Prográmek na šifrovanou komunikaci – Software – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Prográmek na šifrovanou komunikaci – Software – Fórum – Programujte.comPrográmek na šifrovanou komunikaci – Software – Fórum – Programujte.com

 

Standa
~ Anonymní uživatel
122 příspěvků
26. 4. 2007   #1
-
0
-

Existuje nějaký chatovací prográmek (jako ICQ), který by automaticky šifroval komunikaci, aby nás nikdo nemohl odposlouchávat? A aby se daly propojit jen dva počítače mezi sebou, a nikdo třetí nemohl mezi nás proniknout a číst, co si píšeme?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Martin0
Grafoman
27. 4. 2007   #2
-
0
-

Stáhni si QIPa. Pokud ho budete mít na obou počítačích můžete používat šifrovanou komunikaci.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Standa
~ Anonymní uživatel
122 příspěvků
2. 5. 2007   #3
-
0
-

No, pokud vím, tak QIP používá protokol ICQ, a s ním jsou poslední dobrou problémy. Tak jsem myslel na nějaký prográmek, který ICQ nepoužívá, ale dokáže velmi silné šifrování komunikace. Ideálně, kdybych mohl zaheslovat přístup k prográmku, aby se nedal spustit bez zadání hesla a aby nikdo nemohl číst historii chatu, která zůstává na počítači.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Bednařík0
Super člen
24. 5. 2007   #4
-
0
-

To Standa: Jasně, třeba Jabber (http://www.jabbim.cz) má standartně SSL, nebo TLS šifrování. Pokud chceš něco lepšího, třeba AES, používej program Miranda (http://www.miranda-im.org), dají se do ní stáhnout pluginy pro šifrování a zabezpečení. A můžeš v ní používat ICQ, Jabber i další protokoly zároveň. Ale určitě přejdi na Jabber, v Mirandě si sice můžeš zašifrovat i komunikaci přes ICQ, ale Jabber má mnoho výhod, třeba to že nepoužívá jeden centrální server někde v africe, ale jedeš přes server v ČR, takže rychlost odezvy a komunikace je výrazně lepší. Však vyzkoušej a uvidíš :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Python + Django + PostgeSQL = spokojený vývojář :-)
Duch
25. 6. 2007   #5
-
0
-

Teoreticky mozes vyskusat aj Hamachi, vytvorit server s heslom, druhy Pc sa k Tebe prepoji a budete komunikovat len vy dvaja izolovany od sveta :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Bednařík0
Super člen
25. 6. 2007   #6
-
0
-

To laco797: Hamachi funguje přes centrální server a kdo ví, jestli tam nelogují komunikaci...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Python + Django + PostgeSQL = spokojený vývojář :-)
Tax0
Super člen
2. 7. 2007   #7
-
0
-

yop naprostý souhlas jabber je ideální. Používám jabber už asi pátým rokem a musím říct že od té doby se hodně vypracoval a ještě vypracuje. ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Carpe diem. (Horatius)
Jak se liší Windows a Tamagoči? Windows chcípnou, i když se o ně staráte.
Viete ako spoznáte závislosť na internete? Keď narazíte autom do zvodidiel, a prvé čo hľadáte je back.Vsetci mi hovoria, ze meno kocura sa ako heslo pre roota nehodi. :-( Ale ked ja som si tak privykol na mojho qzb!7kw_2et !
2. 7. 2007   #8
-
0
-

Hamachi se pokud vim pripojuje pres centralni server jen za podminek, ze neni mozne zajistit spojeni jinak (muj pripad, protoze jsem pripojen pres proxy server). Od by se pres to asi jinak treba counter strike moc hrat nedal. On ten centralni server je v Japonsku ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Jan Bednařík0
Super člen
3. 7. 2007   #9
-
0
-

To CommanderZ: Právě kvůli tomu, že spojení nelze zajistit jinak, protože jsou počítače za různýma proxy a bránama, je tu Hamachi. Kdyby se ty počítače viděli napřímo, měli by veřejnou IP, hamachi by bylo zbytečné.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Python + Django + PostgeSQL = spokojený vývojář :-)
3. 7. 2007   #10
-
0
-

Hamachi se pouziva hlavne na hrane her, ktere nemaji poradnou moznost primeho spojeni (a nebo je tak komplikovana, ze nema smysl se s ni zabyvat) - napriklad Warcraft 3 - tam si muzes zahrat bud pres Battle.net, nebo po LAN. A tu lan zajisti prve hamachi.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Zdeněk Večeřa
~ Korektor
0
Grafoman
3. 7. 2007   #11
-
0
-

Architekt píše:#
# ...ale jedeš přes server v ČR, takže rychlost odezvy a komunikace je výrazně lepší



Než nějakého českého poskytovatele, raději bych doporučil Jabber v podání Google Talk. Spolehlivost a dostupnost jsou dobré důvody.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
www.devtea.cz | zdenekvecera.cz | @ZdenekVecera
Redaktor Programujte.com a Živě.cz
Tommz.0
Stálý člen
3. 7. 2007   #12
-
0
-

Než nějakého českého poskytovatele, raději bych doporučil Jabber v podání Google Talk. Spolehlivost a dostupnost jsou dobré důvody.



U toho nějakého českého poskytovatele (server jabber.cz) jsem výpadek snad ani nezažil ...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
pavlix
~ Anonymní uživatel
2 příspěvky
4. 7. 2007   #13
-
0
-

To tommz9:

Já jsem výpadky zažil. Ale nebylo jich moc.

Je to výběr mezi (ještě větší) stabilitou a službami.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Tax0
Super člen
5. 7. 2007   #14
-
0
-

tommz9 píše:#
#

Než nějakého českého poskytovatele, raději bych doporučil Jabber v podání Google Talk. Spolehlivost a dostupnost jsou dobré důvody.

#
##
#U toho nějakého českého poskytovatele (server jabber.cz) jsem výpadek snad ani nezažil ...



Nevím jak dlouho už jsi u netlabu (jabber.cz) já asi pátým rokem a je fakt že výpadky byly jen a pouze ze začátku servru a to byl výpadek jednou za půl roku tak max na hodinu. jinak Jabber.cz je největší a nejkvalitnější server u nás. Nabízí i nejvíce služeb.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Carpe diem. (Horatius)
Jak se liší Windows a Tamagoči? Windows chcípnou, i když se o ně staráte.
Viete ako spoznáte závislosť na internete? Keď narazíte autom do zvodidiel, a prvé čo hľadáte je back.Vsetci mi hovoria, ze meno kocura sa ako heslo pre roota nehodi. :-( Ale ked ja som si tak privykol na mojho qzb!7kw_2et !
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 4 hosté

Podobná vlákna

VB programek — založil GbiQ

Menší prográmek AI — založil Emanuel

Prográmek na heslo — založil TOP SECRET

Kratky programek — založil NOFEAR7

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý