Stratene LILO – OS - GNU / Linux – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Stratene LILO – OS - GNU / Linux – Fórum – Programujte.comStratene LILO – OS - GNU / Linux – Fórum – Programujte.com

 

olgo0
Věrný člen
9. 5. 2007   #1
-
0
-

zdar. stala sa mi tak osemetna vec. bol som donuteny upratovat a v samom zapale som okremm ineho zapatrosil aj disketu s lilom :). pokusal som sa ju vytvorit z instalacneho cd ale bez uspechu /sbin/lilo ma stale nejaky problem. najnovsie je to toto:

Fatal: raid-setup: stat("/dev/fd2")


vobec nic mi to nehovori. prikaz vyzeral nejak takto:

/mnt/hdc/sbin/lilo -C /mnt/hdc/etc/lilo.conf


/mnt/hdc je disk z linuxom.
neviete niekto co ta hlaska znamena alebo nejaky postup ako sa mi za danych okolnosti podary vatvorit lilo. diky moc

btw: az sa cudujete ze nepouzijem lilo* z cd tak je to preto ze tam neni. tada aspom mne sa ho nepodarilo najst

edit: zabudol som. slack 11

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
"Boze, dopraj mi, prosim ta, petdesiat rokov prace a zabavy, a potom nahlu smrt v spanku." J. Grisham
Pinkava Pavel0
Stálý člen
9. 5. 2007   #2
-
0
-

No, a nebude lepší řešení nainstalovat lilo přímo do MBR? Bootni z cd linux, vytvoř v /mnt adresar treba linux. Pak tam mountni tvuj disk a chrootni se tam. Nepamatuji se přesně, ale nech si vypsat nápovědu k lilu. Ohledně instalace do MBR tam je na to přepínač. Jinak zkus mrknout na abclinuxu, tenhle problém se tam už řešil několikrát...



- az nabootujes tak:
[nekdo@nekde]# mkdir /mnt/linux
[nekdo@nekde]# mount /dev/hdc /mnt/linux
[nekdo@nekde]# chroot /mnt/linux
Pak zkus spustit jenom lilo
[nekdo@nekde]# lilo

Konfigurak najdes v /etc. Jinak pokud chceš zavést lilo do MBR tak

[nekdo@nekde]# lilo -M



Pak jenom reboot. Jinak jestli to chceš vrátit zpět na disketu, tak zkopíruj /etc/lilo.conf na disketu a cíl nastavíš na /dev/fd0. Jinak radím ten abclinuxu. :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Něco tak nepatrného, jako je mávnutí motýlích křídel, může způsobit uragán, který zasáhne celý svět. -- teorie chaosu --
olgo0
Věrný člen
9. 5. 2007   #3
-
0
-

tak sa mi podarilo sprevadzkovat dualboot. diky. len ma este dost stve to upoornenie o vyrusoch vydim ho pri kazdom starte (aj win) neda sa to nejak vypnut? :) alebo to mam snad brat vazne?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
"Boze, dopraj mi, prosim ta, petdesiat rokov prace a zabavy, a potom nahlu smrt v spanku." J. Grisham
Pinkava Pavel0
Stálý člen
10. 5. 2007   #4
-
0
-

Jaké upozornění o virech?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Něco tak nepatrného, jako je mávnutí motýlích křídel, může způsobit uragán, který zasáhne celý svět. -- teorie chaosu --
olgo0
Věrný člen
10. 5. 2007   #5
-
0
-

po vybere systemu vypise "loading windows/linux" a viskoci akoby okno v hlaskov:

Trend chipAwayVirus has detected a boot virus on your hard disk!


iba ked bootuje cez lilo ofsem

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
"Boze, dopraj mi, prosim ta, petdesiat rokov prace a zabavy, a potom nahlu smrt v spanku." J. Grisham
olgo0
Věrný člen
10. 5. 2007   #6
-
0
-

v setupe biosu v advacted BIOS features som nastavil anti - virus protection na disabled a zatial sa tvari spokojne takze uvidim. diky moc pin2k

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
"Boze, dopraj mi, prosim ta, petdesiat rokov prace a zabavy, a potom nahlu smrt v spanku." J. Grisham
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý