaji to za vlastni nazor =)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
sn3d0
Věrný člen
18. 4. 2007   #12
-
0
-

Myslim ze presny vyznam a vyklad tychto slov ostane subjektivnou vecou a nieje potrebne sa nim zatazovat.Aj tak to nikto nevyriesi.Je to vec nazoru jednotlivcov. Uz ani boh nevie kto je hacker a kto cracker. Heh je v tom taky bordel ze sa radsej zaviedol pojem GEEK ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
shutdown -h now
Pinkava Pavel0
Stálý člen
18. 4. 2007   #13
-
0
-

geon má pravdu, medializace udělala své, nehledě na ty názory ostatních. Lidé mají ve zvyku (pokud nemají vlastní názor a nedrží se ho zuby nehty) přijímat jiné názory a modifikovat je s těmi, které slyšeli zase od někoho jiného. Mám ve svém okolí dokonce takové kamarády, kteří si myslí, že pobrali moudrost světa, přitom nic nedokázaly a myslí si, že jenom jejich názory jsou ty správné, ale hádat se o tom s nimi nemá cenu, takže je lepší myslet si své a nijak jim to nevyvracet.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Něco tak nepatrného, jako je mávnutí motýlích křídel, může způsobit uragán, který zasáhne celý svět. -- teorie chaosu --
Tocimanko0
Grafoman
19. 4. 2007   #14
-
0
-

samo píše:#
# niesom si istý, ale neni to tak, že cracker sa snaží vedome upraviť program, čo je ilegálne, čiže napríklad odstrániť z hier ochranu proti kopírovaniu; a hacker je človek, čo nabúrava operačné systémy/internetové servery a to buď pre svoje dôvody, čo je ilegálne alebo to môže mať ako zamestnanie, že vyhľadáva diery v ochrane.



Ja si myslim, ze Samo ma pravdu... Hacker by mal byt v vseobecnosti niekto, kto hlada slabiny napr. webovych serverov a snazi sa odtial vytiahnut napr. hesla, udaje z databaz alebo sa proste len bavi, ked nejak uskodi serveru alebo sa snazi ziskat pristup k inemu PC, ktory je napojeny na World Wide Web (WWW) ;-). Lamer je clovek, ktory sa strasne chce stat hackerom a niekedy len otravuje skutocnych hackerov, aby ho naucili tomuto umeniu :-DD
Zato cracker (crack=prelomenie) je vo vseobecnosti ponimany ako clovek, ktory sa snazi prelomit ochranu napr. programu (aspon v mojom sirokom okoli sa to tak berie). Aj upravene exe subory hier sa volaju cracky.. Ktovie preco :-) Ale na internete je v tom uz fakt bordel...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Pinkava Pavel0
Stálý člen
19. 4. 2007   #15
-
0
-

Tocimanko: no svým způsobem pravdu má, ale kdo stojí za vznikem internetu, vznik samotného Linuxu apod., ........hackeři. A Smokie měl taky svým způsobem pravdu. White hat hackeři hledají chyby v systémech, na serverch apod., ale nezneužívají je, naopak Black Hat hacker toho zneužije velmi rád.

Ovšem doba se mění den po dni a dnes už se tyto významy velice rapidně změnily. Ale četl jsem všelicos o této problematice a ve většině těch článků byl cracker ten, kdo využívá nástroje hackerů k vlastnímu prospěchu s účelem škodit. Je to např. z toho linku od blujackera.

Existuje ještě jiná skupina lidí, kteří si hlasitě říkají hackeři, ale hackery nejsou. Jsou to lidé (převážně adolescentní muži), které vzrušuje nabourávání do počítačů a telefonního systému . Skuteční hackeři říkají takovým lidem `crackeři' a nechtějí s nimi mít nic společného. Opravdoví hackeři považují většinou crackery za líné, nezodpovědné a nepříliš bystré a namítají, že schopnost nabourat ochranný systém nedělá z člověka hackera víc než schopnost ukrást auto dělá z člověka automechanika.



Docela s tím souhlasím.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Něco tak nepatrného, jako je mávnutí motýlích křídel, může způsobit uragán, který zasáhne celý svět. -- teorie chaosu --
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 31 hostů

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý