Zapojení - LCD – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Zapojení - LCD – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.comZapojení - LCD – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.com

 

1. 5. 2007   #1
-
0
-

Ahoj, omlouvám se, na programování a celkově na procesory jsem totální osel, bohužel sjem dostal projekt a potřeboval bych trošku pomoct. Mám čidlo na jehož výstupu mám něpětí od 0,5V do asi 4V ( které odpovídá změřené teplotě) zvládne A/D převodník v ATmega16 toto napětí na vstupu? A potom bych potřeboval pomoct vymyslet zapojení toho ATmega16 a nějakého displeje na kterém mám zobrazit tu výslednou teplotu. Nepotřebuji dělat žádný program jen zapojení a trošku popsat co je v tom ATmega potřeba nastavit nebo tak. Vážně se v tom moc nevyznám, děkuji za pomoc

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
M.i.X
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
10. 5. 2007   #2
-
0
-

To blackball:Ahoj jestli jsi zjistil jak na to, mohl bys mi pls poslat nejaky sheet kde bych se mohl inspirovat? Mam stejny problem.Moc diky
m.i.x@centrum.cz

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Ondrej Karas
~ Redaktor
0
Věrný člen
10. 5. 2007   #3
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Nejhorší není nemít práci. Nejhorší je nechtít práci...
Marcel
~ Anonymní uživatel
14 příspěvků
2. 10. 2007   #4
-
0
-

To durmitor: Prosím o pomoc (již jsem se dotazoval na vašich stránkách). Jde o zapojení LCD s 44780. Dle Vašeho popisu je to velmi jednoduché. Mámé v podstatě 3 ovládácí a 8 datových toků. Data připojíme na PD0 - PD7 (DDRD = 0xFF), a 3 ovládácí RS (PC0), RW (PC1) a E (PC2) - (DDRC = 0x3C).
Myslím, že vám koliduje nastavení v ukázkovém programu vs lCD_LIB.H - port C a D zaměněn (nevím jistě).

Chtěl bych se vás zeptat, jestli je nutné použít krystal, nebo jen aktivovat interní oscilátor a jaký? Dále je pri použití krystalu neutné nastavení FUSE bit ?
Na stránkách PK-desing je schméma modulu, který jste popisoval, ale schéma kitu ATMEGA16 tam není. Předpokládám, že desky z této firmy nejsou speciálně navržené (mám od Vás (pk-desing) programátor na USB).

Pokusy dělám na ATMEGA8 - neměl by v tom být rozdíl - ovládání.


Děkuji za odpověď

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Marcel
~ Anonymní uživatel
14 příspěvků
2. 10. 2007   #5
-
0
-

Ještě jednou - začínám a tak jsem si jasně nepřečetl manual. je jasné, že pomocí CKSEL3-1 nastavím, zda má čip jet z externího kryslalu. Přesto však má otázka, jak rozchodit LCD. Děkuji

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
durmitor
~ Redaktor
0
Věrný člen
2. 10. 2007   #6
-
0
-

Zdravím, všechny uvedené programu, ať už na webu kvetakov.net nebo zde na programujte jsou 100% vyzkoušeny, takže pokud je v nich chyba, nijak se na funkci neprojevuje. Pokud se Vám zdá, že je někde chyba prosím, napište sem prosím útržky programu, abych věděl, kde ji přesně hledat.

Volba oscilátoru nemá vliv na komunikaci s LCD. Bude fungovat vždy. Program je udělán tak, aby byly minimální časové rezervy i při nejvyšší povolené rychlosti pro ATMEGA16. Menší rychlost není nikdy na závadu. Sám jsem začínal s LCD tak, že jsem je ovládal drátky v bastl-poli a jedním bezzákmitovm tlačítkem - a chodil. (Doporučuji vyzkoušet)

Schéma kitu by měl obdržet každý kdo zakoupí vývojovou desku. Pro ostatní není přístupné. Pokud jste destu zakoupil a dokument nedostal, napište výrobci nebo mě a bude zjednána náprava. Nicméně není pro vyzkoušení DPS potřeba. Zapojení LCd je jasné ze schématu přípravku LCD.



Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Nejhorší není nemít práci. Nejhorší je nechtít práci...
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý