Problém s přístupovými právy – .NET – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Problém s přístupovými právy – .NET – Fórum – Programujte.comProblém s přístupovými právy – .NET – Fórum – Programujte.com

 

froo+
~ Anonymní uživatel
23 příspěvků
22. 4. 2007   #1
-
0
-

Chci se zeptat zda by mi někdo mohl poradit s mým problémem, které spočívá v následující věci... Napsal jsem jednoduchý guestbook v ASP.NET využívající XML k ukládání dat(příspěvků) a XSL na převod XML do HTML. Ve visual studiu 2005 běží vše v naprostém pořádku(ukládání i zpětná konverze) ale po uploadu na freehosting(qsh.cz,aspweb.cz na obou se vyskytla totožná chyba) se při pokusu o uložení příspěvku vyskytne chyba, že přístup k XML souboru nebyl povolen a já nevím jak ho povolit, či zda není chyba u mě ale na straně serveru. Zde je ještě prinscreen dané chyby...
http://img16.imagevenue.com/img.php?image=59868_chybove_hlaseni_122_802lo.JPG
Děkuji za jakoukoli pomoc

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
22. 4. 2007   #2
-
0
-

Ano, to je věc serveru ... nemáš práva k zápisu.

Můžeš si je zařídit v administraci:
- na aspweb.cz se podívej na Nástroje > Nastavení práv
- na qsh.cz se podívej do editace freehostingu, tam najdeš sekci "Reset Permission of App_Data Directory", máš tak možnost zapisovat do složky App_Data

Nejlepší ale bude, když si vezmeš nějakýho FTP klienta a prostě o nastavíš v něm. V případě Total Commanderu je to Soubor > Změna atributů.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Peter D.0
Expert
22. 4. 2007   #3
-
0
-

mne to na qsh nechcelo fungovat ani po reset permission. Neviem prečo. Na aspwebe to už ide v pohode a da sa tam nastaviť konkrétna zložka.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Program nemusi fungovat rychle, staci ze funguje dostatecne rychle.
DeaLer+2
Hero
22. 4. 2007   #4
-
0
-

To mephi: mno nevim ... j? jsem s t?m nem?l probl?my

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
froo+
~ Anonymní uživatel
23 příspěvků
24. 4. 2007   #5
-
0
-

já už to taky vyřešil... snažte se data dávat do složky App_Data u které pak nastavíte přes ftp klienta ty práva... pak mi vše fungovalo jak má... tedy až na chyby v mém kódu:-P

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 8 hostů

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý